Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A lakáshitelek drágulásának...

A lakáshitelek drágulásának nem az ingatlanárak mérséklődését kellene magával hoznia? Mit nem értek?

Figyelt kérdés

Ugye bedrágultak a lakáshitelek, de annyira, hogy tavalyhoz képest már +30-40% is lehet a törlesztőrészlet ugyanakkora összegre. Ezzel párhuzamosan nőttek az ingatlanok árai továbbra is.. Így duplán drágul annak, aki most akar beszállni.


A JTM miatt így egyre kisebb hitelekre jogosultak a vevők, mégis növekednek az árak. Hogyan lehetséges?


2022. máj. 25. 12:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%
Jellemzően én úgy gondolom, hogy a lakáshitelek akkor pörögnek ha olcsó a hitel.
2022. máj. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
81%

Miért hiszi azt bárki, hogy nő a hitelkamat és azonnal bedől a lakáspiac? Gondold már végig logikusan...

Mindenki emelgeti az árakat mind a barom, és árulnak x ideig akár évig is.

Ha nagyon nincs kereslet akkor csökken, de hát az mikor lesz basszus?

Senki se 3 napig hirdet aztán már csökkent is, hogy basszus nincs kereslet, ne vicceljél már.

Sőt most az a trendi, hogy ha legalább fél éve nem megy el valami akkor ráemelnek. Ez soká fog oda átcsapni, hogy végre csökkenések legyenek mivel mindenki zsong attól, hogy minden szart arany áron lehet adni.

2022. máj. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy 15-20 éves hitelnél baromi sokat számít pár százalékkal több kamat. Mint a vissza fizetendő pénz és a törlesztő nagyságában. Én személy szerint nagyobb kamattal fele akkora hitelt mernék max felvenni, de ez én vagyok. Majd kiderul, hogy az átlagnak ez mennyire vissza tartó erő.
2022. máj. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

#12 kicsit játszadozz a kalkulátorral, és láthatod, hogy havi törlesztésben, teljes visszafizetendő összegben most hány milliós különbségek vannak. Segítek: sok.


Illetve ezzel párhuzamosan hétről-hétre csökken az emberek hitelfelvevő-képessége a magas kamatok és a JTM miatt, és még nincs vége.



Tehát az emberek vásárlóereje csökken, a lakásoké tovább nő. Nyílik az olló ez tény. Ez mindig fékezi a lakások árát. Kérdés az, hogy milyen más tényező van még ami ezt kompenzálhatja.

2022. máj. 26. 08:29
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly novemberben 53M hitelt vehettem volna fel 270e törlesztővel (25 év)

Most ugyanilyen törlesztővel már csak 40M, a legjobb THM 4%-ről 7%-ra ugrott.

Ami annyit jelent, hogy az eredeti hitelösszegnél maradva a korábbi 83M helyett most már 110M-t kéne visszafizetnem.

Ez 33% drágulás a havi törlesztőben, fél év alatt.

A jelenlegi árak mellett nem sokan engedhetik meg a 10 éves futamidőt, inkáb ba 20-25 a jellemző.

2022. máj. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
29%
A hitelkamatok minimális mértékben befolyásolják az árakat. Hitelre általában azok vásárolnak, akik nem tudnak parancsolni az ösztöneiknek. Kell a BMW, kell az ájfón, kell az óbudai panel, most azonnal. Nekik tök mindegy, hogy hogyan, a hitelnepper meg úgyis átnyomja a kérelmet, max nem 30 hanem 40 éves futamidővel. Én is adtam el tavaly lakást, mert máshova költöztem. Úgy vették meg, hogy a foglaló meg egy kisebb vételárrészlet valami babázó hozzájárulásból lett kifizetve, aztán egyikük anyja utalt néhány milliót, aztán a bank újabb milliókat, 2 hónapig ment az utalgatás, de kiköhögték végül. Nyilván csak úgy mentem bele az okosságba, hogy a hirdetési ár fix és az ügyvédem végig résen volt.
2022. máj. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
#16, tényleg? kicsit gondold át amit írtál. Te miből vásároltál? :)
2022. máj. 26. 17:27
 18/22 anonim ***** válasza:
89%
#16: ha "parancsolnék az ösztöneimnek" akkor most az összes oénzemet elkölthetném arra a lakásra, amiben már 10 éve lakok, hitelre vettem, és par éve teljesen ki van fizetve. Mellette van kb. még egy lakásnyi megtakarítasom. Szóval most 2x annyi oenzem van, mintha nem vettem volna fel hitelt. És akkor még alberleti dijakat nem is számoltam, amit nem fizettem 10 év alatt.
2022. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
#16 meséld ezt annak, aki megvette 10 évvel ezelőtt 15-ért a budaörsi panelját, fizeti rá a 8 millió hitelt, amiből van még hátra 3 millió, és azóta vígan el tudja adni 60-ért.
2022. máj. 26. 19:14
 20/22 anonim ***** válasza:
27%

Aha. Én 2012-ben vettem 15,2-ért, mindenféle babavarázslat nélkül. Lefoglalóztam 10% kp-val szerződéskötéskor, a többit egyszerűen átutaltam az átadás előtt 1 órával. Nyilván ha elkezdtem volna trükközni, hogy majd jön mindenféle okosságból még a vételár, akkor elhajtottak volna, vagy kaptam volna egy ugyanolyat 20 M-ért nagy könyörgés után. Tavaly egyébként 46-ért adtam el és hozzádobtam még 8-at, vettem máshol egy nagyobbat.

16-os voltam.

2022. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!