Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha egy régi házban vásárolok...

Ha egy régi házban vásárolok öröklakást, és később valamiért le akarják dózerolni, kártalanítanak?

Figyelt kérdés

A belvárosban szeretnék majd lakást venni, tetszenek a gangos , régi házak a 7, 8, 9 kerületben. Viszont mivel állandóan rehabilitálják a várost, félek tőle, hogy ép házakat is megveszik a befektetők, hogy lakóparkot építsenek, és ledózerolják a majdani házat, ahol lakni fogok.

Hallottam már rémtörténeteket, hogy régi, viszonylag ép házakat ledózeroltak, és a lakókat bagóval fizették ki.

Vagy ezt csak az önkormányzati lakások bérlőivel teszik meg?

Az a másik, hogy a régi, gangos házakban sok az önkormányzati lakás - honnan lehet a vásárlásnál tudni, hogy később dózerolni fognak? )It most nem a z aládúcolt, romos házakra gondolok, amit meg sem vennék, de nem lehet tudni, milyen a statikai felépítése a háznak)

Ilyenkor mi lesz azokkal, akiknek öröklakásuk van?



#Józsefváros #rehabilitáció #gangos ház #dózerolás
2021. aug. 20. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

ez bárhol előfordulhat.

megfenyegetnek, zaklatnak, ha nem engedsz, megvernek, rádgyújtják a házat, stb...

Jelenleg a vállalkozások is így cserélnek gazdát.

2021. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Önkormányzati házaknál fordulhat elő. Viszont ezek a régi bérházak elég rossz állapotban vannak, szóval, ha kell egy homlokzat felújításstb., a lakóknak kell a zsebükbe nyúlniuk, vagy a közösköltség ugrik meg. Elég horror áron is mennek ezek a lakások, nem biztos, hogy belenyúlnék.
2021. aug. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam már rémtörténeteket, hogy régi, viszonylag ép házakat ledózeroltak, és a lakókat bagóval fizették ki."

Ezt hol hallottad? Itt lakom én is és sose hallottam ilyenről.

Egyébként ha nem akarod eladni a lakásodat, akkor nem tehetnek semmit.

https://www.youtube.com/watch?v=TPLi_DwP50c

:)

2021. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hallottam még ilyet. Szerintem az önkormányzat logikusan csak azt adhatja el, ami az övé. (Nálunk is volt jó pár lakás, amit eladtak.) Ilyen állami kisajátítás, felvásárlás szerintem autópályaépítéseknél szokott lenni, de lakóparkot, bevásárlóközpontot nem az állam épít, egy befektetőnek meg nincs joga kiköltöztetni, ha nem adod el, pláne nem egy egész társasházat.

+ Romos házaknál meg ezen kerületekben a tapasztalatom az, hogy ahol fizetni tudnak a lakók, ott ki kell perkálniuk a felújítást (ami bizony több tíz milliós tétel), ahol meg egész putrik laknak és szinte senki nem fizet, ott az utolsó pillanatban mégis akad rá pályázati közpénz.

2021. aug. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Találtam egy videót, ami nagyon megrendített - bár ez egy több éves sztori, és a bérlakásokról, és a pórul járt bérlőikról volt szó, meg hát szegregátum is. De tény, hogy rizikósak a régi házak.

https://www.youtube.com/watch?v=gdQasTXsiKM

2021. aug. 22. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!