Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest központjában majdnem...

Budapest központjában majdnem 130 nm-s szuterén lakást megéri megvenni?

Figyelt kérdés
Elég jó helyen van a lakás közlekedés szempontjából, illetve viszonylag nagy is egy átlag bp-i lakáshoz képest. Az árult ingatlan kb fele lakás minősítésű, a másik fele pedig egyéb ingatlan/raktár (nem tudta a hirdető, előbbire emlékszik, de megnézi majd nekem). Két bejárata van, ebből egyik utcai, oda nyílik 3 ablak is, a másik bejárat pedig az udvarról nyílik és 2 ablak néz oda. Tisztában vagyok vele, hogy mivel jár sajnos az, hogy utcára nyíló ablakai vannak, ez sajnos ilyen, de jelenleg csak 24-25 millió környéki megtakarításom van, ebbe a büdzsébe kell beleférnem. Sajnos ebből a pénzből nem nagyon tudok normális állapotú és méretű nem garzonlakást venni szinte már sehol egyedül (vagyis a macskáimmal), ezért jött és jön szóba még mindig a szuterén. Ennek az állapota felújítandó, azonban a mérete miatt úgy gondolom, hogy egészen jó kis lakást lehetne kialakítani, ezenkívül pedig ha lehetséges, a másik, nem lakás besorolású részt átminősíteném, illetve ezzel együtt az utcai bejáratot megszüntetném. Talán még mindig jobb, ha ilyenre költök, mint albérletre. Ti mit gondoltok? Megéri manapság szuterént venni? Később eladható még kb hasonló áron (inflációt beleszámolva) a lakás, ha nekem nem jönne be?

2022. márc. 26. 23:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
91%

#10

A közeli rokonaid nyilván a devizahiteles szopás miatt járták meg, de valójában a tudatlanságuk miatt, mert a deviza nem csak lefelé, hanem felfelé is mehet. Röviden ennyi!

Ha te fixkamatozású hitelre szerződsz, akkor semmilyen meglepetés nem érhet, ...de semmire nem akarlak rábeszélni.

Viszont:

A "szuterénséget" most hagyjuk, azt bőven kitárgyaltuk!

De én egyedülállóként biztos nem 130 m2-es lovardákat nézegetnék, hanem eleve a keresőt 1,5 szobás 45-50 m2-es lakásokra állítanám be, az tökéletesen lefedi egy ember igényeit, még párban is.

Azért azt ne felejtsd el, hogy egy lakásnak fűtése is van, ami 130 m2 esetén pont a duplája, vagy a triplája annak, mint amire szükséged van.

2022. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Tessék, ezek között nézegess! Ezek téglalakások, (ha neked panel is jöhet, akkor azt is tedd bele) a te árfekvésedben.

[link]

2022. márc. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!