Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosok hogy tudnak...

Az ingatlanosok hogy tudnak pillanatok alatt vevőt találni egy eladó lakásra/házra, amit egyébként hónapok alatt sem sikerült eladni magánhirdetőként?

Figyelt kérdés

Van egy örökölt ingatlanom, 5 hónapig hirdettem sikertelenül. Egyetlen komoly érdeklődő volt, aki végül visszalépett mert nem kapott hitelt a banktól.

A többi érdeklődő mind komolytalan, már-már nevetséges ajánlatokat tettek bepróbálkozva hátha beadom derekam, mert látták hogy hónapok alatt sem sikerült vevőt találnom. Vagy simán csak hétvégi programként "ingatlan turistáskodtak" vásárlási szándék nélkül, ezzel rabolva az időmet.

Egyik ismerősöm javaslatára (ezt az egész eladási mizériát megunva) belementem hogy akkor megpróbálom ingatlanossal.

Az volt a feltételem hogy a jutalék az benne legyen pluszként az árban. Még így is az alapáron felül, 3,5%-kal drágábban, a szerződés kötés után nemegész 4 nap alatt hozott rá vevőt.

De mégis hogyan? Értem hogy vannak kapcsolataik stb. de kabaré hogy én 5 hónap alatt egy értelmes embert nem találtam aki megvenné ésszerű alku keretein belül, ő meg 3-4 nap alatt hozott rá vevőt..


2022. febr. 26. 16:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha hozott rá vevőt, akkor hogyhogy van egy örökölt ingatlanod? Hogyhogy nem csak volt?
2022. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

Én azt látom, hogy az ingatlanos felrakja ingatlanos oldalakra amit csak talál, marketplace re, meg egy rakás facebook csoportba megosztja időnként, ennyi.

Gondolom a legtöbbet a facebook csoportokban való osztogatások jelentik.

2022. febr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Furák ezek a butácska paranoiás válaszok, akik próbáltak értelmesen válaszolni azoknak köszönöm.

Nyilván egy 60 millió forintos ingatlannál nem 640x480 pixel kupac képeket fogok feltenni a hirdetésbe igénytelen leírással stb. Sőt majdnem minden hónapban fizettem is az ingatlan.com-on a kiemelésért és a plusz képekért.

11. nyilván addig még nem írtam alá a szerződést, addig az én tulajdonomban van az ingatlan. Tudod vevőként ez nem olyan mint mikor elmész a boltba egy kiló kenyeret kifizetni, ez annál egy picit bonyolultabb folyamat :)

2022. márc. 1. 14:12
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

De amíg nem írtad alá a szerződést, addig még nem hozott vevőt az ingatlanos sem, az addig még csak érdeklődő. Akár a haverja is lehet, aki a végén valami ürüggyel kihátrál.


Én 3 esetet tudok elképzelni:


a)Rossz időszakban hirdetted, ősszel beáll a pangás, a legtöbb lakáson még felújítan kell mielőtt beköltözik az ember, nyáron több a szabi, gyorsabban száradnak a dolgok, októbertől ilyenbe kevésbé vág bele valaki.

b)Most sokan magasabb hirdetési árakat látnak, az az ár ami ősszel sok volt, az mostanra az infláció miatt már nem olyan tulzó.

c)Nehéz a saját cuccodat dícsérni, nem véletlen, hogy a zenészeket, sportolókat is a menedzserük képviseli.


+1 sok helyen hirdet, nagytételben viszonylag olcsóbb a képes hirdetés.

2022. márc. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam.
2022. márc. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!