Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Wekerle telepen mennyire...

Wekerle telepen mennyire drága a lakások fenntartása?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a környék, szívesen laknék ott, de érdemes ilyen régi épületben lakást venni? Mennyi a fenntartási költsége?

2022. márc. 10. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyi, mint nem Wekerlén.
2022. márc. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Wekerlén született és lakott anyám és a nagynéném, mindketten külön lakásban, de egyiknek sem volt baja a fenntartási költségekkel.

Nem is igazán értem, hogy mire gondolsz?

A rezsire?

Az Budapesten szolgáltatóknál mindenütt egységes, a fogyasztás tőled függ.

Egész Wekerle műemlékvédelem alatt áll, tehát a külső homlokzatot nem változtathatod meg, viszont az állam hozzájárul a külső felújítások egy részéhez.

De ha nem egy romot vásárolsz, akkor egyhamar ilyen gondod nem lesz.

2022. márc. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A rezsi nekünk több mint előtte volt, de nagyobb helyre költöztünk és még nincs körbeszigetelve a ház. Azt javaslom akár szakértővel nézesd meg, ha ott vásárolnál. Mi nem rég költöztünk ide és elsőre jobb állapotúnak tűnt mint amilyen a valóságban. A kedves előző tulaj elhallgatta, hogy gond van a fűtéssel, a falakat vastag tapéta fedte ami alatt le volt válva tégláig a vakolat. Nyilván egy ingatlan felújítás mindig többe kerül mint ahogy az ember elsőre elképzeli. Viszont a wekerlei házaknál bizonyos előírásokat be kell tartani. Pl. fa nyílászárók lehetnek csak. Mi hátsó kertkapcsolatos házrészt vettünk 4 lakásos házban, de nem merjük nem fára cseréltetni az ablakokat. Ez nagyon költséges. Viszont szuper itt lakni! Mi egy csodásan felújított panelből jöttünk ide és habár még rengeteg itt a tennivaló az új helyen, nem mennék máshova.
2022. ápr. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia 3-as, köszi a választ!

Közben már döntöttem, és meg is vettem a lakást. Ez 8 lakásos, szintén kertkapcsolatos, földszinti. Itt gázkazán van, ami jó állapotúnak tűnik, cirkós a lakás. A ház biztos, hogy nincs szigetelve, de ez egy olyan dolog, amit úgyis csak a házközösség tud eldönteni, ha szeretné. Viszont nálam már műanyag ablakok vannak, amit tudom, nem lehetne, de több is helyen is kicserélték már, sajnos. Egyébként a lakás szépen fel van újítva, nincs tapéta, úgyhogy nem nagyon tudnak trükközni. Remélem, hogy be fog válni, már nagyon várom, mert nagyon tetszik a környék.

2022. ápr. 13. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!