Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakóparkit vagy panelt vegyek?

Lakóparkit vagy panelt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lakást keresek BP-n, de nem tudom hogy panelt vagy lakóparki lakást vegyek inkább.


A dilemmám a következő miatt van: eddig az vonzott a lakópark felé, hogy mivel pénzesebbek lakják, kulturáltabbak is. De egy ideje figyelem őket direkt ilyen szemmel, hát mit ne mondjak, nagyon nem szimpatikusak az ott lakók jó része. Biztos vannak rendesek is, ahogy mindenhol, de én elég jelentős újgazdag kötsögök láttam vagy maffiózót, akikkel nem szívesen laknék egy házban. Tipikusan ezek a "van pénzem, így nekem mindent szabad" mentalitású emberek, akik azt hiszik, körülöttük forog a világ és magasról tesznek az együttélés szabályaira. Pl. ilyen macinaciban bömössel más parkolóhelyén vagy kihajtónál parkológombozók fukszos alakok, akikre ha rászólsz, hogy álljon el, mert az a te helyed, akkor még ő van felháborodva, hogy "háde tesó, csak 5 percre álltam meg".


Míg panelben, mivel kisebb pénzűek laknak, az emberek "átlag" emberek, normálisabbak (persze olyan környéken kell nézni, én olyan helyen nézek), értelmesek, DE nincsenek teljesen elszállva a valóságtól és a többség nem sz*rik bele, hogy rajta kívül más is él a házban. (Igen, van ilyen környék is és ilyen panel is!)


Tapasztaltátok már ezt a mérhetetlen arroganciát lakóparkoknál?


Szerintetek melyikben vegyek lakást?



2022. jún. 9. 17:33
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért, telefonról írtam...
2022. jún. 9. 17:35
 2/51 anonim ***** válasza:
92%
Tökéletesen egyetértek veled, de ennek ellenére is egy harmadik lehetőséget választottam, azaz egy nyugodt kertvárosi családi házat.
2022. jún. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Házban még az életstílusom miatt nem gondolkodok, bár gondolom az lesz a legnyugisabb :)
2022. jún. 9. 17:42
 4/51 anonim ***** válasza:
98%
Nem csak panel meg lakóparki lakás van. Vannak panel korú tégla társasházak is és zsaluzott beton házak is. Ezek elég idősek ahhoz, hogy vegyes legyen a lakóközösség, ami szerintem előny, mivel kevésbé foglalkoznak állandóan egymással, és kevesebb az általad említett típus is.
2022. jún. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
87%

itt ahol lakom, vannak lakóparkok..érdekes módon egyre több az eladó felirat..a tömegyomort látva, nem is csodálom.


Panel inkább. Amúgy egész pontos jellemzést adtál.

2022. jún. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen más árkategória a kettő.
2022. jún. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

A régi téglákkal nekem az a bajom, hogy a nagy része amit eddig láttam, siralmas állapotban van, persze megnézem ha jön egy ami tetszik, de ezért szűkült le a kör panel vs újépítésűre.

Amint gondolhatjátok nem egy árkategória, a magasabb árú lakópark is belefér, de nem esne jól annyit fizetni, ha utána nem lesz jobb az életminőségem. Inkább az számít.


Gondolom a pénztől sokan elszállnak, nem hiába mondják, akkor derül ki, milyen ember is vagy.

2022. jún. 9. 17:54
 8/51 anonim ***** válasza:
34%
Na megkaptuk a napi gazdag = köcsög bűnöző míg szegény = normális és értelmes sztereotípiát :D
2022. jún. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
61%
Amúgy őszintén, ha a kérdező valójában a lakóparkok kategóriájában lenne lehetősége nézelődni, akkor eszébe nem jutna a panel.
2022. jún. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Nekem nem feltétlen ér meg plusz 20%-nyit, ha életminőségben nem ad többet. Tudom ez nem tipikus gondolkodás, de máshova is el tudom költeni a pénzemet, pl. a megmaradtat befektetem, utazgatok, új autót veszek... nekem nem presztízs az, ha elmondhatom, lakóparkban lakok.
2022. jún. 9. 18:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!