Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért népszerűek az utóbbi...

Miért népszerűek az utóbbi években épült lakóparki ingatlanok?

Figyelt kérdés
Megéri azt a pénzt egy új lakóparki lakás? Jó benne lakni? Csak fiataloknak való vagy idősebb korban is praktikus? Régen sok panaszt lehetett az újépítésű lakásokkal kapcsolatban hallani. Most már jó lakásokat szoktak építeni, vagy lutri? Engem a panellakótelep hangulatára emlékeztet, csak szép kertekkel. Aki ilyenben lakik, az miért szereti vagy miért nem?

2018. márc. 21. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Divat , ennyi . Drága , gyors építésű , egy fokkal jobb mint a lakótelep mert kevesebb emelet kevesebb lakó . Semmi kert helység nincs se garázs alapból , extráért igen . A fekvés és a kialakítása is fontos . Az önálló mérőórások a jók . Ki lehet fogni minimális közös költséges jó klassz helyen épült biztonságos energia takarékos kégliket . De ennek ellenkezőjét is . Tetőtér vagy legfelső szint télen nyáron kínszenvedés . Környékünkön 15 éve épülnek társasházak és lakóparkok . Egy helyen sem tetszik , maradok a kertesbe , zöld fák , csend , madarak , nincs óbégatás , parkoló hajkurászás , ajtó elé okádós fiatal se beszökött csövi hadsereg .
2018. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetes,hogy aki a családi ház híve, annak a lakópark nagyon nem jön be, de van, aki mégis ezt választja, illetve erre van kerete.


Mi is lakáskeresőben vagyunk, néztük asz újépítésű lakóparkokat is.Mivel évekre előre leköthetők a lakások, ezért annak, aki rendelkezik a vételár töredékével, és nincs azonnal szüksége ingatlanra, viszonylag elérhető árban leköthetők.

Az átadás időpontja általában adott, de hallottam már több esetben az átadás késéséről is.


Ha megnézed a használt lakások árait -főleg a népszerűbb kerületekben- szinte összeérnek az újépítésű lakások áraival, ez a másik ok ami miatt népszerűek a lakóparkok, hiszen mégiscsak újak.


Számomra is épületrengetegek,sok helyen még kert sincs,ennek ellenére mégis népszerűek.

2018. márc. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Én úgy látom, sok esetben zsúfoltak, a panel lakótelepeknél zsúfoltabbak. Kilátás? Fény? Napfény?

Park nincs is az épületek között.

Nem jól átszellőztethetőek a lakások, ablak egyoldalon. Franciakonyhában pont a konyha oldalán nincs ablak, nem is tudom, a meleget, párát és szagokat hogy hajtod ki és honnan jön friss levegő egy 1-2 órás főzésnél?

Sokszor 8-10 szintesek, tehát sok ember, akár a panelokban.

2018. márc. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
A kertesház illúzióját keltik. Közbe akkora udvar van hogy éppen beférsz egy kocsival
2018. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy három lakásosban lakunk, nagyon jó. Nem kínszenvedés a tetőtér, mivel van klíma. Én azért szeretem leginkább, mert mivel újépítésű, nagyon kevés a rezsi, nincs penész vagy vizesedés. Minden új benne, fűtés rendszer, villany víz vezetéketk, így nem kell a következő években ilyesmire költeni.
2018. márc. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi laktunk új építésűben, tetőtérben. Télen nem volt semmi probléma, nagyon kis reszivel lehetett fenntartani, pedig elég nagy lakás volt. Nyáron kellett a klíma. Aztán eladtuk, mert nem szerettem a környéket, és beköltöztünk egy régi bérházba. Egyetlen dolog, ami hiányzott az új építésűből, az a teremgarázs.

Szerintem ki lehet fogni jó új építésűt is, és ha van időd kivárni, mert most akkor kell venni, amikor még csak egy gödör van a helyén, akkor akár jól is járhatsz vele. A használt lakások azért érték utol, az újakat, mert azok ténylegesen léteznek, akinek nincs ideje 1-2 évet várni, annak muszáj használtat venni. Én is nézegettem, ugyanazon a környéken egy konvektoros használt lakás ára majdnem megegyezik az új építésűvel (nyilván azonos nm-t nézve) mert az egyik 1 hónapon belül költözhető, a másik meg 2019 év végén.

A lagtöbb új építésű az tömbház, de azért jobbak, mint a panel. Nem egy kertes családni házzal kell összehasonlítani, hanem egy hasonló méretű régi bérházzal, vagy panellal.

2018. márc. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalon az ember bárhol el tud lakni. Tombol benne a tettvágy, szinte minden gondolatát a munka köti le, vagy ha vége a műszaknak, a haverokkal bandázik. Kisebb gondja is nagyobb annál, hogy milyen élettérben lakik. Idősebb korban rájön az ember, hogy ő nem LAKNI jött erre a világra, hanem ÉLNI. Na, akkor kezd igazán fontossá válni, hogy hol is teszi ezt.
2018. márc. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!