Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok, mennyire tartjátok...

Fiatalok, mennyire tartjátok reménytelennek a saját lakást? (Házat nem is merek említeni)

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, én azon szerencsések közé tartozom, akiknek a szülők tudtak biztosítani saját lakást, még 2018-ban (ma ez a lakás 2x annyit ér mint akkor, grrr).


De én nem Pesten lakom, ha eladnám, ebből max. Egy lepukkantabb kis garzonra futná a fővárosban, ahová muszáj lesz elköltöznöm egyetem után, mert itt nem fogok tudni dolgozni, plusz más lehetőségektől is elesek.


Próbálok ügyeskedni, maximum diákhitelt veszek fel, ha végzek lesz belőle kb. 4 millió forintom (ami nem sokra elég a mai árak mellett, de a semminél csak jobb, meg praktikus hiteltípus).


Viszont ha meg is veszem a garzont, onnan necces továbblépni. 2 embernek már nem elég, gyereket szülni végképp nem lehetne oda, esetleg kiadni és beköltözni egy nagyobb albiba. De hát hitel mellett az eléggé finanszírozhatatlan nekem.


Úgy érzem nincs jó döntés, amit meg tudtam hozni, az teljesen kompromisszumos, előnye és hátránya is van bőven.


Jelenleg nincs párom, kicsit belefáradtam a próbálkozásba, talán ha elkerülök Budapestre, több lesz a lehetőség, de arra nem alapozhatok, hogy esetleg hasonló háttérrel jön és majd egy házasságkor közösbe téve a vagyont szerzünk egy megfelelő ingatlant együtt.


Persze sok nő ismerősöm van, akiknek sikerült úgymond jól kereső férjet kifogni, de erre tényleg nem lehet alapozni, pláne mert nem vagyok egy egyszerű eset, örülök, ha valaki elvisel. :D


Na de a személyes problémákat (mindenkinek van valamije) félretéve, ha két fiatal keres mondjuk nettó 350-et együtt, abból nem tudom hogyan lehet egy normális életet felépíteni. A közös jövőhöz minimum az egyik félnek el kéne hagynia a pályáját, vagy extra munkákat kell vállalnia, ami nagyon megterhelő.


Mondom ezt úgy, hogy ha nem vesznek fel céghez, én minimálbéren leszek majd, sajnos.


25/N



2022. jan. 23. 21:27
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
90%
Garzonba lakunk 2-en a férjemmel, bőven elférübk, nem kicsi, sőt. A fizunk több, mint felét félre tudtuk rakni az évek során, mivel ossz-vissz 20ezer a rezsi, nyaralni évi 1x voltunk stb. így összejött annyi, hogy most 30 évesen építjük a házunkat, 15 millió hitelt vettünk fel hozzá 20 évre fix kamatra, 75ezer a törlesztő
2022. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

Jó olvasni sikersztorikat. :)


De minimálbérért valóban nem szeretnék Bp-re menni, ez akkor lenne esélyes, ha el tudnék menni céghez, addig ez egy "elérhetetlen" álom. :)

2022. jan. 23. 22:33
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

"mennénk tovább családi házba és ez most valamelyest utópiának tűnik"


Én pont ezen gondolkodtam. Rokonok, ismerősök vettek úgy kezdő lakást, hogy jobb mint a semmi, aztán most már lassan iskolába mennek a gyerekek.


Tulajdonképpen mire összeszednék egy normális kertes ház árát még hitellel is, addigra ott lesz a gyerek, hogy kirepül.

2022. jan. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

#3


25 évesek adókedvezményéhez tegyük hozzá, hogy rengetegen mennek egyetemre, főiskolára. 18-19 évesen kezdik 4 éves képzésekkel ott vannak, hogy 22-23 évesek.


Vagy ott van egy BME-s építész képzés. 5 év az Osztatlan 18-19 évesen kezded, 23-24 éves vagy mire végzel és elkezdesz aktívan dolgozni. De a többségnek benne van legalább 1 év csúszás, szóval már ott vannak, hogy 25 évesen kerülnek ki a munka világába.

