Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mai fiatalként hogy dolgozza...

Mai fiatalként hogy dolgozza fel az ember, ha valószínűleg nem nagyon lesz saját lakása?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, lakásvagyont nem öröklök. Sem mást érdemben sajnos.


Mivel meleg vagyok így a házasság, CSOK stb kizárt.


Emiatt - figyelembe véve a jelenlegi ingatlanpiaci trendeket - sokszor úgy érzem, hiába dolgozok keményen, esélytelen ilyen budapesti árak mellett sajátot szerezni. Vagy ha lakáshitetellel sikerül is esetleg, 70 éves koromig fogom fizetni...


Más is érzi így?


U.i.: Igen, van diplomám. És igen, bőven az átlag feletti a jövedelemem, de még így is sokallom az árakat. Meg az önerőt.



2022. máj. 31. 09:08
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván nem CSOK-ból, de párod még lehet. Ketten pedig könnyebben megy.
2022. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
31%
Nekem mindegy, csak vidékre ne gyere
2022. máj. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
92%

Beleszoktam a gondolatba. Nem keresek túl jól akkora hitelt nem adna egy bank se. Régen azon stresszeltem milyen már, hogy a fizum nagy részét egy tökidegennek adom ki, de így lenne ha hitelt fizetném. Sokakat megnyugtat, hogy de az legalább saját tulajdon engem már nem érdekel.

Éltem Londonban, a nálam jóval idősebb munkatarsaim is albérletben éltek, és tök elvoltak vele. Lehet így is boldogan élni én ezt a felfogást akarom követni. Ott teljesen normális elethelyzet egy közép vagy időskorú embernek is és családoknak is.

2022. máj. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
39%

Én nem értem, hogy miért ragaszkodnak hozzá ilyen sokan. Engem egyáltalán nem vonzanak a lakáshitellel járó kötöttségek (szemben egy bérleti szerződéssel, ami bármikor felmondható és legfeljebb 2 havi bérleti díj megy rá).

Persze az más helyzet, ha önerőből tudsz venni egyet, de ha van is annyi pénzed, nem feltétlenül ez a legjobb lehetőség a befektetésére.

2022. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
70%

Ez a lakásvásárlósdi ma már egyáltalán nem egy nagy dolog mint mondjuk a 80-as években, amikor az volt a megszokott, hogy a fiatal pár osszehazasodik, és csak ez után költöznek össze, vesznek/építenek lakást.

Akkoriban elvárt volt, így mentek a dolgok, plusz ugye egyből gyerek.


Valahogy ez még mindig be van rögződve az emberekbe, de ma már nem kell ezen görcsölni.


Egyáltalán nem gáz ha nincs valakinek saját lakása.


Nekünk van 2 (nem örököltünk, nem kaptuk, nem segített senki megvenni, 100% saját finanszírozás) de nem lakunk bennük, hanem ki vannak adva bérbe, és mi is bérlünk.


Személy szerint nem vennék ingatlant hogy abban lakjak.


Anyagilag, befektetés szempontjából sokkal jobban megéri így. Még hitellel is.

2022. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
77%

En meg azt nem ertem hogy sokan miert akarnak 50-60 evet alberletet fizetni, felig meddig bizonytalansagban elni.

Egy hitel onero plusz 20-30 ev, ami sok esetben havi szinten kevesebb mint az atlag alberlet.

Igen, mindkettonek van elonye es hatranya, es mindenki regenyt tudna irni arrol hogy a masik tabor rajongoi hogy megszivtak, stb, stb.


Tenyleg jobb egy eleten at 2x annyit fizetni, es a vegen ugyanugy semmid sincs, de kozben buszke vagy magadra, mert az 1000 forintos izzot nem neked kellett kicserelni hanem a tulajnak???

2022. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:
Azért a hitelnél (20-30 évet írsz) elfelejtetted írni, hogy az önerő önmagában is X év. Mondjuk 5-10 év spórolás. Szóval így már jócskán 30-40 év felett vagyunk azzal is.
2022. máj. 31. 11:01
 8/56 anonim ***** válasza:
65%

Alapbol.

De ha jofejek a szuleid, vagy egy ket szezonmunka kulfoldon, es maris 2-3 evrol beszelunk. Felteve ha idejeben gondolsz a jovodre, es nem 40 evesen akarod megvaltani a vilagot.

2022. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
10%

Az "albérlet" (bár ilyen nincs, csak simán bérlés - az "al" előtag a korábbi időkből rögződött be az idősebbekbe főleg) messze nem bizonytalanság. Pont hogy szabadság a bérlő szempontjából, mivel bármikor költözhet, ha mondjuk talál egy jobb munkalehetőséget. Viszont a másik oldalról (bérbeadó részéről) is látom a dolgot, és azt kell mondanom, hogy az már sokkal bizonytalanabb, hogy ki tudod-e adni a lakást, és hogy megbízható bérlőd lesz-e, aki nem tesz akkora kárt, hogy heteken át javítgatni kell utána (az olyanokról meg nem is beszélve, akik nem fizetnek rendesen, nem költöznek ki időben, stb). Ezért nem tartom annyira jó befektetésnek a lakást.


Mellesleg egy albérlet hol kerül 2-szer annyiba, mint egy hitel? Az ilyen hülyék nem tudom hol élnek.

2022. máj. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
16%

Folytatas, nekem masfel ev kulfoldi melobol lett meg a hitelmentes felujitando haz videken. De a tobbi korombeli ismerosom is igy csinalja. 30 evesen megvan a kerteshaz, 0 hitel.

Legyen Bp 2x dragabb, akkor is.

2022. máj. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!