Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen házról? Megvennétek?

Figyelt kérdés

2006-ban épült, újszerű állapotú, 30-as tégla + 5 cm-es szigetelés. Egy falu (3000 fő) főútján fekszik, de nem egy forgalmas út. Jó beosztású, a szobák nem a főútra néznek. Az utcafronti konyha-étkező alatt van egy egyállásos garázs is a pincében. Kétgenerációs házzá lett átalakítva, középen a vastag vonal egy főfal, ami a két lakást osztja ketté, de meg lehet bontani a falat, és egy ajtót beépíteni (korábban így volt). (Ez a főfal egyébként nem nyúlik túl a házon, csak rosszul rajzoltam) A hátsó szoba eléggé kacifántosan érhető el; a fürdőszobán, majd a gardróbszobán keresztül. Két konyha és két fürdőszoba van. Nekem nagyon tetszik, de mások, a párom is, lebeszél róla. Jó árban is van, ennyi pénzért csak olyan házakat találtunk, amihez már komolyabban hozzá kell nyúlni, esetleg felújítani. Itt az alaprajz:

[link]

Észak nagyjából a bal oldal felé van (a fürdőszobák oldalán)

Mi a véleményetek? Egy egy gyermekes családnak jó választás lenne? Budapest 75 km (1 óra 15 p), de a közelben is vannak városok, munkalehetőségek, most is a környéken lakunk.



2021. márc. 31. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyira nem rossz, de 30-as tégla és az 5 cm elég kevés. Mi 38as téglából építkeztünk és 10 cm szigetelés került rá. Ha jó áron van, akkor mindenkép megéri, manapság egy vájog vagy kádár kocka is sokba kerül.
2021. márc. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kb. 100 nm-es a lakószint
2021. márc. 31. 21:26
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
A nappali-étkező-konyha nagyon kicsi.
2021. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Én eléggé átalakítanám, két lakásnak vacak az elrendezése.

A furán elérhető szoba a legkevesebb, oda lehet ajtót nyitni.

Én kiszedném a válaszfalat, az amerikai konyhás részt egybenyitnám a mellette lévő szobával (így három az egyben funkciónak az rohadt kicsi lehet), és ami a rajz alján van konyha-étkező, azt szobává alakítanám ahelyett, amit beolvasztok a nappaliba.


Ez így alapból nem túl praktikus, ahogy le van rajzolva.

2021. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A nappali-étkezőből lehet ajtót nyitni az általad nehezen megközelíthetőnek leírt szoba felé és a garázs feletti étkezőből lehet gyerekszoba, vendégszoba, vagy dolgozó, miután a befalazott ajtó ismét meg van nyitva.

Ez az átalakítás gyakorlatilag csak 2 ajtó megnyitásával jár, ami nem egy nagy durranás.

Viszont...!

...keserves megtapasztalás után azt mondanám, hogy a szuterénszinten elhelyezkedő, lesüllyesztett garázsoknál lehet vízbefolyás probléma, ahogy felhőszakadáskor nálunk is 1 m. magasan állt a garázsban a víz. Ha ezt a témát körbejárod és ott ez nem fordult még sosem elő, akkor szerintem ez nem rossz ház!

Amennyivel olcsóbban megkapod, azt ráköltöd a szigetelésre és teljesen jó lesz!

2021. ápr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok


"Nekem nagyon tetszik, de mások, a párom is, lebeszél róla."


Nem írtad, hogy milyen kifogások alapján?

Mert ők akik "élőben" látták, lehet megalapozottabb véleményt tudnak mondani, mint mi innen.

2021. ápr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
El ne áruld hogy hol van és mennyibe kerül, különben választ is tudnánk adni...
2021. ápr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!