Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest központjában majdnem...

Budapest központjában majdnem 130 nm-s szuterén lakást megéri megvenni?

Figyelt kérdés
Elég jó helyen van a lakás közlekedés szempontjából, illetve viszonylag nagy is egy átlag bp-i lakáshoz képest. Az árult ingatlan kb fele lakás minősítésű, a másik fele pedig egyéb ingatlan/raktár (nem tudta a hirdető, előbbire emlékszik, de megnézi majd nekem). Két bejárata van, ebből egyik utcai, oda nyílik 3 ablak is, a másik bejárat pedig az udvarról nyílik és 2 ablak néz oda. Tisztában vagyok vele, hogy mivel jár sajnos az, hogy utcára nyíló ablakai vannak, ez sajnos ilyen, de jelenleg csak 24-25 millió környéki megtakarításom van, ebbe a büdzsébe kell beleférnem. Sajnos ebből a pénzből nem nagyon tudok normális állapotú és méretű nem garzonlakást venni szinte már sehol egyedül (vagyis a macskáimmal), ezért jött és jön szóba még mindig a szuterén. Ennek az állapota felújítandó, azonban a mérete miatt úgy gondolom, hogy egészen jó kis lakást lehetne kialakítani, ezenkívül pedig ha lehetséges, a másik, nem lakás besorolású részt átminősíteném, illetve ezzel együtt az utcai bejáratot megszüntetném. Talán még mindig jobb, ha ilyenre költök, mint albérletre. Ti mit gondoltok? Megéri manapság szuterént venni? Később eladható még kb hasonló áron (inflációt beleszámolva) a lakás, ha nekem nem jönne be?

2022. márc. 26. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha mások még nem csaptak le rá, akkor valószínű, hogy ez nem egy jó befektetés.
2022. márc. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sok por bejön az utcáról egy szuterénbe (ami tudjuk miből képződik), ezenkívül sötét, sokszor vizes és hideg is (salétrom, penész). Szóval azért nem kelendő lakásnak, mert egészségtelen.

Ha a házban dugulás van vagy kártevők, az a legalsó lakónál jelentkezik először.

Egyébként rövid távú kiadásra, vagy direkt gyors továbbadásra szokták ezeket patikára kipofozni, hogy tovább lehessen haszonnal passzolni, de nagy mázli kell, hogy ne olyan legyen, aminél pár hónap múlva már újra és újra kell festetni.

2022. márc. 27. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem emberhez méltó élettér. Úgy élsz mások alatt mint egy rágcsáló, szerintem az önbecsülést erősen rombolja az ilyen élettér. Nem véletlenül azok nem is lakások voltak még az építéskor sem, pedig az egy teljesen más világ volt és mégsem. Belvárosban pedig vizelnek a férfiak a falakra elég rendesen, ha nem lesz háború és visszatér minden a régi kerékvágásba, akkor a belvárosi bulihelyeken szórakozó állatok miatt sem mernék utcai ablakos szuterént venni. A többit leírta kettes.

Inkább egy kisebbet vagy kintébb, de az lakás legyen.

2022. márc. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vennék szuterént Folyamatosan gond lehet a vizesedéssel és a penésszel. A szuterén nehezen szellőztethető. A fűtési költsége is jóval több egy jól szigetelt lakásnál. Valszleg nem lakás a minősítése, így nem vehető fel rá lakáshitel sem, így eladni is nehezebb, ha arra kerülne sor. A tulajdoni lapját te is meg tudod nézni, ingyenesen lekérhető ügyfélkapun, csak kérd el az ingatlan helyrajzi számát. Ha teljesen felújítando, akkor egy ekkora méretű ingatlan felújítása símán elvihet 8-10 misit is, a mai árak mellett. Én inkább ennyi pénzzel a zsebemben vennék fel plusz hitelt és vennék egy kisebb, de élhetőbb lakást. 40 misiért már lehet nemcsak garzont kapni.
2022. márc. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Tökéletesen egyetértek az előttem szólókkal, DE....


...

ha tényleg jó helyen van (nem gettó, ha érted mire gondolok) Budapest centrumában egy szuterén önmagában megér ennyit, ha lakás, ha nem lakás, akkor is.

Nekünk van egy nagyjából ekkora szuterénünk, ami évek óta ki van adva - nem lakás céljára - és már visszahozta a vételi árát, bármikor nyereséggel eladhatnánk.


Ezt most úgy mondom neked, hogy nem tudom, hogy a tiéd hol van és milyen állapotú.

2022. márc. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha van 25 millió megtakarításod, akkor gondolom nem is filléreket keresel. Ehhez azért már fel lehet venni biztonságosan egy 10-15 millió hitelt is kiegészítésképp. 10 millió hitel törlesztője 20 évre most is még csak 70 ezer forint. És akkor nem egy ilyen szörnyű helyen kellene laknod.
2022. márc. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem vennék szuterént, még földszintet se nagyon. Kb. eladhatatlan lesz, ha arra kerül a sor.

És akkor még ott a többi dolog, amiket már mondtak: hideg, vizes, penészes, sötét és tényleg elég szívszorító, hogy a lábazat alatt laksz:(

Inkább kisebb legyen, inkább ne legyen annyira központi, de legyen normális, ahonnan könnyebben tovább tudsz majd lépni.

2022. márc. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Mikor a lakásokat nézegettem, úgy írtam be a szűrőbe a feltételeket, hogy a 10. emelet és a szuterén/földszint találatokat eleve ne tegye bele.
2022. márc. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Mi a baj a 10. emelettel? Télen fűtés nélkül is meleg (a hő felfelé száll), nem kopog a fejed felett senki sem, nyáron már minden értelmes embernek van légkondija tehát nem is meleg, ezen kívül legyen megcsináltatva panelprogrammal a tető, hogy ne ázzon be. Még lift is van.


Mikor én lakást kerestem kifejezetten vagy csak 10. emeleti vagy pedig 4 emeletesben 4. emeleti lakásokat kerestem.

2022. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem keresek különösen jól, de az évek alatt sikerült megtakarítanom egy keveset, illetve a szüleim is felajánlottak egy kisebb összeget, ebből jött össze a 25 millió. Egyedül élek, leginkább a munkámnak, drágább hobbi és egyebek nélkül. A hitelt nagyon ellenzem, tudom, hogy sokaknak segítenek, segítettek az életben, de a családomban közeli rokonok nagyon megjárták, így van bennem egy kisebb ellenérzés ezzel kapcsolatban, általatok említett mértékű összeget biztosan nem vennék fel. Kisebb összegen, max 5 millióig még elgondolkozom. A szuterént jövő héten megyek megtekinteni (egyébként nemrég rakták fel, friss hirdetésként találtam rá), nagyon igyekszem majd figyelni az általatok leírt negatívumokra (vizesedés pl). Ugyanakkor az alapján, amit mondtatok, lehet keresgélek inkább tovább, ha elsőre nem lesz meg az a... beleszerettem érzés.
2022. márc. 27. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!