Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért ilyen népszerű a Pest...

Miért ilyen népszerű a Pest megyei agglomeráció? Miért költöznek ki Budapest kertvárosábòl is, egyre többen?

Figyelt kérdés
2022. márc. 23. 20:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom drága, én legalábbis Budapesten belül kertes házat csak olyat találtam, ami lepukkant / c-type környék, vagy pedig csillagászati áron van. (Nem mintha az agglomeráció olcsó lenne, de olcsóBB.)
2022. márc. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

Mert sokan nem bírják ezt az egymás hegyén-hátán élést, és mert a covid egy pozitív hozadéka volt, hogy sok cég rájött, hogy nem csak akkor dolgozik az alkalmazott, ha bent ül, így egyre több helyre nem kell bejárni. A munka miatt kényszerből költözik rengeteg ember be Bp-re, de ha lehet Bp-i cégnek dolgozni vidékről is, akkor sokan inkább vidéket választják. Nyugalom, jó levegő, madárcsicsergés, és ami a legfontosabb, sok téééér, ami a városban nincs. Még a nagyobbnak számító lakások is kicsik és szűkek.

Az egyetlen, ami Bp egyértelmű előnye, hogy minden az ember szájában van. De gyorsan meg lehet tanulni alkalmazkodni ahhoz is, ha nem minden 2 lépésre van a lakásodtól, és nincs nyitva a bolt este 10-kor.

2022. márc. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyértelműen az ár az oka. Pl. Lőrincen ,Sashalmon vannak nagyon jó szinte vidékies részek de bizony az árak ott az egekben csak kevesek számára megfizethető kategória, hogy a budai részekről ne is beszéljünk. Az ingázás viszont nem egy leányálom. Nem mindegy mikor és hányszor kell bejárni Pestre. Ráadásul az északi szektor méregdrága és egyre jobban benépesül de ez igaz egész Pest megyére. Ami az előnye lenne azt kezdi egyre jobban elveszíteni. Gondolok én pl. a mostanában divatos sorházakra. Tehát szomszéd ugyanúgy van a fal mögött kerted nincs és ráadásul reggel órákat utazol. Nekem nem lenne buli de ez teljesen szubjektív.
2022. márc. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13: de épp az a lényeg, hogy egyre többen tudnak full home officeban dolgozni, és így semennyire nincsenek pesthez kötve. Szóval ami egyértelmű hátrány (ingázás), az sokaknak meg is szűnik.
2022. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
14: Home office esetében teljesen rendben van. De ennyire elterjedt már az otthoni munkavégzés? Én szinte teljes mértékben tudnék otthonról dolgozni. A technikai rész is teljesen rendben van ki van építve , segítségre sem szorulok de nálunk pl. kifejezetten tiltják és csak nagyon ritkán és nagyon indokolt esetben engedik.
2022. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem Pest megye egy rosszabb maszlag lesz mint a panel, de legalább olyan rossz.


Mire gondolok? Mindenféle ember kiköltözik, teljesen átvegyül az emberállomány hatalmas konfliktusokat hordozva magával.


Az azonos státuszú emberekkel tud az ember legjobban azonosulni, ilyen helyeken mint 'pest megye' vagy egy panel iszonyat vegyes. A panel is csak akkor kezd el javulni ha már hasonló árakon vették a lakásokat benne és megvan a tulajdonosi szemlélet.


De amikor a burzsuj budai kiköltözik az agglomerációba mert nincs pénze pesthidegkúti házra, akkor találkozik az agglomerációs vidéki tuskóval. Naabból csak a veszekedés lesz, ez garantált.


Én nem vágynék ezek miatt sem érdre stb.!


De hajrá.


Inkább vennék nagyobb lakást valamelyik külső kerületben ahol több a zöld lásd 17.kerület pl. opció!

2022. márc. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Zöldövezet, természet, kevesebb ember, és ami talán a legfontosabb: olcsóbb árak! Utóbbi azért is fontos mert pl Budapesten is árulnak önálló családi házakat, de kint az agglomerációban jóval jóval olcsóbban juthatsz hozzá. Persze megvannak az árnyoldalai is, pl ingázás ha pestre jársz, de mérlegelni kell kinek mi éri meg jobban.
2022. márc. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%

#16

"Pest megye egy rosszabb maszlag lesz mint a panel"

Aki pl. szeretne kertet, annak nyilvánvalóan nem rosszabb.

2022. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#16 alapvetően nem mond hülyeséget. Én épp ezt élem meg.
2022. ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
65%
Az agglomeráció fétisesek arról feledkeznek meg hogy hiába olcsóbb odaköltözni de kocsi nélkül kb halottak lesznek mert nincs minden sarkon Volán és MÁV. Ejjel nappali sincs. A munka és a szolgaltatas továbbra is Pesten van. Elmegy több ora az ingazassal. Tönkreteszik a város struktúráját mert nem arra lettek ezek a városok kitalálva hogy 60 ezer ember éljen ott. Miattuk van dugó reggelente.
2023. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!