Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van esélyem így lakáshitelt...

Van esélyem így lakáshitelt kapni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, idén fejezem be az egyetemet (tanárképzés, 6 éves szak).


A kezdőfizetésem 172 ezer Ft nettó lesz, szóval amiatt aggódom, hogy erre nem adnak hitelt. Vidéki megyeszékhelyen szeretnék élni, mert itt kaptam állásajánlatot, itt egy egyszobás felújítandó lakás 20 millió forintnál kezdődik.


Van bármi esélyem arra, hogy legyen egy saját ingatlanom?



2022. jan. 19. 10:03
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen alacsony jövedelemnél még a fele sem lehet a törlesztő 30-40% között szokott lenni.


Szerintem 8-10 millió a amit talán megadnának, de ugye nagyban függ a lakást állapotától, fekvésétől, értékétől is.


Szóval a maradék 10+ milliót bizony össze kell kaparni valahogy.

2022. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Anyukám egyedül tartja el a húgomat (15 éves), apánk meg lelépett és van új családja két új gyerekkel, szóval rá nem számíthatunk.


Az a baj, hogy hiába van anyukámnak egy pici, rossz állapotú háza falun, ahol élnek, onnan annyira rossz a buszközlekedés, hogy vagy reggel 5:30-ra érnék be városba, vagy 8:30-ra, ami ugye a 7:45-ös iskolakezdéshez már túl késő...

2022. jan. 19. 14:46
 13/37 A kérdező kommentje:
Nincs valami pályakezdőknek szóló lakhatási támogatás? Olyan igazságtalan, hogy egy szakmunkás 18 éves korától jó fizetést kap és mellé még szja-mentességet is, én meg aki végigcsináltam a 6 éves egyetemet, ebből is kicsúszom, és a fizetésem alapból sem közelíti meg a szakmunkásokét...
2022. jan. 19. 14:49
 14/37 anonim ***** válasza:
93%

170ezer nettóért tényleg kár volt 6 évet elpazarolni az egyetemen.

Érdemesebb lenne egy jobbam fizető állast keresned, akár egy sokkal messzebbi városban, mert ebből meg ugy sem fogsz felretenni, ha csak szobát bérelsz.

2022. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

"170ezer nettóért tényleg kár volt 6 évet elpazarolni az egyetemen."


Minden tanár ennyit tanul, és mind ugyanennyit keresnek Budapesttől Mucsaröcsögéig, mert országosa bértábla.

2022. jan. 19. 14:55
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk dolgozik olyan aki elvégezte a tanárképzest, aztán inkább egy napot sem dolgozott a szakmájában, mert annyira szánalmas a fizetés.
2022. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
91%

Én csak azt nem értem, minek megy valaki tanárnak, amikor tisztában van vele, hogy a büdös életben nem fog megélni belőle.


Nyilván kellenek a tanárok, szükség van rájuk. De ha előre tudja valaki, hogy ezzel élete végéig a megélhetés szélén fog tengődni, mert semmi háttere nincs, akkor válasszon más szakmát.


Lehet sírni, hogy igazságtalan, de te is elmehettél volna szakmunkásnak, vagy akármilyen más szakra, nem volt kötelező tanárnak állni.

2022. jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

A lehetosegeid:

1. Hagyod a tanarsagot a fenebe es kitanulsz valamit, ami jobban fizet. Addig is elmesz dolgozni egy aldi-ba vagy hasonlo helyre, ahol valamivel azert tobbet kapsz.

2. Keresel valami nagyon olcso faluban (akar ott, ahol a csaladod lakik) egy falusi iskolat es ott tanitasz. Esetleg olyat, ahol tudnak szolgalati lakast adni.

3. Maradsz a szuloi hazban

4. Alberletbe mesz es egesz eletedben nelkulozol

5. Lelepsz kulfoldre

2022. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, csatlakozom azokhoz, akik szerint hagyd a fenébe a tanári pályát. Keress ennél jobban fizető állást, ami nem igényel speciális képzettséget. Lehet, hogy akkor is albérletben élsz, de legalább nem nélkülözöl.
2022. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést kéne elküldeni OV-nak.
2022. jan. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!