Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok, mennyire tartjátok...

Fiatalok, mennyire tartjátok reménytelennek a saját lakást? (Házat nem is merek említeni)

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, én azon szerencsések közé tartozom, akiknek a szülők tudtak biztosítani saját lakást, még 2018-ban (ma ez a lakás 2x annyit ér mint akkor, grrr).


De én nem Pesten lakom, ha eladnám, ebből max. Egy lepukkantabb kis garzonra futná a fővárosban, ahová muszáj lesz elköltöznöm egyetem után, mert itt nem fogok tudni dolgozni, plusz más lehetőségektől is elesek.


Próbálok ügyeskedni, maximum diákhitelt veszek fel, ha végzek lesz belőle kb. 4 millió forintom (ami nem sokra elég a mai árak mellett, de a semminél csak jobb, meg praktikus hiteltípus).


Viszont ha meg is veszem a garzont, onnan necces továbblépni. 2 embernek már nem elég, gyereket szülni végképp nem lehetne oda, esetleg kiadni és beköltözni egy nagyobb albiba. De hát hitel mellett az eléggé finanszírozhatatlan nekem.


Úgy érzem nincs jó döntés, amit meg tudtam hozni, az teljesen kompromisszumos, előnye és hátránya is van bőven.


Jelenleg nincs párom, kicsit belefáradtam a próbálkozásba, talán ha elkerülök Budapestre, több lesz a lehetőség, de arra nem alapozhatok, hogy esetleg hasonló háttérrel jön és majd egy házasságkor közösbe téve a vagyont szerzünk egy megfelelő ingatlant együtt.


Persze sok nő ismerősöm van, akiknek sikerült úgymond jól kereső férjet kifogni, de erre tényleg nem lehet alapozni, pláne mert nem vagyok egy egyszerű eset, örülök, ha valaki elvisel. :D


Na de a személyes problémákat (mindenkinek van valamije) félretéve, ha két fiatal keres mondjuk nettó 350-et együtt, abból nem tudom hogyan lehet egy normális életet felépíteni. A közös jövőhöz minimum az egyik félnek el kéne hagynia a pályáját, vagy extra munkákat kell vállalnia, ami nagyon megterhelő.


Mondom ezt úgy, hogy ha nem vesznek fel céghez, én minimálbéren leszek majd, sajnos.


25/N



2022. jan. 23. 21:27
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
19%
19 a tények magukat igazolják. Sajnálom. Ez van...
2022. jan. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
0%

🇭🇺 Én VÁLYOGHÁZBAN vagy JURTÁBAN gondolkozok.

🇭🇺 Esetleg lakóautóban vagy vitorlás Yacht :)

🇭🇺 A vitorlás Yacht 13....17 Millióból már elég családias kivitelűt lehet venni - ha választanom kellene hogy egy 39 Milliós Széll Kálmán téri lakást vegyek, vagy egy 17 Milliós vitorlás Yacht-ot, akkor az utóbbit választanám :)

2022. jan. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
Én azon szerencsések közé tartozom aki a saját munkájából megkeresett pénzből vettem házát.
2022. jan. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
16os" le kell hogy pontozzalak, mert nagyon tájékozatlan vagy. Nézz már utána az elmúlt 1 év inflációjának, és hogy arra az MNB hogy reagált. A hitelek kamatai és ezzel együtt a törlesztőrészletei most ősztől kezdve elszálltak. Hitelkonstrukciótól függően akár havi 20-30-40 ezret is jelenthet plusszban, amit a hitelfelvevőnek ki kell fizetnie. Feltételezem, a 11es válaszadó több, mint fél éve vette fel a hitelt. Akkor sokkal kedvezőbbek voltak a kamatok. Ha ő még ehhez felvett babavárót is, az még kedvezőbb. Ha te MOST találtál 15 milliós hitelt 20 évre 96ezres törlesztőrészlettel, akkor 1 éve a jóval alacsonyabb kamatokkal számolva teljesen reális, hogy még volt 75ezres törlesztőrészlete egy ilyen hitelnek. A tények magukat igazolják. Azaz a 11est. Sajnálom. Ez van. (És hogy engem is le tudj hazugozni: mi 13 millió jelzáloghitelt vettünk fel lakásvásárlásra tavaly januárban. 10 évre fixált kamatperiódussal. 13 éves futamidőre. 110ezer a törlesztőrészlet. Nézz utána, hogy most ilyen konstrukcióval mennyi lenne a törlesztőrészlet. Csókoltatom az MNB-T. Akik pedig nem fixálták a kamatperiódust hosdzú távra, azok megszívják. De cudarul.)
2022. jan. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%

A lakást még meg tudtam venni jó nagy hitellel (8 év alatt kifizetve a magas infláció miatt)

Most ház lenne a cél, de egyre inkább reménytelennek tűnik.

