Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel vásárlása előtt milyen...

Panel vásárlása előtt milyen szakemberrel érdemes műszakilag megnézetni az ingatlant?

Figyelt kérdés

Panel vásárlását tervezem Szegeden. /Laktam többször ilyenben, engem nem zavarnak a jellemzői, és a pénzemből se futja másra./


A környék, a ház és a lakás igényeimnek való megfelelését nyilván el tudom dönteni, de műszaki szempontból milyen szakmájú emberrel kellene átnézetnem, hogy ne későn legyen meglepetés?


A villanyszerelőre gondolom érdemes költeni, hogy megmondja tényleg felújították-e a vezetékeket. De van értelme vizest vagy statikust vinni az áralku előtt?



2022. máj. 3. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább egy műszaki ellenőrt keress, sokan vannak akik eladó lakások állapotfelmérésével is foglalkoznak.

Társasházban a közös képviselő még a te embered. Kérj betekintést a dokumentumokba: alapító okirat, van-e tartozása a lakóközösségnek, van-e folyamatban lévő per.

A lakás tulajdoni lapját ugyancsak nézd meg: ki a pontos tulajdonos, van-e bejegyzési kérelem, van-e teher rajta (pl. jelzálog).

2022. máj. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Statikus teljesen felesleges, atomstabil épületek.

Víz az szintén olyan, hogy van az egész lakásban 10m cső, benézel a mosogató alá, meg a wc hátfal mögé a vízórákhoz, akkor látod, hogy új vagy régi.

A villanyhoz vihetsz valakit, mert azt totál laikusként nehezebb felmérni.

De ha a régi kapcsolók vannak, meg foglalatos biztosítéktábla, akkor a vezetékek garantáltan gyáriak.

2022. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
statikusként mondom hogy teljesen felesleges a statikus. Egy műszaki ellenőr kell neked.
2022. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%

Engem az is érdekelne, hogy azbeszt mentesitett panelrol van-e szó

.

2022. máj. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Panelon mit akarsz nézni? Ha jó áron vedd meg és biztosítva vagy életed végéig. Ne legyél már ekkora gyökér.
2022. máj. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat, ment a zöld kéz :)
2022. máj. 4. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!