Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes olyan vályogházat...

Érdemes olyan vályogházat venni ami teljesen le van csempezve?

Figyelt kérdés

Mai nap folyaman neztuk meg es most utana olvasva a valyognak dobbentem ra hogy nem lehet teljesen lecsempezni.

Egyebkent retszik az ingatlan latunk benne otletet hogy hogyan is lehetne az otthonunk viszont a fent emlitett kerdesen kivul meg az is aggaszt hogy az egyik helyisegbe a plafonon van egy melyebb repedes. A kepeket atbezve meg egy helyen is van egy joval vekonyebb. De ami mar a helyszinen is szemetszurt az hogy kivulrol pereg lefele a kulso reteg a fal also szakaszan. Statikust mindenkepp hivni szeretnenk a vegso ingatlannal amit vegul megveszunk. Ez volt az elso ingatlan amire azt mondtuk hogy igen tetszik annak ellenere hogy sok atalakitas lenne szukseges :/ De nem feltetlen szeretnem ha rank dolne. Az ingatlan 120 eves


2022. ápr. 27. 01:18
1 2
 1/12 Noren1989 ***** válasza:
Vizszigetelés van?
2022. ápr. 27. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha potyog a vakolat akkor nincs. Alapja van? Az utólagos vízszigetelés költségét ami miliós tétel is lehet hozzáadod a vételárhoz. Ha még így is megéri akkor vedd meg. Egxébként inkább hanyagold
2022. ápr. 27. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Nekünk volt egy nagyszülőktől örökölt vályogházunk, alig hittük, hogy megszabaduljunk tőle, potom pénzért akkor is.

Folyamatosan beázott, nagyon gyorsan kihűlt, télen mire felfűtöttük kb a gatyánk ráment.

Nem lehetett rá emeletet húzni, de még csak képet sem tudtunk a falra szögelni, mert ugye nem mindegy hova rakod.. és igen, ez is repedt, keményen, a plafon is, a fal is….

2022. ápr. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Semmilyen vályogházat soha, semmilyen körülmények között sem.

Egy ház téglából van.

2022. ápr. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na olvasgattam , ujra atbogarasztam a kepeket tuzetesebben majd az ingatlanost is felhivtam.


Az ingatlanos kinevetett hogy egy 120 eves valyog alatt hogyan lenne vizszigeteles?


Ennek megfeleloen mondtam neki hogy ezt utolag is megszoktak tenni hiszen levan rajva jarolappal. Ennek megfeleloen gondolom en van alatta beton is. Vegul mondta hogy ez egy szaraz kornyek ezert nem vizesednek a falak. Napokban volt egy nagy eso az sem latszodik meg meg a pincen sem.. vegul is csak annyira hogy a teto beszakadt de nem tudom szamit e valamit a valyognal? (verem) szamomra aggaszto volt hogy telibe le van burkolva az egesz haz.. mert ugy olvastam erdemes kihagyni legalabb egy reszt ahol tud elozzni. Kicsi penzunk van es meg hitelt is kell felvennunk nem szeretnenk egy szetdulo ingatlant. Az ingatlanosnak igertem hogy felkeresek egy statikust. Valaki ismer e esetleg valyoghoz ertot? Bar szamomra ez az info mar azt jelenti hogy MENEKULJ!!!

2022. ápr. 27. 09:33
 6/12 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Víszszigetelni kell, gondolom süllyed is, alá kell betonozni.
2022. ápr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
14 millio. Szoval nem nem hiszem hogy annyit er..
2022. ápr. 27. 09:39
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Áh, engedd el. Vályoggal csak a baj van, nagyon érzékeny anyag. A modern építőanyagokkal nem kompatibilis. 70-80 éves kisméretű téglából épült házat gond nélkül szigetelnek, glettelnek, új ablakot tesznek be, míg a vályogon nem lehet semmit fejleszteni.
2022. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mindentudó99 ***** válasza:
68%
Az hogy betonozva burkolva van semmit se jelent. A fal alatt attól még lehet hogy se alap se szigetelés. Ha minden telibe van betonozva nincs szellőzés még vizesebb a fal. Nem tudom hogy néz ki ha friss festés van akkor csak kipingálták eladásra. Amit fentebb írtak hogy vályogot soha az marhaság. Sokan laknak ilyenben és rendbe lehet hozni. Én magamnak pótoltam utólag a vízszigetelést így csont száraz. De ha úgy kell csináltatni egy vagyon. Több millió is lehet. Meg kell nézetni hozzáértővel vannak viszonylag száraz vályog házak. De van nagyon vizes is
2022. ápr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
A ház értékéhez képest aránytalanul nagy munka kipofozni a vályogot.
2022. ápr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!