2022. jan. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

Pécsiként maximálisan egyetértek, ez a hely egy pusztulat. Ahol egy kicsit olcsóbban lehet lakást venni például Gyárváros, Budai vám környéke stb. oda meg nagyjából nappal sem merek menni, nem ám sötétedés után. Aztán Komló, Vasas egyes részei még ettől is rosszabbak. Pécsen meg egy szutykos félig felújított ingatlan kezdő ára 25 millió...


Viszont én laktam Pesten is... hát lehet hogy ott több a munka, de amiket én találtam azok nem fizettek annyival többet, hogy megérje hosszútávon. Mondjuk ott ugye albérletet is fizetnem kellett, ami a fizetésem majd felét elvitte. De gondolom az elején te is hasonlóan kezdenél.


Arra előre nem lehet számítani, hogy majdcsak épp találsz egy olyan partnert, akivel együtt felezni tudod a költségeket. Én nem mernék ebben bízva Pestre költözni. :D


Mondjuk Pécs után Pest egyszerre sokkal jobb és sz#rabb is egyben. Rengeteg program és szórakozási lehetőség van a fiataloknak. Cserébe viszont jó eséllyel csak agglomerációban találsz lakást, így órákat utazhatsz naponta a munkába meg vissza.

2022. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
75%
11est le kellett pontoznom. Nettó hazugság a 15 millió 20 évre havi 75tel. Mielőtt bárki beugrik menjen fel bármelyik hitel kalkulátorra a legolcsóbb hitelt a gránit bank kínálja havi 96tal.
2022. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
90%

En idosebb voltam mikor hazat vettunk. 29 evesen lett meg a haz, ennek mar 2 eve vagyis iden lesz 2 eve hogy itt lakunk.

Kulfoldon vettunk hazat ugy hogy 30 evre vettunk fel hitelt ami fix kamatozasu. Azert vallaltuk be a 30 evet mert mashogy nem lenne haz es alberletben lennenk, ami tobb mint a torlesztonk es az ara minden evben emelkedik de a torleszto nem fog valtozni.


Egyik ismerosom Magyarorszagon ugy tudott csaladi hazat epiteni hogy evekig a szuleinel laktak a parjaval, meg akkor is mikor osszehazasodtak, majd vettek telket, hitelt vettek fel meg mindenfele tamogatast, csok, stb es konnyuszerkezetes hazat epitettek. Viszont sok mindent sajat maguk csinaltak meg hogy sporoljanak rajta.


Szerintem inkabb dolgozz minimalberert minthogy pesten fizess alberletet.

Majd ha lesz parod akkor egyutt konyebb lesz. :)

2022. jan. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
Egy tipp: Pécsen kiadod a lakást az egyetemistáknak, Pesten pedig bérelsz (pároddal együtt). Lakást bár nem fogsz tudni venni, de sokkal jobb, hogy van egy sajátod, ahová mindig mehetsz, minthogy eladd és egy lepukkant garzont vegyél helyette, csak azért, mert Pesten van. Akkor már jobb bérelni egy élhetőbb, tágasabb, világos és modern lakást, nem úszik a sajátod sem, és még valamennyit spórolni is tudsz, pláne ha ketten bérlitek.
2022. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
89%

16-os, attól, hogy te tájékozatlan vagy, attol még más nem :D gondolom azzal sem vagy tisztában, hogy a babaváró stb. hitel 10 millio és 50ezer a havi törlesztő biztosítással együtt? :D

Ha te a fejed tetejére állsz, nekünk akkor is 75ezer lesz a törlesztőnk, ezen a hisztid sem változtat ;)

2022. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
89%

Valamennyit összekapartam szülői segítség mellett, közel 29 évesen, de én a nyugati életben látom a boldogulást, az ismeretségemből amilyen képeket látok kintről, efelől kétségtelen.

Itthon a magyar 7 decis italt már drágának tart, ott literjét megveszi kint egy kőműves is hetente akár.

2022. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!