Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van meg hova szaladniuk...

Van meg hova szaladniuk itthon az ingatlanaraknak?

Figyelt kérdés
Veszpremben a legdragabb az uj, de meg a regi (sot, felujitando) is a kornyekbeli falvakban mar 50 millio lassan. Brutalis, meg ra kell kolteni 10-20 misit. Ha tanar vagyok, a parom meg esetleg rendor (vagy hasonlo 2-300 fizuval), nincs hova koltozni a kornyeken. Lehet bizni abban, hogy kidurran a lufi (ha az)?

2022. ápr. 9. 12:12
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag nemetorszagi lakasarakrol lehet beszelni, csak ott a mosogato keres felmillio forintot.
2022. ápr. 9. 12:13
 2/21 Noren1989 ***** válasza:
80%
Ha a lufi durran, azt àllamcsődnek fogjuk nevezni.
2022. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
El kell koltoznom az orszag EK-i felebe, ha nem lesz valtozas… es meg most jon a megszoritas, tehat a 240-es fizum se fog noni. Sosem akartam, de ki kell mennem Nemetorszagba, ott is kapok ennyiert.
2022. ápr. 9. 12:19
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Én 6 éve építkeztem. 700m2 és telken 86m2 nettó alapterületű családi ház. Telekkel mindennel együtt kb. 30 milla kulcsrakész állapotig.Ha beleveszek minden sz.rt,udvarrendezés kerítés stb Max 32milla.

Most ér mindez minimum 70 millát. Ha ma kezdeném el valószínű ugyanehhez 80 milla minimum kellene! Szerencsém volt. Azután indult be az építőanyagok drágulása, na meg a csodálatos Csok.

2022. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
39%

3: Hát mondjuk München az kb. 2,5x annyiba kerül, mint Budapest (négyzetméterár).

Ezzel a veszprémi sztorival eléggé elszálltál...:)

Igen, 70 M-ért Münchenben is kapsz.

De Budapesten 2,5-szer akkora lakóingatlant, Veszprémben 4-szer akkorát.

2022. ápr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

- Most jön csak a feketeleves: közel a két számjegyű lakáshitelkamat


Link: [link]


-Hatéves csúcson a lakáshitel kamatok


Link: [link]



Nem tudom, hogy milyen irányba megy a piac és mi lesz, de ha így nőnek a kamatok azért kíváncsi lennék, mennyien fognak továbbra is ekkora összegeket felvenni.

2022. ápr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Röviden: Van, bőven
2022. ápr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Van.

Jelenleg két dolog hajtja nagyon az árakat.

Egyik a rakat támogatás amivel 90 milliót is lakásra költhet aki minden feltételnek megfelel.

Másik a nagy infláció ami miatt sokan veszik ki a lekötött máp -ot és ingatlanba teszik.

2022. ápr. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

5, persze, ki lehet valasztani a legdragabb nemet varost, de van sok olcsobb (Chemnitz stb…) 100-200 ezer euro kozott, 5-10 szobas lakasok, nem 3-4 szoba.

8, azert 90 misit nem kap senki, de mar lassan a 10+10-et is csak falura kapja meg az ember, de azt se sok esetben (beszeltem kisgyerekesekkel). Raadasul “ilyen aron” (min. 3 gyerek) ez a “tamogatas” anyagilag nem sok. Ha megkapja egyaltalan a csalad.

Koszi az eddigi valaszokat!

2022. ápr. 10. 02:57
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Még most a következő hónapokban rengetegen vesznek fel hitelt, addig ameddig még 5-6-7%-on kapnak a hamarosan következő 10% helyett. Mindenki előrehozza az ingatlanvásárlását jelenleg épp, aki tudja és aki a következő pár évben vett volna amúgy. Lassan kifullad a dolog, persze ez nem azt jelenti, hogy egyik hónapról a másikra esnek az árak 30%-ot, de hátha lesz majd ilyen is.


(Kis segítség: 20 millió ft 20 évre. 5% kamat: 135 ezer törlesztő. 10% kamat 195 ezer törlesztő. És ez még csak 20 millió, aminél sokkal többet is fel szoktak venni.)

2022. ápr. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!