Mit vásárolnál?

Figyelt kérdés
2021. dec. 20. 08:10
A kérdező szavazást indított:
Felújításra szoruló, régebbi építésű ingatlant
Maximum 10 éves, jó állapotú, használt ingatlant
Újépítésű, kulcsra kész ingatlant
Tervrajzon lévő ingatlant, amibe még belekotyoghatok bizonyos fokig
Üres telket, és építenék / építtetnék rá magam
30 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pénzfüggő.

Nyilván, ha sok-sok pénzem lenne, akkor kulcsrakész újat.

De mivel nincs, ezért marad a felújításra szoruló, jó statikai állapotú. Annál is inkább, mert mások "felújítása" sem minőségben, sem ízlésben nem szokott találkozni az elvárásaimmal.

2021. dec. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lottófőnyeremény esetén természetesen sajátot építtetnék az én elképzeléseim alapján. Jó eséllyel viszont jó környéken üres telek nem nagyon van, ezért megvennék egy bármilyen állapotút és felújíttatnám, átalakíttatnám, végső esetben lebontatnám és mehet a saját projekt.
2021. dec. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Üres telek és építeni rajta szerintem akkor opció, ha van ekkora likvid tőkéd, úgy, hogy közben egy másik lakásodban laksz. Tekintve hogy egy építkezés nem két hét.

Mivel nekem nincs ennyi pénzem, újat vennék valamennyi foglalóval és ha eladtam a jelenlegit, amiben lakok, kifizetném belőle a fennmaradó vételárat és költözhetnék. Technikailag én így tudom elképzelni, ha valaki nem akar eladósodni.

2021. dec. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Építettem már, jelenleg egyik csemetém lakja a házat. Még egybe nem fognék bele, mert annyi stresszel jár, amit a jelenlegi állapotomban nem engedhetek meg magamnak. Így tehát, amikor hazaköltöztünk Németországból, egy felújításra szoruló házat vettem, és most azt csinálgatom, ahogy energiám engedi. Jó mulatság, ha nem hajt a tatár, meg ha nem szólnak közbe olyan nem várt események, mint az idei jégkár, meg az építőanyagok 300%-os drágulása.
2021. dec. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!