Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha lenne választásod melyiket...

Ha lenne választásod melyiket választanád: Saját lakás vagy Albérlet?

Figyelt kérdés
Ti melyiket pártoljátok, ha már ott lenne az idő, hogy költözni kell a családi házból? Veszel saját lakást vagy mész albérletbe? Én személy szerint a saját lakást céloznám, mert az mégis a TIED, úgy alakíthatod, rendezheted ahogy akarod és te birtoklod. Így mégis csak otthonosabb. Viszont az albérlet nekem túl rideg. Az sose lesz a tiéd, valaki már birtokolja, te csak "bérled" hogy ott lakhass, limitáltan rendezheted, ha egyáltalán átrendezheted, vagy festheted. Bármikor kirakhatnak onnan. Szerintetek melyik érné meg jobban ha lenne választásotok és lehetőségetek mind kettő közül? Mondjatok érveket és ellenérveket mindkettőre ha lehet. :)

2020. szept. 23. 02:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekem egyértelműen a saját lakás. Ha van rá pénzed akkor szerintem nem is kérdés. Egy kivétel lehet, ha a lakás árát úgy tudod befektetni és forgatni, hogy többet jövedelmez mint amibe a bérleti díj kerül. Persze ettől bonyolultabb a számítás mert az ingatlanok árának növekedését is figyelembe kell venni pl., de a lényeg hogy lehet számolgatni hogy mi éri meg, ha elvi okokból nem ragaszkodsz a saját ingatlanhoz.
2020. szept. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Nyilván a saját. Albérlet csak ideig óràig jöhetne szóba. Kényszerből.
2020. szept. 23. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Ez komoly kérdés? Jóhogy a saját lakást. De melyikért milyen anyagi áldozatot kellene hozni? Hitel vs bérleti díj?
2020. szept. 23. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Ki az aki élvezi, hogy havonta 100 ezer +t odaad egy idegennek?
2020. szept. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Saját lakás.

Most eleve azt nézzük már, hogy 77 ezret fizettem törlesztőrészletet, egy ilyen lakás bérleti díja meg 140 :D

2020. szept. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Par albérlet istenitő job hopperen és ősi mesterséget űző hölgyön kivul mindenki sajatban lakna ha lenne lehetosege.
2020. szept. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván sokkal előnyösebb a saját. Aki albiban lakik, vagy muszájból (=nincs pénze önerőre), vagy azért teszi, mert a pillanatnyi helyzetének jobb, pl. van egy pár hónapos melója más városban, vagy a munkája miatt gyakran költözik.
2020. szept. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Ha van rá keret, akkor nyilván a saját lakás. Vagy van olyan ember aki kvázi feleslegesen szeret kidobálni az ablakon nagyságrendileg százezer forintot minden hónapban?!

Amúgy az "albérlet", bár így van a köznyelvben, azaz hogy valaki bérel egy lakást és még ő tovább adja bérbe, ma már elég ritka. A bérelt lakás, amikor valaki a tulajdonostól bérel, már gyakoribb.

2020. szept. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha megvan rá a pénz, akkor saját lakás. De az emberek általában nem úgy mennek albérletbe, hogy egyébként van egy lakásnyi pénzük, csak nekik kényelmesebb az albi...
2020. szept. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Mindkettőnek van előnye - hátránya

Saját lakás egyszerre jelent biztonságot és kötöttséget.

Az albérlet mindig kicsit bizonytalan, hiszen bármikor eladhatja a tulaj, viszont előnye, hogy te is megpattanhatsz hiszen nincs rajta súlyos hitel, évek munkája.

Amíg nincs gyerek, miért ne költözne oda az ember ahol a jó munka van?

Arról nem beszélve, hogy albérletben mentesülsz a nagyobb felújítások nem kis terhétől.

Szerintem is jobb a saját lakás, de ésszel használva az albérletben is vannak lehetőségek.

2020. szept. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!