Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Végrehajtás hogyan működik?

Végrehajtás hogyan működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem vagyok érintett a témában, csak általános infóra lenne szükségem, hogyha egy ingatlanra végrehajtás van bejegyezve, de a végrehajtás teljesül, azaz ki tudta fizetni az adós a tartozását, akkor a végrehajtó ad igazolást és azzal be kell menni a föld hivatalba jelenteni és levenni a végrehajtást az ingatlanról? Vagy, ha teljesült a kifizetés akkor a végrehajtás automatikusan lekerül az ingatlanról és a tulajdoni lapról is?

2022. márc. 29. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:

"Vagy, ha teljesült a kifizetés akkor a végrehajtás automatikusan lekerül az ingatlanról és a tulajdoni lapról is?"


Tulajdonképpen igen. Az, aki a végrehajtási jogot bejegyeztette az ingatlanra, az fogja benyújtani a földhivatalhoz a törlési kérelmet is. Ezt Neked külön, mint adós nem kell kérned tőle. Ilyen formán "automatikusan" történik a dolog, csak az ügyintézési idő kicsit hosszadalmas. Kb. 30-35 nap.

2022. ápr. 8. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Ahogy mondtam nem engem érint a dolog, csak foglalkoztatott a téma.
2022. ápr. 8. 06:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem Te vagy az adós. :)


Még hozzáteszem. Nem feltétlenül azt az összeget kell megfizetni, amire a végrehajtási jog be lett jegyezve. Ha az csökkent, akkor a csökkent összeget, ha növekedett azóta, akkor elmélegileg új ranghelyen a különbözetre újabb végrehajtási jogot kellene bejegyeztetnie a végrehajtónak. Mivel ez minden esetben újabb 6.600 forintos költség az adósnak, ezért ezt nem szokták minden forint után meglépni. Fontos, hogy a végrehajtónak járó költségeket is meg kell téríteni, addig nem törölnek semmit. Ezek mind a tőke "járulékos költségeinek" számítanak, azzal együtt mozognak ugyanúgy, ahogy a késedelmi pótlék is.


Vagyis, ha a végrehajtási jog 2 millióra van bejegyezve az ingatlanra, de azóta lett 300 ezer késedelmi pótlék, valamint 210 ezer végrehajtási költség is, akkor a 3 tétel együttes összegét kell megfizetni azért, hogy töröljék a jogot az ingatlanról.

2022. ápr. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!