Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vasarlnal az ügyvédné...

Ingatlan vasarlnal az ügyvédnél amikor a foglalót adjuk oda a vevőnek akkor a vevő már átadja a házról a papírokat?

Figyelt kérdés
2022. jan. 23. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Már megnézésnél előveszi egy normális eladó, nemhogy fizetés után! Gondolom energetikai tanúsítványra, alaprajzra gondolsz. Ha nem tudja vagy akarja felmutatni, nem adnék pénzt!
2022. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak nem fura h 30 milliós házból kap 3at és már adja is az eredeti Papirokat? Hiszen olyankor még az övé a haz jogilag
2022. jan. 23. 13:24
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
milyen papírokra gondolsz ?
2022. jan. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A vevő kijelenti,hogy az ingatlant megtekintett állapotban veszi meg.

Az ehhez tartozó fontos okmányoknak meg az ügyvéd jár utána .

Amikor a vevő kifizeti a teljes árat,az eladó ekkor adja birtokba az ingatlant,és minden fontos iratot ekkor ad át.

Ezeknek is szerepelni kell az adásvételiben .

2022. jan. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem most kapjuk meg hanem majd ha kifizettük. Igen ez volt a kérdés. Köszönöm
2022. jan. 23. 14:05
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen fontos irat tartozik egy házhoz, max a tulajdoni lap, én anno mást nem kaptam. Azt meg az ügyvéd a szerződés aláírásának napjára kikéri. De ügyfélkapun is kikérhető ha kíváncsi vagy, hogy van-e valami terhelés, vagy olyan tulajdonos, haszonélvező, amit el akarnának sumákolni. Ügyvédhez min. 2x kell menni, első körben csak jegyzetel, és azok alapján írja meg a később szerződést.
2022. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy átad papírokat, csak ismereteid lesznek az ingatlanról, amibe milliókat fektetsz. De az égvilágon semmire nem jogosít téged.

Tulajdonjogod akkor lesz, ha kifizetted a vételárat és a bejegyzési engedély alapján a földhivatal bejegyezte a változást.

2022. jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

De milyen papírokra gondolsz?

Tulajdoni lap? Abból akkor kérsz a földhivataltól / ügyfélkapun, amikor akarsz, az nem olyan, hogy van egy eredeti.

Energetikai tanúsítvány? Annál az a lényeg, hogy az adásvételi szerződésig meglegyen, legkésőbb a szerződéskötéskor át kell adni.

Tervrajzok? Ha csak nem újépítésű a ház, általában meg sincs, jogilag át sem kell adni?

Rezsielszámolás, számlák? Elvileg a birtokbaadáskor együtt átiratjátok a közműveket, akkor elszámoltok, itt sem kell papírokat átadni.


Szóval mire gondolsz?

2022. jan. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát ugy újépítésű hogy nem -rég épült. szóval minden Papir ami az építkezéskor keletkezett tervrajz stb. Tudom h nem.jogosit fel. De amíg nem fizetem ki nem gondolom h a tulaj megválna ezektől a papiroktol
2022. jan. 23. 18:21
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9: Ha valamiből csak egy példány van és eredeti, akkor ügyvédi letétbe kerül és a procedúra végén kapod meg. Az eladó kell így kérje, mert elvileg megkaphatnád.:)
2022. jan. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!