Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvennétek ezt a panelt?

Megvennétek ezt a panelt?

Figyelt kérdés

30.000 fős város központjában, van HÉV, mozi, rendelő, minden ami kell köpésre, BP-től 30 perc kocsival.

5-ik emelet, 42m2, szépen felújított lakás. 1,5 szobás.

Már voltak felújítások, de a lakóközösség főleg nyugdíjasokból áll és nem szavaznak meg semmit, csak ha már nagyon kell. Ezért külső szigetelés pl. biztosan nem lesz egyhamar. Rezsi télen olyan 30-35 körül alakul mindennel együtt. Távfűtéses, nem egyedi mérős. Van két lift is. Az épület ezeket a hiányosságokat leszámítva amúgy szép kívül belül, problémás elemek nincsenek. Ára 27,5 m.


Írjatok kérlek indoklást is miért vagy miért nem.



2021. okt. 29. 21:21
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
19 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Én nem vásárolnám meg, ennyiért Budapesten is kapsz egy panelt ami érték állóbb, illetve jelenleg fent vannak az ingatlan árak, várható egy válság a közeljövőben én inkább akkor vásárolnék. De ez az én szemszögem, nem köt oda a munka, így én más szemszögből tekintek rá.
2021. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, lakást csak nagyvárosban vennék.
2021. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1: néztem bp-en is, de semmit nem találtam hasonló paraméterekkel sajnos. Abban sem vagyok biztosabb, hogy értékállóbb, mert itt a négyzetméterárak még magasabbra szöktek az utóbbi időben mint Pesten.
2021. okt. 29. 22:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a környéken ennyiért mennek az árak, nem látsz olyasmit ami miatt a közeljövőben jobban fog esni az értéke, mint a hasonló invatlanoknak az országban, akkor én megvenném, ha úgyis vennék valamit és nem adósodok el közben nagyon. (Ki tudok szállni belőle, ha minden kötél szakad).


Havonta drágulnak az ingatlanok, 10 év múlva meg úgysem fog számítani, hogy 27-ért vagy 26.3-ért talâltad.

2021. okt. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elárulhatom, Gödöllőn van, eladósodni nem fogok, mert alacsony fix hitelre venném 20 évre, amit 10 év alatt is vissza tudok törleszteni. Itt az árak mindig is voltak akkorák mint Pesten, néha túlszárnyalták, szerintem most is. Szóval rosszkor szállnék be, de már nem bízom abban, hogy itt bármiféle áresés lesz, mert már évek óta jósolják, és a covid sem tett be a lakáspiacnak semmit.
2021. okt. 29. 23:38
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Egy hónapja hasonló helyzetbe voltam megosztom a tapasztalatimat. Nagyszűlőknél élek még egy 19 kerületi panelbe. Az élet úgy hozzta hogy jön az útód, és szerettünk volna különköltözni. Mi is nézelődtünk panelok után hogy közel legyünk a családhoz.

Jelenleg délpesten nagyon elmentek a panel árak. De még talán kilehet fogni jót. Elöttünk vittek el egy 55nm2 panel programos lakást 27 millióért. Jelenleg már megnézzéskor is foglalóval kell menni mert pörög a piac rendesen.

Ha minden nap Budapestre jársz dolgozni akkor nem éri meg Gödöllőn venni, és szerintem majdnem egy árba mennek ahogy leírtad.

A jelenlegi üzemanyagárakkal számolva amennyit spórolnál most, lehet hogy 2-3 éven belül megtérülne időbe, és pénzbe ha BP-en laknál.

2021. okt. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%

Az jó lenne tudni, hogy mennyi önerőd van és mekkora hitelt szeretnél, már ha szeretnél hitelt. Jelenleg az ingatlan piacon kialakult egy buborék, ami az alacsony jegybanki alapkamatnak volt köszönhető, nagyon sokáig alacsony volt a jegybanki alapkamat ezért az ingatlan árak elszálltak ,ahogy növekszik majd a jegybanki alapkamat úgy fognak az ingatlan árak is csökkeni véleményem szerint.

Azt viszont jó ha tudod, hogy jelenleg kockázatosabb hitelre vásárolni, elértük a monetáris ciklus végét, így várható egy válság a közeljövőben, így ha esetleg elveszítenéd a munkád akkor akkora törlesztő részletet érdemes bevállalni amekkorát még munka nélkül is tudsz törleszteni.

2021. okt. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

28 millióig panel Budapesten, 40 m2 felett, nagyjából 200 találat van (ha az ismétléseket kizárjuk akkor is lehet kb 60-80 eladó hasonló paraméterekkel.


Ennek tudatában biztos nem vennék Gödöllőn.

2021. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ennyiért már Budapesten,délpesten is kapsz.Gödöllö azért távolabb van oda ki kell utazni ami kiadás!De azért a lakóközösség sem mindegy hogy milyen a felújítás is nagyon fontos,a késöbbiekben meg főleg!A túl sok nyugdíjas sem jó mindent akadályoznak nem engednek fejleszteni semmit ,ez visszaüthet!Inkább néz körül máshol mielött bármit lépsz!
2021. okt. 31. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki mindennap Budapestre ingázik, én az agglomerációt nem támogatom. Gödöllő sem tipikusan az a hely, ahonnan csúcsidőben be lehet érni fél óra alatt (bár attól függ hova), lassan mindenhonnan katasztrófa a közlekedés. A kötött pálya megléte jó, ha tömegközlekednél.

Ami aggasztó, az a lakóközösség. Ha zömében idősek, akkor minden fejlesztést el lehetetlenítenek és jellemzően pampognak mindenért. Miért most jössz-mész, miért mászkálod össze a friss felmosást, nem fizetünk takarítót, amikor egésznap ráérünk, de te miért nem kedden 10-kor mostad fel a szintet, miért szombat este 6-kor?? Miért nem locsolod te is a ház előtti ágyást, ha locsolod, akkor miért locsolod blaablaablaa... Nem szeretem a kifejezetten idős lakóközösséget, semmilyen szempontból.

2021. okt. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!