Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Saját lakás, vagy albérlet?

Saját lakás, vagy albérlet?

Figyelt kérdés
Egy haldokló, vidéki szocreál városban is 10 millió körül indulnak kétszobás, valamire való erkéllyel rendelkező lakások, amiben nagyjából minden rendben van és nem egy szegregátumban található. Pedig nincsenek nagy igényeim. Például leszarom ha a nyilászárók vagy a burkolatok régiek. Tűrhető állapotban lévő falusi házak is 5-6 milliótól indulnak, de mindegyiknek vannak olyan hibái, vagy hiányosságai ami sokmilliós tétel. Nulla örökséggel, szülői, nagyszulői, rokoni támogotás nélkül kitörölheti a seggét az itthoni átlagjövedelemmel meg az abból való, legfeljebb önrészre elég megtakaritásaival az ember, vagy rizikót vállalva teljesen lenullázza magát(jobb esetben). Főleg ha még azt sem teheti meg, hogy jó lelkiismerettel hagyja hátra szüleit, mivel az én keresetem járult hozzá, hogy már 10 éve nem hónapról hónapra élünk hitelekkel kiegészitve. Így 30 felé közeledve szeretnék némi önállóságot, de az albérletet meg kútba dobott pénznek érzem.

2021. szept. 19. 14:16
1 2 3
 1/23 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Jól érzed. Inkább saját.
2021. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%

Pontosan látod. Az albérlet kútbadobott pénz.


Kérdésedre a válasz: saját lakás.(akármilyen, még ha felújaítandó, akkor is)

2021. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Saját. Még ha vállalsz is egy ésszerű törlesztős és egyéb kondíciós hitelt, legalább a végén lesz egy tehermentes lakásod, ahelyett, hogy más megélhetését finanszíroznád hónapról hónapra.
2021. szept. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
48%

Az a szép ma, hogy akárhol laksz és akármennyit keresel, mindenhol rohadt drága lesz minden.

Havi 700-at keresek nettóban, én is 30 leszek lassan, pont ma láttam egy tűrhető 2 szobás panelt (Budapesten). Na mondom hát ez érdekelne, erre látom hogy több mint 40 millió... Egy PANEL. A halál f..szán budapesti mércével. Még csak nem is volt nagy.

Én nem tudom mi a franc lesz ezzel az országgal, ha nem építési vállalkozó vagy akkor csak szopni fogsz.

2021. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%

dehogy kútba öntött pénz, ez csak egy felhasználási módja a pénzednek, például van 30 milliód, amit állampapírban tartasz ennek az 5 éves kamata 27,4%, azaz ez a pénz egy 137 ezres albérletet kitermel, mindezt úgy, hogy nem a saját lakásodat amortizálod

és ez csak állampapír hozammal számolva

jelen lakásárak mellett igenis alternatíva a bérlés szerintem, nem úgy kell felfogni, hogy más zsebét tömöd, inkább úgy hogy így legalább a tőkéd neked dolgozik és akár az albérletet is ki tudja termelni

aztán ha esetleg lesz egy ingatlanválság, ráérsz akkor vásárolni olcsóbban olyan lakást, ami tetszik

én most biztosan nem vennék túlárazott szarokat

2021. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%

A bérlés igenis kidobott pénz, abból simán lehet fizetni egy hitelt is, és akkor az ember a sajátjában lakik nincs kiszolgáltatva a tulajdonos kénye kedvének, főleg mivel ezek a lakások többnyire valamilyen örökség részei, így idővel valamelyik családtag igényt tart rá, és lehet költözni.

Az mellett meg lehet valaki most még jól keres, esetleg a párjával ki tudja fizetni az albérletet, de gondolni kell az idős korunkra is, amikor a várható nyugdíjból valószínűleg nehezen lehet majd kifizetni a most is borsos albérletet és az mellett még meg is élni. Akkor már nem jobb most saját lakásban élni, és azt fizetni?

2021. szept. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

#5: A számításod alapból helyes, de mindkét általad felsorolt opciónál jobb ha 8-10 millió önerővel felveszel egy hitelt, a maradék 20-22 millió befektetve meg kitermeli a törleszőrészlet jórészét.

Illetve az egész akkor igaz, ha van viszonylag nagy befektethető tőkéd. Ha van 2-3 milliód, ami talán egy vidéki garzon önerejére elég, akkor nem opció amit írtál.

2021. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
35%

"2 szobás panelt (Budapesten). Na mondom hát ez érdekelne, erre látom hogy több mint 40 millió..."

Hol?

Azért az kiemelkedően drága a panelek közt. Ennyiért fullfelújított nagybelmagasságú téglát kapsz a belvárosban.

2021. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

5: Igen, de szerintem a többség úgy kérdi ezt, hogy nincs a zsebében 30 M, hogy azzal mit érdemes csinálni, mert akkor tényleg nem lakást érdemes venni, ebben mindenki egyetért.

Hanem csak hitelre tudnának vásárolni, és hogy az jobb-e, mint a bérlés. Nos, hát annál egyértelműen jobb.


Egyébként amit számoltál hozamot, az fifty-fifty, tehát akkor már vásárolhat is az ember, ha éppen akar, nem jár rosszabbul a MÁP-pal szemben, sőt, a lakásárak is emelkednek, még most is évi 9% az átlag (országos) emelkedés.

2021. szept. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

4-es

Tényleg nem lesz ennek jó vége. Mégis azt látom, hogy nagyon sokan veszik fel az ilyen olyan hiteleket meg támogatásasokat és még én vagyok az életképtelen. Az egyik ismerősöm 70 négyzetméter alapterületű családi házának tető cseréjére 5,4 milliós árajánlatot adtak. Az az érzésem mindent elkövetnek az illetékesek, hogy valamilyen függőségbe taszitsák az embert. Ki legyen szolgáltatva bankoknak, munkáltatóknak, hatalomnak.

2021. szept. 19. 18:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!