Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitől reméli a cég a munkaerőh...

Mitől reméli a cég a munkaerőhiány mérséklődését ha bért nem emel?

Figyelt kérdés

Ha egy cégnek nagyon komoly problémái vannak már egy ideje (nincs elég embere) és a helyzet csak egyre romlik (sorra mennek el a régiek új meg nem jön) akkor a cég mitől reméli a helyzet javulását ha egy fillér béremelésre se hajlandó?


A régiek fogynak mert nem versenyképes a bér elmennek máshova, az új eleve ide se jön az ok ugyanaz.

De a cég mit gondol mitől lesz változás ha béremelés egy fillér sincs?

Vagy mi lesz így? Majd az utolsó lekapcsolja a villanyt?


2018. dec. 28. 18:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%

Ha annyira makacs a cég, hogy ennek ellenére sem hajlandó béreket emelni, akkor igen, az utolsó kapcsolja a villanyt (akár a cég hibája, akár nem).

Ha érintett vagy, szerintem érdemes időközben más lehetőségek felé (is) nézni, csak hogy legyen B-terv.

2018. dec. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Hallottam már a főnök szájából nem egyszer hogy vagy találuk embert ennyiért vagy bezárunk. Csak nem hittem el hogy komolyan gondolja.

De ahogy alakulnak a dolgok lassan el kell hinnem.

2018. dec. 28. 18:22
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért nem emel bért, mert egyszerűen nem tud. Egyébként ez a piac, ha nem nyereséges akkor bezár. Évente sok ezer cég húzza le rolót, nincs ebben semmi furcsa.
2018. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
18%
Olyan rafináltak már a cégek, hogy hiába végzel a melóval nem tudsz hazamenni, mert a busz bevárja a túlórázókat, így ha nem túlórázol akkor várhatsz a többiekre. Akinek van egy kis esze az lelép ebből az országból.
2018. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Lehet azért nem emel bért, mert egyszerűen nem tud. "


Az lehet de a tábozók ezt nem kérdezik meg csak elmennek, és a cégnke is mindegy miért nincs (nem lesz ) embere ha nem lesz.

És akkor lakat! Tán nem kéne odáig fajulni.

De ez már a vezetés felelőssége.

2018. dec. 28. 18:31
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

#3

Simán elképzelhető, hogy a cég egyszerűen nem képes kitermelni a piaci munkabéreket (ez lehet azért is, mert nincs kereslet, vagy azért is, mert a cég vezetése kitömni való barmokból áll).

Ekkor vagy elvegetál a jelenlegi körülmények mellett, ameddig csak tud, vagy idővel csődbe megy. Nem ez lenne az első cég, aki így jár. Nem is az utolsó.

2018. dec. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
felesleges bért emelni, így is van aki ott dolgozik, majd azokra osztanak túlórákat amiket nem fizetnek ki, meg plussz feladatokat, én se emelnék
2018. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

", így is van aki ott dolgozik, "


Ja és egyre egyre kevesebben. És ugye az üzemeltetéshez kell egy mimimun létszám és ha az alá esik a gárda akkor lakat még akkor is ha lenne még pár embere a cégnek.

2018. dec. 28. 18:42
 9/26 A kérdező kommentje:

Hál istennek jan 20 után én már egy másik helyről nézhetem az agóniát. Pedig biz isten örülnék ha belülről látnám.

Majd nézem a céginfót mikor kerül törlésre a cég.

2018. dec. 28. 18:43
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen munkaerőhiány!


Eddig egy olyan céget nem láttam, ahol tényleges gondot jelentett volna, hogy nincsen munkás. Édesanyám nyugdíjba ment, a cég apróhirdetést adott fel, hogy embert keres, a feladás utáni napon már új alkalmazottal indult a nap.


Lassan 7 éve dolgozom a jelenlegi helyemen, rám talált egy fejvadász és rávett, hogy menjek el hozzájuk interjúra. Odamentem a megbeszélt időpontra, erre kaptam egy sorszámot 12-es, betessékeltek a tárgylóterembe várakozni a többi jelölt közé.

A felkínált kávé, és üdítő elfogyasztása után, megreggeliztem a büféasztaluknál, időközben befutott további 9 jelölt, de még mindig nem végeztek az elsővel.


Eltelt 1 röpke órácska, már nagyon untam magam, ettem egy kis desszertet és kisétáltam.

2018. dec. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!