Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire éri meg felvenni...

Mennyire éri meg felvenni babavárót és csokot?

Figyelt kérdés
mik a hátulütői?

2022. ápr. 1. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem full csórók vagytok amúgy, akik hónapról hónapra élnek és nincs semmi saját pénzük, akkor megérheti felvenni.
2022. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
#1 javaslom olvass utána milyen feltételekkel lehet felvenni az említett támogatásokat.
2022. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

A hátulütője, hogy kb. 2-3 évvel az 5 év vége előtt el kell kezdeni vizsgálni, hogy miért nem jön össze a gyerek, hogy benne legyetek a 4 állami mesterséges megtermékenyítésben és az előtte levő szintén elég drága vizsgálatokban, vagy fel kell jelentkezni az örökbefogadási listára (hogy ne kelljen nagy kompromisszumot kötni pl. 3-4 éves gyereket örökbefogadni vagy értelmi fogyatékosat).


A hitel visszafizetéséig együtt kell maradni vagy kell lennie annyi kp-toknak, hogy egyben visszaadjátok, vagy csoknál az egyik szülőnek kell a lakásban maradni a gyerekekkel (ez valszeg az anya, lesz elég fizuja, hogy gyerektartással fedezze a gyerekeket + rezsi + hitelt?)


A babavàrónál más feltétel nincs a csoknál nem adhatod el a lakást, csak nagyobb területűre viheted át (de ehhez egyszerre két lakásnak kell a tulajdonodban lennie), nem adhatod ki albérletbe, nem költözhetsz öt évnél hosszabb időre máshova te sem és a gyerekek sem. Öt évre is csak akkor, ha ezt iskola vagy munkahely indokolja.


Ha van annyi kp-d, hogy büntetés esetén nem gond visszafizetni, akkor szerintem a babaváró megéri. A csok szerintem akkor sem feltétlenül, mert ott a jegybanki alapkamattal számolják, hogy mondjuk elköltözés esetén mennyit kell visszafizetni, ami egy változó kamatozàsú hitellé alakul visszamenőlegesen, amiből kilépni is nehéz (pl. lehet 50% a jegybanki alapkamat aminél biztos fixáltattad volna a hiteled, de a csoknál erre nincs lehetőséged). A babavárónál viszont fix talán 7% a kamat.


Hitel szempontjából, ha az egyik támogatás az önerőd és hitellé alakul egy ponton, akkor olyan helyzetbe kerülsz, mintha az 50%-os fizu limit fölött vettél volna fel hitelt, bár ez az infláció miatt nem lesz gond valószínűleg.

2022. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha biztos a kapcsolat és amugyis szeretnétek gyereket akkor a babavárót egy nagyon jó megoldásnak tartom, egy gyerek után azt hiszem pár évig nem is kell fizetni és kvázi kamatmentes 10 milliós hitellé válik amit sehol nem kapnál a piacon. Szoval legalább egy gyereknél mar jobb mint akármilyen piaci hitel. De azért nézz utána. A Csok már rizikósabb nekem. Persze ha én akarnék felvenni ilyesmit akkor nem húznám az időt kitudja meddig lesznek ezek.
2022. ápr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
90%
A babavárót nagyon. Csak okosan kell csinálni. Akinek van esze úgy veszi fel hamár több hónapos terhes a lány. Mert bizony sokan felveszik aztán akár mit csinàlnak nem akar jönni a gyerek. Aztán lehet kapkodni mi is legyen.
2022. ápr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Babaváró egy gyerekkel is elég jó konstrukció már, annyit bevállalhat olyan is aki nem 3-mat tervez. Csak nem tudom, hogy meddig van még.
2022. ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nem éri meg emiatt szülni
2022. ápr. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!