Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Most egy átlag fiatal hány...

Most egy átlag fiatal hány éves korára tud saját lakást venni?

Figyelt kérdés

Átlag iskolai végzettséggel, átlag keresettel, mikor jut el oda, hogy tud egy saját lakást vásárolni egy átlagos helyen? Párkapcsolatban, tehát mondjuk hogy csak a felét kell állnia.

Mennyit tud félrerakni havonta? Mennyi idő után gyűlne össze egy ház ára?



2022. ápr. 3. 01:34
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

18. Na igen, a támogatások nem mindegy. Pár éve vettem lakást, nekem volt 15 millió önerőm, amit magamnak spóroltam össze, a lakást előttem megnéző párról pedig mondta az ingatlanos, hogy nekik is kb. 15 millió önerejük volt, csak az egyik örökölt 5 milliót valahonnan és még felveszik a babavárót. (Találkoztunk fél percre lent az udvaron, amikor az ingatlanosra vártam és ők épp végeztek a lakásnézéssel, én pedig kezdtem.)


És nyilván az ő örökölt-támogatott 15 milliójuk ugyanannyit ért, mint az én munkával megkeresettem.

2022. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim válasza:
100%
Annyit tudok, h kb másfél éve kezdtem lakásokat nézegetni a XV. kerületben. Másfél szobás paneleket. Akkor 20 M-ért kaptam volna. 4 M Ft önerőre törekedtem. Valamiért akkor nem jött össze, vagy nekem nem volt sürgős. Telt az idő, végül tavaly júliusban vettem nem hitelből 23,5-ért. Most nézegetem ugyanazokat, hátha még egyet vennék. Nincs 26 M alatt. Ezért írtam, hogy nem lehet utolérni a budapesti ingatlanárak változását.
2022. ápr. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
21%
#22: szóval ha nem tudsz évente +1 lakást venni, akkor az elérhetetlen :)))
2022. ápr. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim válasza:
Nem tudom, igen, lehet, hogy te látod jól, csak leírtam az én véleményem, az én sztorim.
2022. ápr. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
22. De nagyon más az az ár, amit kiírnak a hirdetésben, az csak egy álom, ha annyiért szeretnék eladni, meg más, hogy valójában mennyiért kel el.
2022. ápr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

22-es

Kicsit bővebben is kifejthetted volna a sztorit, mennyi tudtál félretenni egy hónapban, milyen munkakörben dolgoztál. Esetleg a végzettséged.

2022. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim válasza:
A konkrét válaszoknak nem lenne jelentősége, ha valakinek csak 4 M önerő kell (mint ahogy nekem is még tavalyelőtt novemberben elég lett volna), az = 8 hónapnyi osztrák vendéglátós munka. Kész. Ennyi időt mindenhol ki lehet bírni. Mindenkinek sok sikert.
2022. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért az nem átlag kereset, ha valaki 500 ezret havonta félre tud tenni. Lehet, hogy Ausztriában az, de nem itthon. Amit írt valaki, hogy 3-400 ezreket rakott félre, meg 500+, az sem átlagos fizu lehetett. A kérdező az átlagra kíváncsi. Tudom, ki lehet számolni, szerintem átlaggal kb. 5X annyi idő, kétlem, hogy átlagos keresettel, végzettséggel valaki 100 000-nél többet félre tudjon tenni. Kivéve, ha otthon nem kell fizetnie, a szülők minden költséget állnak.
2022. ápr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

28. De az átlagban benne van az a tömeg is, aki nem változtat semmin, nem mozdul semerre, nem eszközöl semmi változást a célért, meg az is, akik igen.


Ezerszer leírták már:

-Külföldre menni gyűjtögetni hosszabb-rövidebb időre.

-Piacképes szakma szerzése (nem feltétlen diploma), amivel lehet pénzt is keresni.

-Ketten együtt dolgozva egy pár többet tud elérni, mint egyetlen ember.


Nem kell atomfizikusnak lenni, hogy valaki megértse pl. ezek közül egy szükségeltetik a sikerhez (vagy még pár másik dolog is, nyilván nem csak ez a három van). Szóval ezekről mindenki tud, mégis sokan nem csinálnak semmit, csak rinyálnak tovább.

2022. ápr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Épìtőiparban dolgozom. Minden támogatas előtt végig néztem, hogy a kereslet növekedés miatt egy hónapon belül ki mennyit emelt a munkadíjain ès az anyag árakon. Persze nem vagyok tévedhetetlen de sztem jól láttam. Jobban végig kellett volna gondolni ezt a támogatási módot.
2022. ápr. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!