Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlási szerződésnél...

Ingatlanvásárlási szerződésnél mit vihet el az eladó a lakásból ha kiköltözik?

Figyelt kérdés
Ha a lakásvásárlási szerződésben nincs szó arról hogy a vevő milyen tartozékokat vásárolt meg, egyáltalán csak megtekintett állapotról tesz említést, illetve arról hogy felújítandó, akkor a bejárati ajtó rácsot elviheti e az eladó ami zsanérral van rögzítve? Ez a konkrét kérdés. A szerződésben az volt hogy kiürített állapotban kell átadni. Nem tett említést a szerződés hogy gáztüzhely, vagy karnis, ajtórács benne van e az árban. Természetes hogy kád, csaptelepek, villanykapcsolók, redöny, ajtók ablakok ezek mind a lakás használatához kellenek és látta is a vevő és ezeket nem is viheti el az eladó. Amikor a vevő látta a lakást akkor butorozott volt még, mindennel felszerelve, pl karnis rács gáztüzhely stb. Mi tartozik tehát a lakáshoz amit nem vihet el?

2021. aug. 23. 22:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Megtekintett állapot.......
2021. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell leírni.
2021. aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1 Nem érti hogy a megtekintett állapotban be volt bútorozva? Leltár kellett volna hogy neki mi kell, ha kell.
2021. aug. 23. 23:25
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

A csillárt elviheti de a csapokat mosogatót gáztűzhelyet nem.

Villanykapcsolókat sem viheti el.

2021. aug. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Ami a lakást fejjel lefele állítva nem esik ki belőle, az tartozik hozzá.

Pl. sztem a függöny ingóság, de a karnis nem.

2021. aug. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az durva,h az ajtoracsot elviszi.

Mi visszaleptunk egytol,mert nem volt lefolyo az erkelyen es felrohadt az egesz lakas. Visszaszedtuk a veteli ajanlat biztositekat (1 %)


Ha nagy iroda ,visszaadja. Ha maganszemely,akkor nem .

2021. aug. 24. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően ami nincs lecsavarozva, beépítve azt el szokták vinni. Külön megállapodás kérdése az egyediled, méretre a lakásba vásárolt dolgok, mint a függönyök vagy a konyhabútor, amit a tulaj az új otthonában nem biztos, hogy tudna használni, így vagy otthogyja vagy nem.
2021. aug. 24. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Feltehetőleg kapott az eladó több tíz millió forintot. Őszintén nem értem, hogy mit kell szenvedni egy 60-70 ezer forint értékű valamin, ami használt. A vevőnek többször annyi energia visszatenni oda egy olyan rácsot, mint az eladónak otthagyni.


De amúgy mi tudunk olyan ingatlant, ahol a villanykapcsolókat leszerelték, meg a csillárt, pedig megtekintett állapot volt ott is.

2021. aug. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azon a véleményen vagyok, hogy a beépített dolgok,amik az épülethez tartoznak, és nagyobb bontás nélkül nem elvihetők, azok maradnak: konnektorok, villanykapcsolók, kád, wc. De nekem már a gáztűzhely, a mosogató, a konyhaszekrény, szaniterek, függöny, karnis, csillárok sem a lakás része. Megegyezés kérdése, hogy maradnak-e vagy sem. Ezek már az egyedi igényejet és ízlést tükrözik, cserélhetők, nem az épület, hanem a berendezés része. Hogy a berendezésből mi marad, az egyéni megegyezés kérdése.
2021. aug. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Bizony,nemcsak a karnist,fuggonyt,a csillart is elviheti,egot kell hagyni. Konyhabutor se tartozek,csaladi hazban,csak panelban. Mosogatogepet en is viszem magammal,szabadon allo,nekem sem hagytak itt. Az elozo tulaj a wc deszkat is leszerelte. Ezert en is merges voltam. Celszeru leirni a szerzodesben,mi marad.
2021. aug. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!