Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha 16 millióért eladom a...

Ha 16 millióért eladom a lakásomat, amit 5 éve vettem és veszek belőle egy 13 milliós házat, tehát kisebb értékben veszek másikat, akkor kell-e adóznom utána, vagy ilyen esetben is csak illetéket fizetek a 13 millió után?

Figyelt kérdés
2022. jan. 12. 05:07
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell adóznod, majd csak illetéket kell fizetned.
2022. jan. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell illetéket fizetni.

Adózni is csak a különbség után kell, de csak akkor ha nem tellt még el öt év az előző lakás vétele óta.

2022. jan. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az előző lakást 5 éve vettem, február vége volt akkor. Meg kell most várnom a február végét? És akkor tényleg nem kell adóznom, csak illetéket kell fizetni? Tud linkelni nekem valaki egy jogszabályt?
2022. jan. 12. 07:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A vásárlás éve nem számít bele, utána 5 év január 1. után nem kell fizetni.

Neked kb a különbség 15százaléka után kell adózni.

2022. jan. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Évente csökken, hogy mennyi SZJA-t kell fizetni a különbseg után, de még ebből is lejön amit tudsz igazolni, hogy ráköltöttél.

[link]

Illetéket is csak a különbség után kéne fizetni, de mivel az neked negatív, nem kell.

2022. jan. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2017 a vételi év, akkor a nyereség 15%-a az adó, ha 2016-ban vetted, akkor nincs adó.

Ha 3 éven belül olcsóbban megveszed a másik ingatlant, mint az egyiket eladtad, akkor illeték sincs.

És azt nem értem, mért nem ügyvédet kérdezel, ha 4-5 éve vettél ingatlant, akkor van is ügyvéded már, és máris aktuális felkérni a következő tranzakcióhoz... Vagy nem voltál vele elégedett? Mert akkor valaki mást ugyanígy kell kerítened és az első beszélgetésbe nyugodtan beleteheted ezeket és a további kérdéseket is!

2022. jan. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

* JAV.

Ha 2017 a vételi év, akkor a nyereség 30%-ának 15%-a az adó.

Valamiért kifelejtettem belőle.:)

2022. jan. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2017-ben vettem, tehát már eltelt 5 év. Valamint a lakáshitelem fennmaradó összegét is kifizetem a lakásom vetelárából, végtörlesztést csinálok belőle. Azt levonják belőle? Így csak 14.200.000 Ft-om marad a vételárból.
2022. jan. 12. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!