Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan adás-vételnél eladó...

Ingatlan adás-vételnél eladó vagyok, a vevő hozta az ügyvédet. Az ügyvéd azt mondta, az aláírás reggelén készíti el a szerződést, és ő egyébként sem szokta előre odaadni az ügyfeleknek a tervezetet. Én vagyok tájékozatlan, vagy ez tényleg nagyon gáz?

Figyelt kérdés
Azt is hozzátette, hogy most tesz egy kivételt, ezért már előtte lévő nap délután elküldi a tervezetet.

2021. okt. 17. 11:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
El sem tudom képzelni, hogy első látásra aláírjak egy ingatlanszerződést. Hiába magyaráz nekem bármelyikünk ügyvédje, én át akarom magam rágni min den egyes mondatom. Első olvasásra (hallásra) nem biztos, hogy mindenre ráirányul a figyelmem. Más dolog, amit a 10-es ír, hogy évek óta megbízik az ügyvédjében, de én még akkor is át akarom olvasni a szerződéstervezetet. Én ilyen vagyok.
2021. okt. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
45%

nincs olyan adásvételi, amit egy óra alatt nem lehet tökéletesen értelmezni. Bármennyire is sietnek, egy óra mindenképpen kell az alapos megértéshez.


Készíts egy cseklistát..ez abból áll, mi is az, amibe beleköphet a vevő..

Például:

-a ház építési engedélye rendben?

-egyedüli tulaj vagy?

-van-e haszonélvezeti teher?

-nincs a helyi hatósággal építési vita?

-tehermentes?

-közüzemek befizetve, tartozás nincs?

-szomszédokkal nem állsz telekhatár perben?

-a telek pontosan ki van mérve, a kerítés e szerint van kitűzve(megépítve)

-a házban nincs gázbeton?

-nem vizesedik, vagy áll a talajvíz valahol?

-ha van kút, akkor régi vagy újabb?

Így látatlanban ennyit írnék fel, ezek lehetnek a szerződésbe betéve. Ha minden stimmel, akkor ezek alapján átolvasod, és kész is


Javaslom készíts a szerződésről fotókat.


Ha már két oldaltól több, akkor ahhoz több idő kell.


Ha a ház körül minden rendben, akkor nincs miért aggódni.

-

2021. okt. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
78%
Általában valamit el akarnak kenni. Nekünk pl. annyi volt, hogyha nem kapunk hitelt, akkor nem kell megvennünk az ingatlant (amúgy sem tudnánk kifizetni), és ekkor nem bukunk 5 millió forintot, amit az eladó a következő vevő megtalálása és a lakás eladása után fizet ki.
2021. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!