Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valószínűleg az lesz a válasz,...

Valószínűleg az lesz a válasz, hogy sehogy, de azért felteszem a kérdést. Jelenleg Magyarországon, úgy hogy nekem és páromnak összesen havi 400000 Ft a jövedelmünk és nincs számottevő megtakarításunk, hogyan lehet saját otthonhoz jutni ?

Figyelt kérdés
Természetesen legális módon.

2022. jan. 6. 00:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
69%
Ez így hülye kérdés, Salgótarjánban, Ózdon van 3millióért, lakható álapotú lakás.
2022. jan. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

21-es.

Azért azt is írd hozzá, hogy miért ilyen olcsók az ingatlanok ezeken a helyeken?!

Munkalehetőség nincsen, vagy ha találsz is, csak kevés fizetéssel

A közbiztonság nem sok minden ér.

Rengeteg baj van a cigánysággal.

Innen menekülnek az emberek, mert nem tudnak rendes életet élni.

2022. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

22-es!

Azért írtam, hogy hülye kérdés.

Vannak olcsó lakások, nyilván nem mindenki akar odaköltözni, de a kérdésből nem derül ki semmi, az alapján bármilyen lakás jó, bárhol.

Egyébként is az ilyen kérdéseket azért teszik fel emberek, hogy megnyugtassák magukat a saját lustaságuk tekintetében. Úgysem lehet lakáshoz jutni, a gyakorin is megírták...

Teljesen egyértelmű, hogy akinek nincs 80milliója, az nem tud 80millióért venni egy lakást, ha 30milliója sincs, akkor 30millióért sem tud venni. Más megoldást kell találni, aminek több módja is van. Egy ismerősöm pl 5 évig Németországban csatornatakarító cégnél szennyvízcsöveket tisztított, ez egy undorító munka, de nagyon jól keresett vele. Egy másik önkormányzati bérlakásra pályázott, ahol a havi "bérleti díjat" a szerződés lejárta után megtakarításként megkapott, hitelt vett fel hozzá, most saját lakást vett. Van még más módszer is, de nem tudom mit várnak az ilyeneket kérdezők. Soha nem is volt olyan, hogy egy alacsony fizetésű ember könnyen lakáshoz jutott.

2022. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
96%
Ebben igazad van, utolsó. Én sokat tanultam, nagyon sokat dolgozom, mégis nehezen, okosan, sokat gondolkodva, rengeteg spórolással jutottam lakáshoz amit a mai napig törlesztek. A legtöbb embernek nem hullik az ölébe a lakás, rengeteget kell érte tenni. Az könnyű mentegetőzés, hogy úgyis lehetetlen. Nem, nem lehetetlen, mert a magyar emberek 90%a saját vagy családi tulajdonban lakik, és csak 10% bérel. Meg kell érte dolgozni, tenni kell érte, kompromisszumokat kell kötni. Mindig is így volt. Picsogni persze könnyebb.
2022. jan. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
79%

"Munkalehetőség nincsen, vagy ha találsz is, csak kevés fizetéssel"


Fejenként 200 ezerért borsodban is van munka.

2022. jan. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

1. Valamelyikőtök visszaül az iskolapadba 1-2-3 évre és szerez egy piacképes szakmát, amivel lehet pénzt is keresni.


2. Kimentek külföldre 5 évre és ott félretesztek még kint kevésnek számító fizetésből is 20-30 millió forintot. Nekem Angliában élt kint 5 évig egy szerelő barátom és ő egyedül 25 millió forintot tudott kint félretenni. De én is jártam ki dolgozni nyári munkába Angliába, ahol 2-3 hónap alatt megkerestem itthoni 1 éves fizetésemet (és azt haza is tudtam hozni, félre tudtam tenni).

2022. jan. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Szerintem is a külföldi munka lehet megoldás. Mind a ketten mehettek, így nem megy a kapcsolatotok rovására.
2022. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!