Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tartozik e szavatossággal az...

Tartozik e szavatossággal az eladó ha a tető beázik?

Figyelt kérdés
Vettem egy házat már be is költöztem. A vétel után 2 hónappal költöztem be. Szept-ben. Most vettem észre hogy a tető egy része ázik.Nem a lakásban hanem az előterben ázik aminek fa a menyezete. Veronda. Az eladó nem akar vele foglalkozni azt mondta karbantartás. A ház teljesen fel lett újítva egyébként a tető is uj.

2021. okt. 3. 14:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom, vétel elött megnézted a házat, a szerzödésben benne van, hogy nem láttál semmi hibát.

Másrészt egyetleg tetö vagy egyéb sem tart örökké, ha meghibásodik, az nem az eladó hibája.


Ha így megvetted és eltelt több idö, akkor végképp semmi jogod reklamálni.

2021. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%
Dehogyis, ehhez az eladónak már semmi köze.
2021. okt. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%
Nem
2021. okt. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 mindentudó99 ***** válasza:
78%
Na most ez nem akkora probléma ám. Eltört egy cserép vagy el van csúszva ilyenek lehetnek. Ezért nem kell pereskedni még szólni se kellett volna érte. Megnézed hol ázik és kinyomozod a hibát. Kijavítod. Ilyen problémák hozzá tartoznak egy kertes házhoz.
2021. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

"A ház teljesen fel lett újítva egyébként a tető is uj."


Akkor igen.

Erre határoztátok meg a vételárat, hogy új a tető.

Javítást ő fizeti, de vele is intéztesd a szakikeresést, stb.


A barbatrükk az, hogy a szaki, aki csinálta, az fogja neki ingyen garanciában megcsinálni, tehát senki nem fizet semmit.

2021. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
1: 5 évig tartozik az eladó garanciával.
2021. okt. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Különben kifizettél az ügyvédednek legalább 100 000 Ft-ot ezért a dologért és nem őt hívod fel a kérdéssel, hanem ingyen tanácsot akarsz laikusoktól? WTF?
2021. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#7

GHF. :) Nem kell beleszólni ha nem tudsz értelmeset hozzaszólni. Velemenyekre vagyok kivancsi, azert van az oldal MBP

2021. okt. 4. 04:44
 9/24 A kérdező kommentje:

#1

"Ha így megvetted és eltelt több idö, akkor végképp semmi jogod reklamálni."


Mert te veszel valamit ami fel van újitva és rossz akkor viszed a szervizbe ügye?

2021. okt. 4. 04:50
 10/24 A kérdező kommentje:

#5

Sajnos nem akarja a felelősséget vállalni, pedig a szaki aki csinalta az a sajat munkájára azt mondta hogy hibás, javítani kell.

2021. okt. 4. 04:53
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!