Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért drágultak meg iszonyatos...

Miért drágultak meg iszonyatosan az ingatlanok az országban?

Figyelt kérdés
Kereslet kínálat nem lehet ok mert a putri helyeken is úgy megdrágultak,hogy az hihetetlen. Mindenhol emelkedés volt . Nincs kivétél. 5 millió ma már kevés az olyan helyen ahol munka is van. Megyémben nem is viszik annyira. Ingatlanos ismerősöm mondta. A fiatalok kis része nagyon kis része tudja csak kifizetni a teljes ingatlant. Szülői segítség. Erről írtak sok helyen. Mi folyik itt?
2021. dec. 3. 09:20
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
20: Egyetértek, de azért CSOK még csak 3 éve van, falusi CSOK 2 éve, a hitelmoratórium pedig június végéig van most meghosszabbítva.
2021. dec. 6. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
66%

#20


-Nem jön a gyerek egyáltalán

-Nem jön elég gyerek

-Válásra kényszerülnek (50% a házasságoknak válással végződik)


Szóval van bőven buktató. 20-25 éves fejjel beleugrani a létező összes CSOK, babaváróba meg még 20-30 millió hitelt felvenni... Hááát. Ez itt a Jackass..

2021. dec. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
68%

Nem jól látjátok, az árak jelenleg normálisak, mert az ingatlan mindig is drága volt néhány kivételtől eltekintve.

Első lakásomat háromszázhatvanezerért vettem, de akkor az átlagfizetés nem érte el a kétezer forintot.

Közel hét év múltán eladtam és vettem négyszáznegyvenért egy feleakkorát, na az drága volt, de úgy jó egy évtized múlva eladtam két és félmillióért és kettőnyolcért vettem egy kétszer akkorát, ez most harminchat - negyven millát ér.

Egy egészséges hullámzást leszámítva, amikor leesnek az ingatlanárak, mindig is magas volt a lakások ára, lásd az első példámat, ami után két nullát írva a lakásárak és a fizetések után ugyanott vagyunk.

Ahogy emelkednek a bérek, ami jobbára jó, ha követi az infflációt, természetszerűen nagyjából ugyanúgy emelkednek az ingatlanárak és mindig ezzel kell kalkulálni, mert ne akkor akarja lakást venni, amikor alacsonyak az árak - akkor senkinek nincs pénze - azért alacsony a lakásár.

Mellesleg most drasztikus áremelkedés várható, mert irtó nagy lesz az infláció, ha tudsz, most vegyél ingatlant, amíg viszonylag alacsony az ára, mert feltétlenül komolyan nőni fog minden ingatlan vételára.

2021. dec. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Most áldom az eget, hogy 4millióért vettem egy putrit és lassan újítgatom fel... az 5éves hitelem 7hónap múlva lejár, és ott tartok a házzal, hogy a környéken lévő jelenlegi állapothoz hasonlóak 15-18millió közt mennek el...

Mindezt úgy, hogy 2milliót tettem bele pluszban, és rengeteg munkát.

2021. dec. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Miniszterelnökünk elintézte, tudták ha ezt bevezeti akkor a Forint értéke rohamosan csökkenni fog. A lakás árak pedig egekbe szöknek.


De cserébe egy kicsit több gyermek születik… Az elit rétegben.


Mert felénk a melósok, 1 gyereket vállalnak max 2-t, Mérnök gyártulajdonos pedig 3-at.



Én nem tartom előrelépésnek, hogy a Svájci Frank után újra eladósítják az országot. És ráerőltetni a népet a gyerek gyártásra.


Jelen pillanatban 365,7Ft egy €


Az üzemanyag árak is a 600Ft is elfogják érni, hamarosan.


Választásig tartják majd a 479Ft-

2021. dec. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Akkor valamit nagyon tud a miniszterelnök, mert egész Európában emelkednek az ingatlan árak. Itt egy összesítés 2015-2020 között.


[link]


Aki a pénz miatt vállat be 3 gyereket az elég hülye szerintem, mert a gyerekek ennél jóval többet elvisznek majd, ha van miből.

2021. dec. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
De lesz hol lakniuk...
2021. dec. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
27: Vagy nem, ha nem tudják 30 évig fizetni a szülők a hitelt. Még örökölhetnek is adósságot.
2021. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

27-es


Az nem olyan biztos van egy hitel a házon amit vissza kell fizetni közben egyre több a gyerek a családban így csak az egyik szülő dolgozik.

Ha már négyen vannak akkor ott a kaja és egyéb költségek egy kétszázezer forint körül van mellé még jön mondjuk a törlesztő így egy havi 300 elmegy simán. Az a baj nem olyanok vették fel akik jól keresnek. Nyilván szegény körülmények között is lehet élni meg a lakást lelakni.

2021. dec. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Azért ezek a 10milliós hitelek nemnolyan óriásiak... lehet hitelbiztosítást is kötni, ami halál esetén fedezi a hitelt és nem a gyerek nyakába szakad... ha meg úgy alakul és örököl valaki pl 3millió maradék hitellel egy legalább 20milliós házat... hát az nem olyan borzalmas dolog...

Legalább van miért küzdeni...

2021. dec. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!