Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mai fiatalként hogy dolgozza...

Mai fiatalként hogy dolgozza fel az ember, ha valószínűleg nem nagyon lesz saját lakása?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, lakásvagyont nem öröklök. Sem mást érdemben sajnos.


Mivel meleg vagyok így a házasság, CSOK stb kizárt.


Emiatt - figyelembe véve a jelenlegi ingatlanpiaci trendeket - sokszor úgy érzem, hiába dolgozok keményen, esélytelen ilyen budapesti árak mellett sajátot szerezni. Vagy ha lakáshitetellel sikerül is esetleg, 70 éves koromig fogom fizetni...


Más is érzi így?


U.i.: Igen, van diplomám. És igen, bőven az átlag feletti a jövedelemem, de még így is sokallom az árakat. Meg az önerőt.



2022. máj. 31. 09:08
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:

Nagyváros: én nem szeretnék vidéken élni.

Garzon: nekem megfelel egy kis lakás is.


Piacképes: vállalkozni nem minden piacképes szakmával érdemes szerintem.

Főleg, hogy fiatalon nincs olyan kapcsolati tőkém stb.


Külföld: jelenleg is külföldön vagyok.

2022. jún. 7. 12:45
 42/56 anonim ***** válasza:
27%

Ha külföldön nem tudsz összeszedni egy garzonra önerőt akkor magadban keresd a hibát.



Egy magyar vállalkozó

2022. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:

Miért, mennyi önerő kell mostanában egy garzonhoz Budapesten?


Legjobb tudomásom szerint minimum 15 millió Ft. (38 500 EUR)


Havonta kb 1200 eurót tudok félretenni.

12*1200 = 14 400 EUR


Tehát 3 év alatt összetudom szedni, de ehhez az kell, hogy

(1) addig ne menjenek feljebb az árak,

(2) ez olyan spórolás, hogy nyaralni se megyek, semmi. Csak kaja, albérlet és kötelező dolgok.



Főleg az áremelkedések miatt nem számítok rá, hogy megoldható.

2022. jún. 7. 13:22
 44/56 anonim ***** válasza:
74%

39


Ez erdekes, mert a szuleim 20 evesen kaptak egy telket, amire minimalis hitelbol epitkeztek (3 ev alatt vegtorlesztettek) , es 25 eves korukra volt egy 160 negyzetmeter alapteruletu ket szintes, melygarazsos hazuk...

Budapesti agglomeracioban. Mikor beszelunk veluk a mostani helyzetrol, mindig azt mondjak, hogy most sokkal nehezebb, mint az o idejukben.

2022. jún. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
73%
Diplomásként 1200 euro nem az a szint amiért megéri kimenni küföldre.
2022. jún. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 A kérdező kommentje:

Magyarországon is félretudnék tenni havonta 1200 eurót?


Nem ismerem az ottani piacot, kint jártam egyetemre.

2022. jún. 7. 18:38
 47/56 anonim ***** válasza:
46%

43. "ez olyan spórolás, hogy nyaralni se megyek, semmi. Csak kaja, albérlet és kötelező dolgok."


És? Én így éltem 5 évig Angliában, amíg gyűjtögettem.


Úristen, most pedig azon panaszkodsz, hogy valamilyen ÁLDOZATOT kell hoznod a célod érdekében és nem hullik minden az öledbe?


Eskü nem értelek. Hála adás helyett folyamatosan csak panaszkodsz. Ha 1000 euróval többet keresnél, akkor is kitalálnál valamit, hogy mi miatt panaszkodj.

2022. jún. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
Saját lakás tavaly épült 3 szobás teremgarázzsal, tárolóval, hitel nélkül. kb. 80 milliòt érhet és nég van 16 millió megtakarìtásom 29 F
2022. aug. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
Havi nettò 2 milliò ft a bevétel It szektor BP valamint dolgozok külföldi cégnek is
2022. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

4: "Én nem értem, hogy miért ragaszkodnak hozzá ilyen sokan."


Én például nem vagyok rászorulva arra, hogy havi 60 000-nél több pénzt szerezzek, mert ennyiből megvagyok saját lakásban.

Ez az egyik legnagyobb szabadság, amit meg lehet szerezni ebben a világrendben.

És pl. nem vagyok jó a pénzszerzésben, nem tudom, hogy kell, de így nem olyan nagy baj ez sem.

2022. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!