2022. jan. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
96%

#22: ezen jót nevettem.

Azt ugye tudod hogy egy yachtot tárolni és fenntartani évi több millió Ft? Már akkor ha nincsen vele semmi baj :)

2022. jan. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

20# Ez azért nem egy reprezentatív kutatás tényszerű közlése. :) Ha körbenézel az építőiparban (ebben dolgozom), a kétkezi munkások itt is megveszik minden reggelire a Mizo kakaót a péksütivel, ebédre a neves energiaitalt, meg a márkás kólát. Fizu után meg a bármilyen italt, a tálca kindertojást a gyerekeknek, vagy ami éppen a szíve csücske, mert nem túl jó a pénzügyi kultúrája, vagy mert őt ez teszi boldoggá.

Én mérnökként igenis drágának tartom a piát (ahogy sokminden mást is ár-érték arányban), de nem azért, mert ne tehetném meg, hogy megvegyem. :) Szóval ez így enyhe sarkítás és pont egy olyan réteget emeltél ki, akik egyébként itthon is elég jó fizut kapnak, ha valamirevaló emberekről beszélünk! (Némelyik többet keres a mérnököknél.)

2022. jan. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim válasza:
100%
Teljesen esélytelen, gimnáziumi tanárként 172 ezret keresek, túlélni is nehéz belőle, félrerakni belőle esélytelen.
2022. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
Én a 30-as éveimben járok, de már egyik nagyszülőm, szülőm se él. Sajnos mi ilyen hamar elfogyunk, nincs 60 év a családban a várható átlag élettartam. Lehet genetika... A lényeg, hogy aki nem örököl, hanem saját erőből fizetésből kell összeszednie egy lakásra valót azt nem irigylem. Tekintve hogy én vidéki városban lakom, de még itt is lassan 20 millió alatt még panel sincs. Én pl egyetemen tanítok, garantált bérminumumot keresek. Ennyiből nem hogy milliókat félretenni nem tudok, örülök, hogy valahogy kijövök belőle és nem adósodom el.
2022. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
29-es én is egyetemi oktató lehetek majd, ha elvégzem a PhD képzésem, átérzem a helyzeted. Ezért is gondolkodok azon, hogy annyira reménytelen ez az egész, el kéne menni inkább egy céghez, már ha majd 29 éves nőként kelleni fogok majd valahová... Nem hiszem sajnos, hogy felvesznek, ha a 22 éves, C1 angollal, C1 némettel rendelkező fiatal lányokat is felvehetik így nem nagyon marad más, mint a minimálbér. A gond az, hogy itt Pécsen nem fognak alkalmazni. Ezt megbeszéltük a jelenlegi témavezetőmmel is, mondta, hogy Pesten mindig kell ember, innen meg mennek el, mert az alapítványi oktatásban Pesten jobban fognak értékelni olyan oktatókat, akik teljesítményre mennek. Hogy őszinte legyek, nekem a gyomrom sem nagyon veszi be ezt a mostani rendszert, ha lenne lehetőségem én tényleg menekülnék tőle. Nem is vagyok túl tehetséges, nem aratnék nagy babérokat ezen a pályán, márpedig ez csak annak éri meg, aki jókora pályázatok elnyerésére is képes, mert van elég gógyija és kitartása hozzá. De lehet csak én érzem reménytelennek az előmenetelt ilyen feltételek mellett. 5 évvel ezelőtt végzett PhD-hallgatók 30 évesen már adjunktusok voltak, akkor más volt a rendszer. Most jó esetben 35 éves koromra talán adjunktussá válhatnék, de mivel nő vagyok, szülési szabira is el kéne menni közben. Mindenféle extrákkal együtt sem keres egy tanársegéd havi 200-nál többet. És az nem sok mindenre elég. Tudom mire számíthatok és nem túl rózsás.
2022. jan. 24. 11:38
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!