Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Belekezdenétek a jelenlegi...

Belekezdenétek a jelenlegi helyzetben egy új ingatlan vásárlásba?

Figyelt kérdés
Kinéztünk egy igatlan, van is rá keretünk a gond csak az, hogy az eladó nem tud kiköltözni csak április közepén, viszont márciusban szeretné az ingatlan vételárának a felét. Nem is lenne gond, de tartunk tőle, hogy teljes vételár kifizetésig ha kitörne a háború, akkor az vis major helyzet lenne és az adásvétel meghiúsulna, oda lenne a fél pénzünk. Ti hogy döntenétek? Belevágnátok így?
2022. márc. 2. 12:58
1 2 3 4
 1/32 mindentudó99 ***** válasza:
14%
Bizonytalan a helyzet. Ki tudja mi lesz. Lehet hogy így mem vágnék bele.
2022. márc. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%

Milyen háború törne ki?


Én is most veszek lakást. 5 millióm már van, kb. 15 millióm áprilisban folyik be ingatlan eladásból és még kb. 5 millió hitelt veszek fel majd egy vidéki nagyvárosi lakáshoz. Én most kezdem el nézni személyesen is a lakásokat.


Még most akarok venni minél előbb, mert így is elmebeteg árak vannak már és hiába emelkednek a hitelkamatok, a lakásárak is nőnek tovább. Én még csak fél éve nézem az ingatlan árakat, azóta van tervben a vásárlás, de már így is sírni tudnék ha látom X összegből milyen lakást tudtam volna venni ősszel és milyet tudok majd most.

2022. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
2-es, olyan háború, hogy ha Oroszország megtámad egy NATO tagállamot, tehát ha nem is minket magyarok feltétlen, sőt azt nem gondolom, hogy érdekében állna, de amint megtámad egy NATO tagállomot, mi is hadban fogunk állni. Akkor pedig vis major helyzet, így az adásvételi szerződés érvényét veszíti. Oda a kifizetett pénzem egy része, ingatlanom nem lesz.
2022. márc. 2. 13:22
 4/32 anonim ***** válasza:
81%

Sejtettem, hogy erre gondolsz. Nem, ilyen háború nem fog kitörni szerintem. Vegyél ingatlant. Én is veszek.


Ha kitörne egy ilyen háború a legkevesebb, amit félthetnél a pénzed lenne. Ezredleges dolog lenne mi történik a pénzünkkel, az életünkért sokkal inkább futhatnánk.

2022. márc. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Amúgy igen, nagyon elszálltak az árak az utóbbi időben, emiatt is lenne ez most jó.
2022. márc. 2. 13:29
 6/32 anonim ***** válasza:
Hitelre vagy kpra? Hitelre mindenkepp, ha meg adnak.
2022. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Kp-ra. Akár már holnap tudnánk fizetni (örököltünk). De nem tudnak kiköltözni, mert nincs hová nekik. Azèrt kérik a felét, hogy ők is tudjanak foglalózni valamit.
2022. márc. 2. 13:46
 8/32 anonim ***** válasza:
74%
Necces en is kps vasarlas elott vagyok nyar kozepet mindenkepp kivarom, addig pedig ertekallobb devizaban diverzifikalton tartom a penzt. De ugy sose tudni mit hoz a jovo. Attol nem felnek h visz majorba elveszitened a penzed.
2022. márc. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:
94%
Ezeket a körülményeket rögzíteni kell a szerződésben, hogy mikor mennyi lett átadva milyen jogcímen + a birtokba adás idejét.
2022. márc. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Lehet kockáztatunk és ha bejön, akkor 6 hét és költözünk. Ha nem, akkor nagyobb bajunk lesz valóban, mint a pénz, főleg ha menekülni kellene. Reméljük ilyen nem lesz.
2022. márc. 2. 13:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!