Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Saját tulajdonú lakások...

Saját tulajdonú lakások cseréje miért ment ki a divatból?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, a lakáscsere egy frappáns, kényelmes, és anyagilag is megéri.

De valahogy nem vevők rá az emberek. Csak az önkormányzati lakásokat csereberélik, vagy nyerészkedni akarnak a bérleti joggal.

Az ingatlanhirdetések 95%-a csak eladásról szól - noha sokkal macerásabb, költségesebb megoldani a költözködést, mintha csere jött volna létre...

Létezik még ilyen fogalom hogy lakáscsere - saját tulajdonú lakásoknál?

Miért félnek tőle az emberek?



2021. szept. 20. 13:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

"Úgy gondolom, a lakáscsere egy frappáns, kényelmes, és anyagilag is megéri."


Szerintem is. Fogalmam sincs.

Talán megkérdezem az ügyvédemet.

2021. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Általában nagyon ritka, hogy pont egymás ingatlanjára vágynának az emberek, általában eltérő élethelyzetük és igényeik vannak.


Ha lakáscserében gondolkodna az eladó, akkor pont az az ingatlan kellene, hogy jó legyen neki, amit cserére felajánlanak, ha viszont eladja, akkor bármilyen adott értékű ingatlant vehetne.

2021. szept. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

Olyan esetben szokott működni a csere, ha azonos vagy nagyon hasonló a két ingatlan értéke és a két fél elvárása is.

Pl. a 70 éves néni a 10. emeleti lakását egy földszintire cseréli. De aki költözik, az általában más kategóriájú ingatlant akar, mint amit elad, mert pl kell a hely a következő gyereknek. Emiatt a csere az esetek többségében nem praktikus.

2021. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

A cserebere egy igen jó dolog.

Én már több ilyet lebonyolítottam életem során.

Pl. belvárosi lakást cseréltem el külvárosi családi házra.

(Most is ebben lakom.)

Balatoni nyaralómat egy külföldi apartmanra.

stb...

2021. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos kölcsönösen meg kell felelnünk egymás igényeinek. Én egy aglomerációs házat cserélnék két szobás Pesti szerény, 24 milla körüli lakáskára - pesze eladó is a házam - de gondoltam, próba szerencse, hátha találok valakit, akivel a csere létrejöhet.

A sima eladás mellett az szól, hogyha nálam a pénz, akkor bőség zavara vár az ingatlanpiacon, viszont a kiköltözés, a bútorok raktározása macerás.

A cserével az a gond, sokaknek eszébe se jut ez a lehetőség. Pedig pofon egyszerű lenne, annak ellenére, hogy nem könnyű megfelelő cserepartnert találni.

A Maxaprón, és a Facebook-on találtam ilyen csoportot, de jóformán a csak bérleti jogosok hirdetnek.

Meg az is lehet, a legtöbb ingatlant ingatlanosok árulják, nekik meg nem érdekük a csere.

2021. szept. 20. 13:35
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

Amikor én hirdettem -kb. 20 éve- a lakásomat, akkor több családi ház tulaj is jelentkezett.

Kb. a 4. vagy 5. volt az, ahol mindkettőnknek megfelelt a másik ingatlanja.

Kb. egy hét múlva már a másikéban laktunk.

2021. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
98%

A cseréhez két ember kell, ahol mindkettőnek a "másik" lakása a megfelelő.

Ha pénzed van, a kereteid között olyat vehetsz, ami neked megfelelő,

2021. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
2: A szocializmusban csak csere létezett, és voltak 5-6-7-es cserék is, ahol körbecseréltek az emberek.
2021. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
3: Értékegyeztetéssel szoktak menni a cserék. Ha én adok 20 értékűt, ő ad 80 értékűt, akkor adok neki 60-at a lakás mellé.
2021. szept. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Igen, ez egy olyan egyszerű dolog. Attól tartok, az ingatlanirodák nem értesítik az eladókat, ha a csere ajánlasttal megkeresem őket. Mert az ingatlanosnak nem buli a csere. Időnként ráírok a nekem tetsző lakások hirdetésire.

Fura, a nyolcsvanas, kilencvenes években virágztt a lakáscsere -amióta vannak ingatlanosok, csak eladásban gondolkodik mindenki.

Pedig ha nyitott szemmel járnának az eladók, lehet, találnának megfelelő cserepartnert. De a többség csak kiadja az ingatlanosnak a lakást, és itt meg is áll a dolog. Sokan évekig hirdetnek egy túlárazott lakást - pedig lehet, egy jó cserével elégedettebb lenne.

2021. szept. 20. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!