Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Önkormányzati lakás Pesten?

Önkormányzati lakás Pesten?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel szeretnénk összeköltözni.

Egy ismerős ajánlotta, hogy vegyünk olcsón önkormányzati lakást és újítsuk fel, utána jobban el is lehet adni esetleg.

Még járatlan vagyok a témában.

Vélemények, tapasztalatok?

Előre is köszi!



2021. dec. 27. 10:33
A kérdező szavazást indított:
Ne vegyél, várjál még vele.
Ne, vegyél rendes lakást.
Nem rossz ötlet.
15 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Nézd meg, mi történt az I kerületben. Drasztikusan felemelték az önkormányzati lakások bérleti árait, noha a bérleti jogot sokszor lakásárban mérik…és még fel is újítani? Nem, nem!
2021. dec. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1)

Önkormányzati lakást nem vehetsz, csak bérleti jogot.

2)

A jogosultságodat az önkormányzat dönti el, lehet kifizetsz valakinek egy valag pénzt, mégsem kapod meg a lakást

3)

Ha mégis megkapod valami csoda folytán, az anyagi helyzetetek, azaz rászorultsági alapon szabják meg a lakbért, ami önkormányzati esetén is lehet magasabb, mint egy hitel törlesztője.

4)

Az önkormányzat bármikor dönthet úgy, hogy kirak.

5)

Minek inszvesztálnál bármibe egy fillért is, ami nem a tiéd?

Ha egy autót kibérelsz, azt sem kezded átfényeztetni.

6)

Önkormányzati lakást nem adhatsz el, mert nem a tiéd! Ahogy a bérelt autó sem.

7)

Teljesen legálisan úgy "vehetsz" önkormányzati lakást, hogy magántulajdonú ingatlant adsz érte cserébe. Akkor a bérleti díj számításnál ezt figyelembe veszik és alacsonyabb a lakbér.

(De nem minden cserébe megy bele az önkormányzat, mert mondjuk egy fővárosi kerületnek nem lesz szüksége Szabolcsban egy szántóra, csak mondom)

8)

A haverodra ne hallgass, ha ez járható dolog lenne, mindenki ezt csinálná. A haverod miért nem csinálja?

2021. dec. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2es mindent leírt. Az önkormányzati lakások nem magántulajdon, ott nem tulajdonjogot veszel, csak bérleti jogot. Azt is csaj lakascserével tudod megoldani.
2021. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Kerdező! Nagyon nem vagy tisztában alapvető dolgokkal!


Alaposan olvasd vegig amit a #2 leírt.

2021. dec. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az önkormányzat licitre bocsátja az ingatlanokat és szerintem még piaci ár fölé is felmegy a licit. Mindegyik árverést figyelemmel kísérjük, és hát még egyet sem vettünk emiatt.
2021. dec. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

2:

"1)


Önkormányzati lakást nem vehetsz, csak bérleti jogot."


Nálunk kb. 6 árverés van évente, alkalmanként kb. 20 ingatlant adnak el.

Más kerületekben nem tudom, hogy van a pályázat.

2021. dec. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

#6


Az önkormányzat nem adja, de főleg nem is adhatja piaci ár alatt, ha igen, valaki csókosnak, abból szoktak a balhék és az újságcikkek lenni.


Viszonylag kedvezményesen megvehette bentlakó bérlő, most nem tudom mi a helyzet ezzel, de a kérdés nem is erről szólt.


Itt a kérdésben "olcsó" lakásról volt szó, amit én úgy értelmeztem, hogy valaki civiltől megveszi.


Aztán léteznek megpályázható önkormányzati lakások, azok ramaty környéken levő, lepusztult romok és a pályázatot elnyerőnek kötelessége felújítani, saját költségén. Ezzel elnyeri a jogot a lakás használatára, de az változatlanul az önkormányzat tulajdonában marad.

2021. dec. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#6

Lemaradt:


1-es voltam.

2021. dec. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#6

:):):)

Bocsánat, nem az 1-es, hanem 2-es!

2021. dec. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ezek alapján elgondolkodom még...

#2-es: a haverom egy sokkal idősebb, tapasztalt ember volt, és egy közeli barátja valami ilyesmit csinált. Lehet, hogy valamit félreértettem, legközelebb megkérdezem tőle.

Köszi a részletes választ!

#4-es: valóban nem vagyok tisztában ezekkel, azért tettem fel a kérdést.


Nincsen 20-30 millió forintom lakásra, azért szeretném olcsóbban megoldani.

2021. dec. 28. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!