Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért félek ennyire az ingatla...

Miért félek ennyire az ingatlanvásárlástól? Paranoia ez már?

Figyelt kérdés

Nemrégiben elkezdtük a párommal nézegetni a házakat.

De valahogy mindig van indok, hogy bár tetszik a ház, gyanús jeleket látunk. (mondjuk szerintem már csak paranoia ez vagy nem tudom) Van önerőnk, de hitelre is szükség van a kinézett ingatlankategória megvételéhez, ezért különösen utána kell járnunk mindennek.

Nagyon nagyon félünk, hogy valamivel átvernek, megvezetnek bennünket, mert nem vagyunk nagy jogi huszárok, sosem vettünk-adtunk el még ingatlant....

Mik a buktatói az alábbiaknak szerintetek:

1. hitellel terhelt ingatlan: törzslapon szerepel x millio ft + járulékai erejéig elidegenítési tilalom, jelzálogjog.

Azt tudom, hogy ilyenkor ha mi vennénk az ingatlant, ki kell ezt fizetni a tartozást, mielőtt hitelezhetnénk, de biztosan nem ilyen egyszerű, hogy kell ezt lepapírozni? Mi a menete?

2. hasonló mint az 1. tartozás van a házon (közmű stb), netán már valamelyik mérőórát is lekötötték, hitel miatt ha ilyen van már buktuk is mert összközművesnek kell lennie ha jól tudom.

3. már többször tapasztaltuk, hogy az adott tulaj akinél vagyunk, nemrég vette az ingatlan mégis eladja...(pl alig 1 éve, vagy alig 3 éve...na most magamból indulok ki...ha minden rendben van a házzal, miért akarom eladni ilyen hamar a vételtől?! rejtett hiba?)

4. ingatlaneladások oka: a legkülönfélébbeket hallottuk, de legtöbbször sosincs egyenes válasz: valahogy mindig ..."hát ez meg az miatt" pl. válás, betegség, kinőttük...olyan furán jön ki, hogy láthatóan ráköltöttek x millio ft.ot a közelmúltban, majd "hirtelen" történt valami ami miatt el kell adni a házat....

pl egy válásnak csak van előjele, és nem öntök x milliót a házba, majd fél év múlva hirdeteni kezdem azzal az indokkal hogy válok, beteg vagyok...


Sokszor arra gondolunk, hogy valami nem stimmel, akár rejtett szerkezeti hiba, amit nem látok, környék élhetősége, szomszédok, bármi ami miatt rossz ott élni...


Mi gondoljuk csak túl ezeket?

Engedjük el ezt a paranoiát, menjünk el egy ügyvédhez, és bízzunk rá mindent?

Jó lehet egy ingatlanközvetítő iroda ügyvédjét megbízni vagy jobban járunk ha egyéni ügyvédet keresünk aki foglalkozik ingatlanügyekkel?



2021. szept. 21. 11:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk pár éve épült "új" házban sincs egy darab derékszög sem se vízszintes. Nem tudom ki csinálta mert még az előző lakók építtették.
2021. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%

Az volt a hülye, aki így átvette, nyilván az építtető egyszer sem járt a helyszínen ellenőrizni a munkát. Egy sima felújítást is elcsesznek, ha nincs ott az ember a nyakukon, nemhogy egy komplett építkezést.

Az ilyen igénytelen házakat ott kell hagyni, a ház többi része is olyan lesz.

2021. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%

Vásárláshoz ügyvéd kell, és ő fogja ezeket biztosítani, hogy jogilag tiszta legyen. a kérdéseket felteszed neki, és válaszolni fog. Ha ennyire féltek, valaki ajánlása révén fogadjatok ügyvédet, ne csak úgy a telefonkönyvből.

Budapesten tudok ajánlani becsületeset.

2021. szept. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
95%

"pl egy válásnak csak van előjele, és nem öntök x milliót a házba, majd fél év múlva hirdeteni kezdem azzal az indokkal hogy válok, beteg vagyok..."


Szerintem a családnak nem ez az egy ingatlana van, nem ebben laktak, hanem a vagyonelosztáshoz adják el. A pénzt fogják tudni úgy elosztani, ahogy osztozkodni akarnak, az ingatlant nem tudják.


Különben ez téged nem érint, ha az ingatlan jogilag rendben van.

2021. szept. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
94%
Buktató? Nem akarlak lelombozni, de tapasztalatom szerint, aki ennyire parázik ezen, mint Te, hogy a parája nem is marad magában vagy szűk környezetében, hanem még kérdésként is felteszi nyilvánosság előtt, annak valahogy az a "formája", hogy mikor nagy nehezen dönt, azzal úgy telibe belenyúl, hogy burleszkbe illő.
2021. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó, nagyon igaz, bevonzzák a bajt.

Mikor a házunkat vettük, rengeteget néztem meg, és mindig volt valami, ami miatt nem volt egy se az "igazi". Aztán az egyik helyre csak azért mentem, mert az ingatlanos erősködött, ezt még nézzem meg, most kapta a megbízást, még fel sem tette hirdetni...mikor beléptünk a kapun, már a kert nagyon tetszett, a házba lépve éreztem, ez álmaim háza. Körbejártuk, kijöttünk, azonnal visszaküldtem az ingatlanost, tegye meg az ajánlatomat. Másnap már foglalóztuk. Bár nagyon szép állapotú volt, 20 éves, szinte a falig visszabontottuk, átvezetékeltettük, a fűtésrendszert is totál felújíttattuk, burkoltattunk. Egy új házunk lett, amely teljes mértékben a mi ízlésünknek megfelelő. Persze, ha semmit nem akarsz rajta újíttatni, akkor fontos, hogy tetsszen a meglévő. De én mindig a megérzéseimre hallgatok, általában bejön. Később ki is derült, jók voltak a megérzéseim, nagyon korrektül volt megépítve, az építtető tulaj maximalista volt, mint ezt megtudtam.

2021. szept. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

nem értek egyet a 15-el

te nem néznéd meg mit veszel 30-40 millioért?

csak elhinnél mindent amit mondanak, és megvennéd? És majd lesz ahogy lesz, mert megérezted?!

Nagyon nem mindegy mibe tesszük a pénzünket!


Utsó: nyilván más, ha újítgatni akarod...ott azon kívül, hogy szerkezetileg ép legyen, meg elosztása nagyjából ok, nagyon más kikötésnek nem kell legyen, mert úgyis olyanra csináltatod amire akarod.

2021. szept. 23. 12:27
 18/18 anonim ***** válasza:
Dehogy, ezt egy szóval sem mondtam, hogy nincs értelme alaposan körbejárni, mit is vásárolsz.
2021. szept. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!