Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért drágultak meg iszonyatos...

Miért drágultak meg iszonyatosan az ingatlanok az országban?

Figyelt kérdés
Kereslet kínálat nem lehet ok mert a putri helyeken is úgy megdrágultak,hogy az hihetetlen. Mindenhol emelkedés volt . Nincs kivétél. 5 millió ma már kevés az olyan helyen ahol munka is van. Megyémben nem is viszik annyira. Ingatlanos ismerősöm mondta. A fiatalok kis része nagyon kis része tudja csak kifizetni a teljes ingatlant. Szülői segítség. Erről írtak sok helyen. Mi folyik itt?
2021. dec. 3. 09:20
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
A zöld hitel fűtött be neki. Kérdező, én már ma reggel felhergeltem magam azon, hogy pl. Györságon _ Győrhöz közel már 56 millió egy 94nm-es fűtéskész ház 600 nm-es telken. Januárban még senki nem akart oda költözni. Nyáron még 38 millió volt ugyanaz a ház.
2021. dec. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
32%
11: Egy év múlva meg 30-ért sem lesz vevő. Elindult a kamatemelési ciklus, hamarosan lasszóval kell fogni a vevőket.
2021. dec. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nem mindenkinek van ám mindenre kapásból pénze... vagy tudja kapásból a praktikákat... nekem is 2 évembe tellett mire rájöttem, megtanultam a lepukkant vályogházban élés csínját bínját...
2021. dec. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Az egész világon hatalmas infláció van.
2021. dec. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
95%

Nem hiszem, hogy egyszerű a CSOk-ra meg ezekre fogni.

Én külföldön élek és itt is borzasztóan megemelkedtek az ára az elmúlt 5-6 évben. Itt pedig semmi Csok meg Babaváró.

Szerintem az, hogy szimplán jó befektetésnek találja mindenki az ingatlant, így sokan halmozzák, hogy kiadhassák.

2021. dec. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

1. Infláció

2. Más befektetési lehetőségek hiánya

3. Külföldi kereslet

2021. dec. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
Egy éve vettem egy megyeszékhely vonzáskörzetében egy panellakást 6,4-ért. Most, ugyanabban a tömbben rosszabb állapotú lakásért 11milliót kérnék, és csak 1 év telt el. Más lakások is 10-től indulnak,sok ismerősöm csok-os, babaváró. Sok lakásnál írják is, hogy ilyen-olyan hitel igényelhető. Az igazság az, hogyha sikerül egy kis vagyont szerezni, de az ember nem ért a befektetéséhez, az ingatlan még biztos pontnak tűnhet és mivel most nagyon ingatag a forint értéke, az egyszerű ember ezzel próbálkozik. A nagyobb kereslek értelemszerűen felveri az árakat.
2021. dec. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Roppant egyszerű. A CSOK szépen beleolvadt az árakba.Nagyobb értékű ingatlanoknál ez persze nem olyan látványos.Egy olyan vidéki egyszerűbb ingatlant amit pár évvel ezelőtt 4-5 milla körül megvettél az bizony ma már legalább egy tizessel több.
2021. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
48%
Már csak pár évet kell várni, és zsinórban fog bedőlni a sok felelőtlenül vett babavárós-csokos hitel.
2021. dec. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

19-es


Sokszor mondták már ezt, hogy majd most bedől, de nem lett belőle semmi. 2 éve amit most bérlek ingatlant az 17 milliót ért most 22 millióért kelnek el a környéken. Jövőre valószínűleg már 25 is lesz aztán szépen megy tovább, ha lesz is egy nagy esés nem lesz ez az ingatlan már többet 20 millió alatt az biztos. Most olvastam egy cikket, hogy akik kilépnek a hitelmoratóriumból átváltják a hitelüket 10 év fix kamatozásúra és megy az élet tovább ők sem dőlnek be a következő 10 évben. Meddig is kellene akkor várni? Ezt senki nem tudja olyan kb mint a világ vége.

2021. dec. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!