Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jövő tavaszig elszaladhatnak...

Jövő tavaszig elszaladhatnak az árak a pénzünk mellett? Ami van már nem tudjuk egyelőre növelni.

Figyelt kérdés

Apukám örökölt egy fél házat a nagynénjétől, amit eladnak, már 34-ről 30 millióra csökkentették az árat, de nyár óta még nem sikerült eladni. Az a terv, hogy amit kap abból nekem ad 10-12-t, ezen kívül nekem is van 7 millióm félretéve abból belerakok 5 milliót és még veszek fel kb. 5 millió hitelt, így lesz lakásom. Ami félretett pénzem van azt külföldön dolgozással spóroltam pár év alatt, de már itthon vagyok és nem tudok komoly pénzt félretenni, most csak arra játszom hogy ami megvan az már ne fogyjon legalább. Viszont közben nézegetem a lakásokat már néhány hónapja mióta a lakásvásárlás képbe került és csak mennek fel az árak szépen folyamatosan. Pl. amilyen lakás tavasszal 20 millió volt, ugyanazokat úgy tűnik már 22-23-ért hirdetik. Nyilván lehet alkudni meg minden, de akkor is rossz. A félretett pénzem viszont már nem úgy nő, többet nem tudok többet beletenni a lakásba. A hitelkamatok is mennek fel lassan majd úgy tudom.


Mi várható a következő fél-1 évben a lakáspiacon?


2021. nov. 16. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Mi várható?

Az várható, hogy akinek esze van, az menekül a folyamatosan inflálódó forintjától és próbálja befektetni valamibe ami értékálló.

Ez pl. az ingatlan.

Magyarul nem kizárható, hogy jövőre már csak feleakkora vagy rosszabb helyen lévő lakást tudsz venni a kis pénzedért.

Itt nincsen idő a tötyörgésre.

2021. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
januárba 30%-os építőanyagáremelkedés lesz. Ez értelemszerűen magával húzza az ingatlanárakat is.
2021. nov. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

"Pl. amilyen lakás tavasszal 20 millió volt, ugyanazokat...már 22-23-ért hirdetik."


Sajnos nem kizárt, hogy egy év múlva meg már 30 millióért.

2021. nov. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen világos, hogy pénzügyi csőd következik.
2021. nov. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Kizárt négyes . Nem gondolom ezt így. Bár az ingatlan árak úgy fent vannak,hogy ebből olyan szabad esés lesz,hogy jajjj. Semmi nem tart örökké. A fidesz sem lesz örökké meghatározó szereplő a parlamentben. Idő kérdése minden.
2021. nov. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Idén egy csomó dolognak (pl. fa, vas stb) akár 100%-al is felment az ára.

Az élelmiszerárak is folyamatosan emelkedne, az üzemanyag ára az egekben.

A Ft/Euro árfolyam már közelíti a 400-at.

A kormány nem tudja megállítani ezt de lehet, hogy egyáltalán nem is érdekli őket, hiszen a sokmilliós fizetésükkel ezt nem is érzékelik.

Vagy majd megszavazzák maguknak az eddigi dupláját ha úgy lesz kedvük.

Az átlagember meg folyamatosan szív és szegényedik és egyre elérhetetlenebb lesz minden.

2021. nov. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a közelgő választások miatt láthatóan óriási pénzosztogatás megy januártól, -és még nagyobb pénzosztás megy párton belül a háttérben- ezért biztos vagyok benne, hogy ezeknek a pénzeknek a nagy részét ingatlanokba fektetik majd, ezért jövőre biztosan tovább emelkednek majd az ingatlanárak.

Az inflációról nem is beszélve.

2021. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
hatos -hetes leírta ami miatt választ akartam írni !
2021. nov. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is. Két-Három éven belül vagy lesz egy válság vagy nem. Ha lesz, akkor öt-hat-hét éven belül eshetnek az árak. De az is, lehet, hogy ugyanolyan inflációs spirálba kerülünk, mint a 90-es években. Nagyon sok függ attól, hogy mit lép a kormány és milyen lesz a nemzetközi gazdaság.


Mi kb. ezekkel a szcenáriókkal számoltunk, mikor lakást vettünk.


Amúgy ha apud ingatlanára nincs jelentkező ennyiért, akkor lejjebb kell vinni az árat 1-2 millióval.


Továbbá, ha tudsz vegyél fel hitelt 7 millióval tudsz venni egy 25 millás lakást már Budapesten, ha valaki kezes lesz, majd előtörleszted, ha apud eladta az ingatlant. A CIB-nél pl. maximalizálva van, hogy alkalmanként max 30 ezret vonhatnak le tőled, ha előtörlesztesz.

2021. nov. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A piac lokális, ismerned kéne az adott helyen a piacot, hogy hol tart az ingatlanpiaci ciklus. Még városon belül sem egységes.

Budapesten már nem emelkedik tavaszig, de pl. az agglomerációban igen.

2021. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!