Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A lakás és otthonteremtési...

A lakás és otthonteremtési problémákat hogyan oldanád meg? Milyen egy ideális lakástámogatási rendszer?

Figyelt kérdés

Magyarországon sok embernek van saját otthona, de azoknak, akiknek még nincs saját házuk, nagyon nehéz vásárolni egyet.

Én is jelenleg albérletben lakom Budapesten, egyszerűen nem tudok a havi fizetésemből félre tenni annyit, hogy belátható időn belül saját lakást vásároljak.

Vannak olyan 40+ évesek, akik már nem tudják felvenni a gyerekek után a CSÓK-ot vagy a babaváró hitelt, ők talán még nálam is rosszabb helyzetben vannak. Viszont én sem tervezek gyerekeket, főleg nem hármat.

Az ingatlanpiac mely szereplőinek lenne a feladata az emberek otthonteremtési problémáinak a megoldása? Az állam már így is segít, kérdés, hogy a különböző támogatások valóban segítséget, vagy inkább az áremelkedés miatt hátrány jelentenek-e.

Az önkormányzatok kevés pénzből gazdálkodnak. Vidéki lepukkant faluba nagyon kevés fiatal akar költözni, a népszerű városokban pedig már így is éppen elegen laknak, nem látom, hogy miért lenne érdeke az önkormányzatnak az otthonteremtést támogatni.

Az építőipart főként a profit hajtja. Miért adnák olcsóbban a lakásokat, ha már a tervezőasztalról el tudják adni azokat arany áron.


Kinek lenne a feladata azoknak a segítése, akiknek nincs például szülői hátterük? A hitel lenne az egyetlen megoldás? Itt viszont felmerül a kérdés, hogy egy egyedülálló fel tud-e venni akkora hitelt, amiből egy szép házat/lakást tud magának venni? Érdemes 20+ évig eladósítani magunkat csak azért, hogy legyen egy saját házunk?

Mi a helyzet a friss házasokkal, vagy azokkal, akik egyedül nevelik a gyermekeiket?

Milyen megoldás van a jelenlegi otthonteremtési megoldásokra? Milyen lenne egy ideális lakástámogatási rendszer?



2022. jún. 9. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Alapvetően a rendszer a hibás, de az állam CSOK meg babaváró helyett építhetne évente X ezer lakást, amelyet családalapítás előtt álló fiatalok bérelhetnének a piaci árnál olcsóbban. Régen voltak ilyen, úgynevezett 'keltető házak'. Az elgondondolás jó, a megvalósítás mondjuk nem volt mindig tökéletes.
2022. jún. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Ja és egy normális, a BÉRBEADÓt és a BÉRLŐt egyaránt védő jogi környezet kellene. Nem jó, ha a tulajdonos évekig pereskedik, hogy visszakapja az ingatlanát stb.
2022. jún. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Csok-ot eltörölném, helyette lenne egy gyerekhez és egyébhez nem kötött támogatás az első ingatlanra. Mindenkinek járna, de csak akkor ha még nem volt a nevén ingatlan.

Jelenleg sokan semmit nem kapnak, miközben másnak meg támogatják hogy vegyen egy sokadik házat.


+ állami és/vagy önkormányzati bérlakások kellenének

2022. jún. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Sok európai nagyváros után itthon is végig gondolnám, hogy az airbnbvel mi legyen, minden 2 vagy 3. Ingatlantól felfelé a befektetési vásárlásra lenne ingatlan adó csak úgy mint szintén sok helyen, csok helyett inkább meg több adó kedvezményt adnék végül pedig szociális berlakasokat is építenek.
2022. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

ezt az egész CSOK-ot meg babavárót meg zöldhitelt nem így kellett volna.

Mindent csak adókedvezmény formájában szabadott volna adni.

Ezek a visszanentérítendő támogatások csak instant inflációt okoztak.

2022. jún. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Az adóból el az ország. Mikor fiatal voltam az en adom fizetés függő volt, 24%, aki többet keresett 36%. Sajnos az a magas fizetés már nem számított mikor nyugdíjba mentem csak az uj rendszerű minimál béres munka. Ez jó nagy kicseszés. Mostani adó 15%. Mit akartok még,a minimál bér ahhoz képest az egekben. Szerintem nincs sok ok panaszra. A családok támogatása is az az adóból megy. Ami visszás nekem hogy miért kell megszületni a diagnosztizált beteg pocaklakónak, kinek nem lesz értékes élete csak teher lesz a társadalomnak.
jan. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Miért kéne megszületnie? Csak akkor születik megy ha a szülei idióták.
jan. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!