Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik lakás lenne jobb...

Melyik lakás lenne jobb választás ezek közül?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állunk, egy 50 nm-es, 2 szobás panelból szeretnénk továbblépni egy nagyobb lakásba.

2 kisgyerekünk van, jelenleg 1 és 3 évesek. Több gyereket nem tervezünk, szóval 4 tagú családnak keresünk otthont hosszú távra. Anyagilag sajnos eléggé meg van kötve a kezünk, megint csak panellakásban tudunk gondolkozni, és hosszas keresgélés után az alábbi 2 opcióra szűkítettük a lehetőségeket:


1. Egy 68 nm-es, erkély nélküli panellakás. Nagyon jó környék, most is itt lakunk és imádjuk, alapból az volt a cél, hogy innen ne kelljen elköltözni. Parkok, sok zöld, nagyobb gyerek óvodája, kirándulóhelyek a közelben, stb.

Itt olyan a felosztás, hogy 2+1 félszoba van, tehát egy nagyobb (21 nm) nappali, egy normál (12 nm) szoba és egy pici (7 nm) félszoba, plusz egy nagyobb közös tér, hall, ahol az étkező is van. Viszont tudjuk, hogy sok lakó az ilyen típusú lakását úgy alakítja át ezen a lakótelepen, hogy a konyhát átviszi a nappaliba (a közös fal túloldalára átforgatva), így kialakítva egy amerikai konyhás nappalit, a régi konyha helyén pedig lenne egy újabb félszoba (7 nm ez is). Így 2+2 félszobássá válna a lakás, mindkét gyereknek lenne saját szobája (majd nagyobb korukban, egyelőre amíg ilyen picik, együtt lennének, később lépnénk meg ezt az átalakítást), és nekünk is maradna egy külön hálószoba. Ha nem alakítjuk át, akkor ugye 3 szoba van, így mi férjemmel mennénk a nappaliba ahhoz, hogy külön hálója legyen később a gyerekeknek.

A lakás nagyon szép állapotban van, pár éve újították fel, persze néhány dolgot (pl festés) el kellene végezni, de összességében keveset kellene rákölteni. Hátránya viszont, hogy csak 68 nm, és a két pici szoba csak 7-7 nm, ami nagyon kicsi szerintem még gyereknek is.


2. Opció: 82 nm-es erkélyes panel, ami alapból 4 szobás, ebből 1 pici (7 nm), a többi normál méretű. Ez sincs messze, de azért kicsit más környék, nincs annyira közel a nagy zöldterület, a parkok, a szuper játszóterek, az óvoda is kb 15 perccel messzebb van. Az ára 12 millióval több a kisebb lakásánál. Meg tudnánk oldani, ki tudnánk fizetni, de úgy, hogy kb az összes pénzünk ramenne, ha nem veszünk fel hitelt, nem maradna semmi megtakarításunk. A másik lakás választásával értelemszerűen maradna több mint 10 millió megtakarításunk. Ráadásul ez a nagyobb lakás nincs olyan jó állapotban, a fürdő, konyha nem a legjobb, idővel biztosan felújítás szükséges.

Viszont mégiscsak 14 nm-vel több, a gyerekeknek is lehetne normál méretű szobája a kis félszobák helyett és van erkély is.


Ti melyiket választanátok és miert?


Mi egyelőre nem jutottunk dűlőre, hogy megér-e nekünk plusz 12 millió forintot (plusz a felújítás ára) az a plusz 14 nm és az erkély, főleg hogy rosszabb környékén is van. Ugyanakkor csak egyszer kéne megvenni és akkor akár egy életre lenne egy nagyobb, kényelmesebb lakásunk...



2022. máj. 11. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A másodikat, ha meg tudjátok venni.
2022. máj. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy mostanság (és a következő években) a “felújítás” szó bekerül a szitokszavak közé.

