Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes várni az ingatlanvásár...

Érdemes várni az ingatlanvásárlással ha hitelt vennék fel? A lakáshitel kamatok elkezdtek növekedni, 3-4 év múlva szerintetek újra lecsokken kB annyira mint ahol nyár elején tartott?

Figyelt kérdés
Vagy a növekedés egyszer megáll és inkább stagnál? A hitel kamatokra értem.
2021. dec. 16. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

A kamatemelés még csak most kezdődött. Ebből a szempontból minél előbb veszel, annál jobb. Vagy egy komolyabb időtávot kell kiivárj, min. 3-4 évet. De az meg újra a lakásáremelkedési ciklus lesz.

Úgyhogy hitellel vásárolni az elmúlt, 1,5 év lett volna optimális.

Az árak még éppen stagnálnak, kb. 1 évig szerintem.

2021. dec. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt már 13% is a lakáshitelek kamatozása.. Csak szólok.
2021. dec. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Csak egy apró kérdés:

Mennyivel leszel majd beljebb 4 év múlva egy "olcsóbb" kamattal,

ha addigra a lakások ára a mostani árának pl. a duplája lesz??

2021. dec. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2022.-re már központilag beharangozták a 20-25%-os építőanyag áremelést.

Ha csupán ennyivel emelkednek a lakásárak, akkor pl. egy 40 milliós lakás jövő év végére már -akár- 50 millió lesz.


Kis matek:

A 10 millió : 12 hónappal = 833.333 Ft/hó

Vagyis ennyi -is- lehet a havi áremelkedése egy jó helyen lévő lakásnak.

2021. dec. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

A lakásárak is emelkedni fognak 15-20%-os inflációnál..(Még a KSH-s kamu is 7% felett van..) És mostanában a jegybankok elkezdték kifelejteni az átmeneti szót, amikor az infláció megugrásáról beszélnek, szóval egyre többen gondolják tartósnak. Ami tartós magasabb kamatokat jelent. (=drágább hitelek)

Amúgy addig a 4 évig laknod kell valahol ha jól értem. Addig kifizetsz 2.5 milliót lakbérre, ha csak 50.000-ret számolsz albérletre. Ha reálisan számolunk nagyvárosi albérletárakkal ez inkább 6-7 millió.

Az optimális időpont lakásvásárlásra tegnap volt, én nem halogatnám a helyedben.

2021. dec. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha fellendülés van, azért nem lesz lakásod, ha meg válság, akkor azért.
2021. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#3 És a másik kérdés, hogyan oldja meg a lakhatást 3-4 évig?
2021. dec. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7: Most is lakik valahol.

Jellemzően nem a hajléktalanszállóról szoktak feltenni ilyen kérdéseket, de még az is egy lakhatási forma, meg a kempingezés is.

És a kérdésből az sem derül ki, hányadik ingatlan megvételére vonatkozik a kérdése.


A legextrémebb, amit hallottam, hogy amikor volt az ürgének 17 M-ja, akkor 17 lakást vett hitelre.:)

6 év múlva bebukott az egész 2009-ben és nulla lakással plusz adóssággal végezte, és 10 év alatt ért el oda, hogy van 2 hitelmentes lakása, amire végtelenül büszke.:) Hát adósságból indulva lehet is büszke, de kikerülhette volna ezt a vargabetűt, ha 2002-ben okosabban dönt.

2021. dec. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerencsére van hol lakni, saját lakás. Befektetés céljából érdekel a dolog. Van némi kp, ami önerőnek elég, ehhez akarok hitelt felvenni, a lakást pedig kiadni.
2021. dec. 17. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!