Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mai fiatalként hogy dolgozza...

Mai fiatalként hogy dolgozza fel az ember, ha valószínűleg nem nagyon lesz saját lakása?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, lakásvagyont nem öröklök. Sem mást érdemben sajnos.


Mivel meleg vagyok így a házasság, CSOK stb kizárt.


Emiatt - figyelembe véve a jelenlegi ingatlanpiaci trendeket - sokszor úgy érzem, hiába dolgozok keményen, esélytelen ilyen budapesti árak mellett sajátot szerezni. Vagy ha lakáshitetellel sikerül is esetleg, 70 éves koromig fogom fizetni...


Más is érzi így?


U.i.: Igen, van diplomám. És igen, bőven az átlag feletti a jövedelemem, de még így is sokallom az árakat. Meg az önerőt.



2022. máj. 31. 09:08
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
81%

Én csak azt tudom neked tanácsolni, ha meg akarod őrizni a lelki nyugalmadat, akkor ne ide gyere kérdezősködni ingatlan témában. Gyakori kérdéseken a válaszolók nagy százaléka hatalmas ingatlanguru, 0 utánanézéssel, hogy most mi mennyibe kerül, közben verik a nyálukat, hogy jobb a hitel. Ja, valóban elhiszem, hogy jobb lehetett pár évvel ezelőtt, már csak a konstrukciók miatt is. Barátaim 6 éve vettek lakást a Gellért-tér mellett, 80 négyzetméteres, nagypolgári, felújítandó, 18 millió forintba került nekik + felújítás, aminek a költségei is elenyészőek voltak a mai árakhoz képest. A lakásuk most ér nagyjából 95 millió forintot. Ők is vidékről jöttek fel egyébként, 0 szülői támogatással, 10 évvel ezelőtt, 4 év alatt összespórolták az önerőt és a maradék hitel+babaváró. Azzal a hatalmas előnnyel indultak, hogy 18-ban még reálisabb áron lehetett venni ingatlant, illetve a CSOK+Babaváró+Zöld hitel akkor még ilyen szinten nem épült bele az árakba, nem követte le gyorsan a használt lakás piac.

Akik itt verik a nyálukat, hogy másnak se volt semmi, de mégis lett, azoknak a 70%-a, ha most lenne fiatal, ráadásul úgy, hogy 6-7 millió megtakarítása lenne, kb. labdába se tudna rúgni. És nem azért, mert ne lehetne rá hitelt felvenni, hanem azért, mert irreális összegért, szinte lakhatatlan állapotban lévő ingatlanokat kínál a piac.

2022. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
96%
Aki szerint pedig normális az, hogy megyeszékhelyen is lassan annyiba kerül egy lakás, mint más nyugat európai városban, közben a hazai átlagfizetés euróban el sem éri a nyugati minimálbért, az nagyon rosszul van bekötve.
2022. jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
64%
32: kereslet, kínálat. Ha nem vennék az ingatlanokat ilyen áron, akkor nem tudnák eladni ennyiért.
2022. jún. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
74%
#31: mondjuk az érdekelne, hogy 6 évvel ezelőtt honnan kaptak babaváró hitelt :DD
2022. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
100%
Nem babavaro volt a neve, hanem szocpol, de a lenyegen nem valtoztat.
2022. jún. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
87%

33


Kivancsi leszek az elkovetkezo 1 evre hasznalt lakas piacon, mert szinte mar csak a putrik vagy a szuterenek maradtak tularazva. Aki el akarta adni a lakasat az mar eladta. Kertes hazakbol is mar elkeltek a jok, azoknak a kinalati resze es is elegge hianyos.

2022. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
0%
Itt egy gond van, hogy diplomád van és nem piacképes szakmád.
2022. jún. 7. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:

Piacképes szakmám van.

De az önerőt összeszedni egy normális lakáshoz és utána évtizedeket dolgozni azért, hogy visszafizessem kicsit sok azért.

2022. jún. 7. 07:45
 39/56 anonim ***** válasza:
79%

Képzeld a mai 40-60 évesek legtöbben kb. sosem laktak egyedül, a legeslegtöbb ember a szüleivel lakott huszonXéves koráig, aztán onnan költözött össze a házastársával, persze sokszor akkor sem saját lakásba egyből. Ez csak a mai huszonéves, kora harmincas fiatalok lázálma, amerikai sorozatokat utánozni akaró életmódja, hogy mindenki lakjon külön egyedül, illetve lakjon saját lakásban (ami lehetőleg nagyvárosban vagy Pesten van és persze garzon se legyen). Tegyük fel hogy keresel 400-500 körül, Nyugaton is aki az ottani ennek megfelelőt keresi az se tud saját lakást venni, akkor is ha ez a pénz amúgy első látásra tényleg soknak tűnik (havi megélhetési dolgokra).


Amúgy te simán bejátszhatnád azt, hogy kimész külföldre dolgozni néhány évre és gyűjtögetni. Én Angliában éltem kint néhány évet, ott szedtem össze egy magyar vidéki lakás árát és még valamivel többet is 5 év alatt.

2022. jún. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
0%
Ha piacképes szakmad lenne akkor vallkoznal és 1 év alatt meglenne rá a pénz
2022. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!