Iszonyat drága lett minden, én 2020-ban 2,7 millióbol teljeskörűen felujitottam egy 46-os panelt, ablakcserével, betonig leverve mindent. Most a duplája lenne mininum. Tehát én most nem vennék olyat amihez a kövi 4/5 évben tuti hozzà kell nyúlni úgy, hogy én magam nem tudom megcsinàlni. És utóbbi esetben is érint még a duplázódott árú anyagktsg…

2022. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Ezek közül egyiket sem választanám hosszú távra.

1. opció: a könyék fontosabb, de a konyha áttelepítése sokba kerül, ráadásul az amerikai konyha eléggé hazavágja a nappalit + a konyhából nem lesz teljes értékű félszoba, ha lichthofra néz.

2. opció: ez elosztásában majdnem teljesen jó lenne, a 15 perc plusz nem tűnik soknak, de a fene megette, ha a környék nektek nem tetszik. Egy nem teljesen jó megoldás miatt nem "vetkőznék le" teljesen anyagilag. Ha amúgy ez lenne álmaitok lakása, akkor azt mondanám anyagilag, hogy OK, majd újra tesztek félre. Az erkély alapból nagy érték, kérdés, használnátok-e.


Ha muszáj ebből a 2-ből választani, az 1-est választanám, de 5-7 év távlatában továbbmennék belőle. Addig meg egy szobába tenném a gyereket (nem írtad, hogy azonos neműek-e)

2022. máj. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Kérdés, hány évre terveztek itt maradni. A 68 m2 nagyon kicsi négy főnek, főleg a gyerekszobák picik. És ugye itt is jócskán át kellene alakítani, hogy mindkét kicsinek legyen egy-egy apró szobája.

A 82 m2-es sokkal élhetőbb számotokra és nyilván azért drágább, mert sokkal nagyobb. 14 m2 a különbség, ez azért számottevő és az is jó szerintem, hogy van erkély. Azt már ti tudjátok eldönteni, hogy a plusz járkálás belefér-e a család napirendjébe.

Egyébként ha nem rossz a környék, csak messzebb van, azt is meg fogjátok idővel szokni.

2022. máj. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

A kisebbet választanám, mert mikor 14-16 évesek lesznek, úgyis új ingatlan kell, hogy nagyobb lakrészük legyen, egészen addig, míg nem mennek sajátba.

És az általad elmondott előnyök miatt.

Vagy néznék másikat, többet.

2022. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

"A kisebbet választanám, mert mikor 14-16 évesek lesznek, úgyis új ingatlan kell, hogy nagyobb lakrészük legyen, egészen addig, míg nem mennek sajátba."


Ilyen hülyeséget se olvastam még. Persze, új lakrész 2 évre, ami után úgyis elhúz a gyerek.

2022. máj. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Egyiket sem választanám. A jó környéketeken várnék egy nagyobb lakásra.
2022. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt azt mondanám, hogy nekem nagyon számít a környék. Inkább választanék kisebb, de jobb, általam szeretett környéken lévő lakást.


Nekem 30 éves koromban még 7 m2 szobám volt, amit béreltem, nyilván nem nagy, de alapvetően pont ugyanúgy elfértem benne, mintha 10-12 m2 lett volna.


Mondjuk a dolog ott bukik, hogy át kell alakítani ami nagy összeg, és azért egy szoba a konyha helyén nem feltétlenül komfortos, főleg ha feletted neki állnak sütni-főzni.


Erkély is érdekes dolog. Mindig úgy voltam vele, hogy marha jó érzés kimenni rá... Évente 3x aztán meg ott áll és csak van. Plusz a panelok 90%-nál csak lomtárként használják.

2022. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

6: Igen, mert Magyarországon 16 évesen minden gyerek saját lakást vesz.

Ja, nem, mert 28-38 éves korukig még otthon laknak...

2022. máj. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Az 1-es opciót javaslom,a felújítás részben megtörtént,környék infrastruktúra részetekre megfelelő kisebb átalakítással megoldható minden és nem utolsó sorban a megtakarításod egy része is megmarad.Aztán majd a késöbbiekben meglátjátok mi lesz.Nagyobb lakást késsöbb is tudsz venni!12 milla árkülönbség nagyon sok szerintem nem éri meg főleg ha még költeni is kell rá!
2022. máj. 12. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!