Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlásakor visszata...

Ingatlan vásárlásakor visszatarthatok egy összeget addig, míg rendesen átadják az eladók??

Figyelt kérdés
Volt pár ingatlanvásárlásom életem során, ebből mindössze egyszer kaptam meg úgy a lakást, hogy ki volt minden pakolva, sőt, még fel is porszívózta az eladó, hiába mondtam, hogy nem szükséges. Ők extra rendesek voltak. A többit sajnos úgy vettem át, hogy itt-ott, a konyhaszekrényben, beépített szekrényben, kamrában otthagytak dolgokat, szemetet, üres üvegeket. Amiket persze, nekem kellett levinni a szemetesbe. Ez plusz munka és volt, hogy elég sokszor kellett fordulni, plusz időt vett igénybe. Az jutott eszembe, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy visszatartok mondjuk 100 ezer ft-ot, mondjuk az ügyvédnél leteszem, és csak akkor kapják meg, ha normálisan ki van pakolva a lakás. Ellenkező esetben az az összeg nálam marad. Kivitelezhető ez jogilag? Szoktak ilyet csinálni? Vagy mit tehetek, hogy ne kelljen más cuccát nekem kipakolnom??

2022. jan. 21. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármit bele lehet foglalni a szerződésbe, amit a másik fél is hajlandó aláírni.
2022. jan. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésbe gyakorlatilag azt lehet beleírni, amit akarsz, tehát ennek sincs semmi akadálya. Kérdés belegyezik-e az eladó.
2022. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint írták, szerződésben foglaltak kérdése.

Viszont: én is vettem már több ingatlant, és mindig azzal indítottam, hogy a benn hagyott dolgokat, beépített bútorokat, régi függönyt, szőnyeget konténerbe tettem és elvitettem. Ilyenkor az otthagyott üvegek zavartak a legkevéssé. Persze ezt előre megbeszéltük.

Ha egy komplett konténernyi szemetet hagynak ott, akkor jogos a morgás, de én annyi holmi miatt, amit én is kukába tudok dobni, nem szarakodnék ilyesmivel.

2022. jan. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Anyukámék házában egy rakás ócska bútort hagytak ott az előző lakók, pedig arról volt szó, hogy elvisznek mindent. Aztán közölték, hogy nekik az már nem kell, csináljunk vele amit akarunk. Ehhez pofa kell szerintem.


A konténer meg pénzbe kerül, nem is olcsó. Jobban örülnék, ha mindenki elvinné a saját lomját.


Azért egy lift nélküli 4-ik emeleti lakásból más szemete miatt lépcsőzni jó párszor fel-le... én igen, morogtam rendesen.

2022. jan. 21. 16:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, mi is teljesen üresen adtuk át az új tulajnak.
2022. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amiben megegyeztek azt bele lehet írni az adásvételi szerződésbe.
2022. jan. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Valentino BROssi ***** válasza:
25%
Inkább az a jellemző, hogy az eladó íratja bele az ellenkezőjét: azaz hogy az ingatlanban maradt bútorok tulajdonjoga átszáll a vásárlóra, kivéve ha akad köztük valami személyes jellegű tárgy (fényképalbum, nagymama iskolai bizonyítványa, érmegyűjtemény), mert azt vissza kell juttatnod. Amúgy ha valaki az ócska IKEA-s bútorait hagyja bent akkor megértem, hogy zavaró, de lomisoknak ezek a dolgok többnyire kész aranybányát jelentenek: hívsz két sukár legényt még ők fognak fizetni neked, hogy elvihessék a kincseket, csak ki kell kötni, hogy a szemétről is gondoskodniuk kell, de aki ebben az iparban utazik az többnyire tisztességesebbek közül kerül ki, szóval ezzel nem szokott gond lenni.
2022. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük hozzá, elvileg minden lakás vásárlásnál írtok egy birtokba adás-vételt ahol megegyeztek abban, hogy "minden f..sza" és átveszed az ingatlant.
2022. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak készpénzes vásárlásnál teheted meg hogy visszatartasz pénzt. Hitelnél a bank csak akkor fizet ha az eladó leigazolja hogy a vevőtől az önrész teljes összegét átvette.
2022. jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ez pontosan így szokás, az ügyvéd is ezt fogja javasolni. Utolsó vételárrész a birtokbaadás napján.
2022. jan. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!