Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes rögtön saját ingatlant...

Érdemes rögtön saját ingatlant vásárolni, amint megvan a minimális önerő, vagy gyűjtsek még?

Figyelt kérdés
Jelenleg albérletben lakom. Jövőre összegyűlik a bank által kért minimális önerő egy kb. 40 milliós budapesti lakásra. Jó döntés ekkor rögtön belevágni a lakáshitelbe, hogy minél kevesebb ideig szórjam a pénzt albérletre? Vagy gyűjtsek még tovább, hogy nagyobb önerőm legyen és kisebb összeget kelljen felvennem (ezáltal kevesebb kamatot is fizessek a banknak)?

2021. nov. 3. 10:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
a kérdezőnek nincs semmi pénze, troll.
2021. nov. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Vedd meg a lakast amint lehetoseged van ra.

Ha varsz akkor meg feljebb mennek az ingatlan arak, mikozben fizeted az alberleted.

Mi 2 evig bereltunk es utana tudtunk venni hazat.

Nekunk a torleszto kevesebb is mint az alberlet volt, raadasul ha vartunk volna meg akkor megtobb hitelt kellett volna felvenni hogy egy ilyen hazat megvegyunk.

2021. nov. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú de furik a válaszok.

Abban egyetértek, hogy ha megteheted, akkor meg kell venni. Én is inkább azt pártolom, hogy a sajátomat fizessem, mint az albérletet, ami kvázi kidobott pénz, de egyébként bármikor ki is rakhatnak.

Az nem opció, hogy olcsóbb lakást keress?

A 40 millió minimális önereje olyan 10 millió körül van. Vagyis felveszel mellé 30 (!) millió hitelt. Ez 20 évre 180 ezer körüli törlesztőt jelent, de 30 évre is 140 körülit hasra.

Nem tudom mivel foglalkozol, mennyit keresel, ketten vagytok-e egy ilyen hitelre, stb., de szerintem egy ekkora hitelt már erősen felelőtlenség felvenni bizonyos körülmények között. Én kisebb lépcsőkben gondolkoznék. Ha van 10 millió önerőm, akkor vennék 25-30 millióért egy kis lakást akár régebbit, kijjebb esőt, stb., de olcsóbbat. Ha ennek a hitelét végtörlesztettem, vagy már nagyon közel állok hozzá, akkor egy újabb kisebb hitellel venném meg azt a 40 millió körüli lakást. Szerintem anyagi szempontból ez így biztonságos.

2021. nov. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mennyi a fizetésed, mennyi pénzt tudsz jelenleg félretenni évente? Ha minimális összeget, max. 1-2 milliót, akkor lehet több értelme van megvenni, mint albérletre költeni. De h évi 4-5 milliót félre tudsz tenni, akkor gyűjts még. Kell pénz ügyvédre, felújításra, bútorozásra. Legyen legalább félévnyi félretett pénzed (számolva a hitel törlesztővel, rezsivel, kajával és az alapokkal), szerintem ez alsó hangon 1.5 millió Ft. Illeték, 1-2 millió Ft. Na, még mindig úgy gondolod, hogy van pénzed erre a lakásra?

Én semmiképpen nem vennék fel 15 évnél hosszabb hitelt. Ezeket gondold át, nem kell mindenkinek rögtön saját lakás, arra sokat kell rákölteni. Az albérlet is lehet egy jó befektetés.

2021. nov. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!