Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosok hogy tudnak...

Az ingatlanosok hogy tudnak pillanatok alatt vevőt találni egy eladó lakásra/házra, amit egyébként hónapok alatt sem sikerült eladni magánhirdetőként?

Figyelt kérdés

Van egy örökölt ingatlanom, 5 hónapig hirdettem sikertelenül. Egyetlen komoly érdeklődő volt, aki végül visszalépett mert nem kapott hitelt a banktól.

A többi érdeklődő mind komolytalan, már-már nevetséges ajánlatokat tettek bepróbálkozva hátha beadom derekam, mert látták hogy hónapok alatt sem sikerült vevőt találnom. Vagy simán csak hétvégi programként "ingatlan turistáskodtak" vásárlási szándék nélkül, ezzel rabolva az időmet.

Egyik ismerősöm javaslatára (ezt az egész eladási mizériát megunva) belementem hogy akkor megpróbálom ingatlanossal.

Az volt a feltételem hogy a jutalék az benne legyen pluszként az árban. Még így is az alapáron felül, 3,5%-kal drágábban, a szerződés kötés után nemegész 4 nap alatt hozott rá vevőt.

De mégis hogyan? Értem hogy vannak kapcsolataik stb. de kabaré hogy én 5 hónap alatt egy értelmes embert nem találtam aki megvenné ésszerű alku keretein belül, ő meg 3-4 nap alatt hozott rá vevőt..


2022. febr. 26. 16:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Tudja, hol érdemes hirdetni, meg aki komolyan keres, az tudja, hogy nála érdemes keresni.
2022. febr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

1. Kizárólag egy db hirdetési oldalon hirdetted.

2. Képek nélkül hirdetted.

3. Normális képek nélkül hirdetted.

4. Nem töltötted ki normálisan részletesen a hirdetési oldalakon az ingatlan adatlapját és nem írtál normális, néhány bekezdéses hirdetési szöveget az ingatlanról.


Általában ezek a tök alap dolgok, amiket rengeteg ember elront (leszar, hogy normálisan megcsináljon) ingatlan eladáskor.

2022. febr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Én ennek pont az ellenkezőjét tapasztaltam, mi adunk el gyorsabban.

Kérdés, te hol és hogyan hirdettél és ő hol és hogyan.

És mikor.:)

2022. febr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
De érdekes... folyamatosan tűnnek el a válaszok, amikben leírtuk többen, hogy vélhetően kamu a történet...
2022. febr. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
De érdekes, a beírt válaszom eltűnt... Biztoa nem kamu kérdés 🤷
2022. febr. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
A nyomorult ingatlanos törölteti a válaszokat.
2022. febr. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Minden a normálisan megírt szövegen, és a megfelelő képeken múlik. Ezen kívül minél több helyen kell hirdetni!

Egy jó hirdetés megírása és 4-5 helyre való feltöltése 2-3 óra. Én eddig 2 hétnél tovább még semmit nem hirdettem, és mindenre megjött a vevő.

Mivel a lehetséges kérdések 99%-át mindig tartalmazza a hirdetésem, így csak komoly érdeklődök vannak.

2022. febr. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem tudsz rendesen hirdetni, vidéki házat is eladtam 2 hét alatt.
2022. febr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

7. Vannak ezek az undorító hirdetések, ahol vagy egyáltalán nincs kép, vagy oda van qrva egy alaprajz, vagy még a legjobb eset pár krumplival készített nagyon rossz minőségű és beállítású kép, ahol csak a lényeg nem látszik. Az adatlapot nem bírja kitölteni (nem tudom meg szigetelt-e, milyen tájolású, milyen a fűtési rendszer, stb), a leírásba is odab@sz egy kétsoros szöveget maximum.


Közben lehet egy normális, jó ingatlant árul, de képes qrva igénytelenül kitölteni a hirdetést, aztán csodálkozik miért nincs érdeklődő.

2022. febr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9: a legtöbb ingatlanos hirdetése is ilyen. Vannak kivételek, de igen kevés.
2022. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!