Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilyenkor milyen jogai lehetnek...

Ilyenkor milyen jogai lehetnek a jövőben a vevőnek? Felmondhatja a szerződést?

Figyelt kérdés
Eladtuk a családi házunkat, majd májusban kell kikoltoznunk. A gond az, h volt egy garázs felől vizesedo falunk, amit a vevő elől eltitkoltunk. Két hét múlva viszont jön szakember, aki megcsinálja rendesen a szigetelést és a falat is rendbe hozza (injektalas+acellemez). Én szívem szerint bevallanam az egészet a vevőnek, férjem viszont nem. Ő azt mondja, h 1: ha ezt már kb 1-2 éve rendbehozattam volna, akkor most eszembe se jutna elmondani (valóban nem), 2: a falat rendbe hozzuk, így igazából nem éri kar a vevőt. Tartok tőle h valahogy kiderül h csináljak a falat, és rejtett hibára hivatkozva eláll a szerződéstől májusig.

2022. jan. 4. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen megoldja a problémát ez a szigetelés? Ha 2 éve rendbehozattad volna, akkor legalább tudnád, jól sikerült-e, de így meg 5 évig perelhető vagy, ha mégse jó...
2022. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez nem volt látható,és ti is csak most észleltétek,mondván,és már csináltatjátok is,nem hiszem hogy reklamálni fog.

De ha ő észlelte volna,megcsináltatja és a költség a tiétek.

Ha tetszik neki a ház,ezért nem fog visszalépni,hisz a hiba korrigálva lesz.

2022. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1: igen, teljesen megoldja, igaz, kerül is vagy 1,5-2 millióba. Hülyék voltunk h nem csinaltattuk meg korábban, ezért csak a saját fejünket verhetjuk a falba.


2#: igazából én is ebben bízom


Én abból indulok ki, h mi is kineztunk egy hazat, es ha ott nekem ilyen helyzet lenne a tulajjal, akkor én nem mondanám vissza.

2022. jan. 4. 19:57
 4/9 A kérdező kommentje:
#1: a kivitelező cég 15 év garanciát vállal rá amúgy
2022. jan. 4. 19:58
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Nálam a házunk alatt levő garázs egyik fala kezdett vizesedni valamiért.

Megcsináltattuk, de kellett 2 év mire kiszáradt, de addig még büdös is volt.

Nem tudom mit tanácsolhatnék.

Mit fogtok mondani, ha pont a munkálatok alatt odaugrik valamiért, mondjuk lemérni egy falat, a rendezkedés végett?

2022. jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5: hat igen, nekünk is ez adja a fejtorest.


Mostanra megszultuk, h megmondjuk neki kerek-perec h mi a helyzet, aztán lesz ami lesz.

2022. jan. 4. 22:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha azt mondanátok, hogy most ázott be, ezért megcsináltatjátok neki, ha gondolja?


Amúgy nekünk az derült ki, hogy beázik a pince (társasháznál, jegyzőkönyv volt róla), nem léptünk vissza, addigra a bankkölcsön le volt zsírozva és csak a kiutalásra vártunk.

2022. jan. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4: Odaadjátok a garanciapapírokat, és ő intézi majd az esetleges javításokat.
2022. jan. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En is azt mondanam ,hogy most azott be es megcsinaltatjatok. Aztan meg halas is lesz erte.😏
2022. jan. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!