Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes választás?

Érdemes választás?

Figyelt kérdés
Kérdésem a vályogból épült házakkal kapcsolatos,érdemes-e manapság vályogházat venni?Lakásvásárlás előtt állok,vidéken,csendes kisvárosban ahol gyermekkorom egy részét töltöttem szeretnék házat venni.Megvan a kiszemelt,ne a régi parasztházra gondoljatok,rendes 3 szobás családi ház,úgynevezett "kockaház",89-ben épült,kiváló állapotnak örvend,nagy telekkel melléképülettel,gazdasági épületekkel..az állapotából eredően csodálkoztam is hogy maga a ház vályogból épített,sehol egy repedés,sehol nincs megbomolva a vakolat vagy a lábazat,teljesen száraz falak,tehát nemigazán lehet belekötni sem kívül sem belül..viszont érdekelne elsősorban azok véleménye akik jelenleg vályog építésű házban laknak vagy laktak.

2018. febr. 20. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Építőmérnök vagyok. Direkt vályog házat kerestem. Felújítása drágább és bonyolultabb mint egy téglaházé. Vannak dolgok amit be kell tartani és akkor nincs vele baj.
2018. febr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mit értesz a betartandó dolgok alatt?


Igazából egy belső festésen kívül semmit nem kellene csinálni,minden,rendben van,de mivel elég jó áron tudnék hozzájutni és költöznöm sem sürgős,így bőven beleférne egy külső szigetelés+nemesvakolat,és az összes ablak cseréje..

2018. febr. 20. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál azokhoz pont kapcsolódnak "betartandó" dolgok.

Én vályog házra nem tennék polisztirol hőszigetelést, mert nem légátresztő. Csak kőzetgyapotot a hozzá "passzoló" rendszer ragasztóval, vakolattal (pl. valamilyen szilikát vakolat, vagy mészfestés, de semmiképp műgyantás). Függetlenül attól, hogy a ház most száraz és a falak alatti vízszigetelés rendben van.


Belül szintén nem zárnám le a felületet diszperziós festékkel (vagy egyéb műanyag bázisúval). Nyílászárót (mindegy, hogy fa vagy műanyag - én a fát szeretem) csak légbeeresztővel építtetnék be.

A padló ha nincs vízszigetelés szintén problémás tud lenni, főleg az aljzatbeton. Hőszigetelt padló rétegrendet (kavics+beton+vízszigetelés+hőszigetelés+PEfólia+aljzatbeton+burkolat) csak akkor készítenék, ha a falak alatti vízszigetelés rendben van. Ha nincs akkor az aljzat alatt keletkező párát a falak mellett kivezetném.

Vizes helyiségekben csempét (és vízvezetéket) csak előtétfallal oldanám meg.

Ezen az oldalon mazsolázhatsz:


[link]


Mit írtam is én direkt vályogházat kerestem és tisztában vagyok az épület "határaival" nem szeretnék belőle minimál stílusú modern belsőt kihozni. De ez nem jelenti azt, hogy nem lehet korszerű gépészettel, ellátni. Egyébként a klíma, az indirekt tároló, kondenzációs kombi kazán jól megfér egymás mellett a vályogházban is a kemencével egyetemben.


Miquel válaszadó "kolléga" szokta mondani, hogy mikor belépett az akkor még megvásárolni szándékozott vályogházba azt érezte, hogy "hazaért". Ezt még én is csak vályogházban éreztem eddig.

2018. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,azt hiszem minden felmerülő kérdésemre választ kaptam.
2018. febr. 20. 14:27
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Miquel válaszadó "kolléga" is itt van ám, hahó! :-))

És nem vitatkozni szeretnék, de én - noha lehet, hogy ez csak az én heppem - egyáltalán nem tennék szigetelést a vályogházra. A födémet természetesen leszigetelném minimum 20 cm kőzetgyapottal, de a falakat hagynám csupaszon. Egy vályogház az összes ma létező technológia közül a legegészségesebb életteret nyújtja az ott lakóknak. Ennek a létét egy műanyag kotonnal megkockáztatni szerintem istenkísértés.

2018. febr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Egy vályogház az összes ma létező technológia közül a legegészségesebb életteret nyújtja az ott lakóknak. Ennek a létét egy műanyag kotonnal megkockáztatni szerintem istenkísértés."

Ezért is írtam a kőzetgyapotot.

Laktam 60-70 cm vtg. vertfalú vályogházban arra én sem biztos, hogy tennék, de a "modernebb" ~45cm vályogtégla falazatot bizony lehőszigetelném. Ha megfelelő az anyagválasztás semmi műanyag nem kerül a falra.

2018. febr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!