Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy tudtok megélni egyedül...

Hogy tudtok megélni egyedül minimálbérből(200-250 ezer nettó vagy ettől kevesebb) albérletben?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, végzek egy kis "kutatást", mert egyszerűen nem értem, miből élnek az emberek. Főképpen Debrecen, Hajdúszoboszló és a vonzáskörzetben lévő kisebb települések lakói érdekelnének.



Örülnék, ha leírnátok a következőket:


- Mennyit kerestek havonta nettóban és ebből kb. mennyit költötök el?Főállásban, másodállás, egyéb jövedelemkiegészítés és adókedvezmények nélkül.


- Szoktatok spórolni? Ha igen, hogyan?


- Hol laktok? (település) Saját lakás/ház vagy bérelt? Ha bérelt, mennyi a bérleti díj?


- Mit dolgoztok?


-Mit gondoltok az albérletárak, rezsi, élelmiszerárak növekedéséről, hogyan védekeztek, mit tudtok csinálni?


-25 és 35 év közöttiek akik szülőknél laknak, terveztek e saját ingatlant vásárolni, hogyan akarjátok kivitelezni minimálbérből, külső segítség nélkül?



2022. júl. 22. 16:37
1 2 3
 1/25 Metionin ***** válasza:
100%
Igazából teljesen meg tudtam belőle élni, csak félretenni nem tudtam sokat. 2018-ban egyetemi nyelvtanárként nettó 150-et kaptam ki, szobát béreltem 2 lakótárssal (Debrecen), havi 40-et ebből mindig félreraktam (20 ezer lakástakarék, 20 ezer vészhelyzetre). Kész ciki egyébként maga a tény, hogy egy egyetemi tanár ennyit kap, és még csodálkoznak, hogy csak a legalja marad ott...sajnos akkor kényszerhelyzetben voltam, mert a kinézett munkahelyemet visszavonták napokkal a szerződés aláírása előtt és nem volt más. Igaz ez nem tartott sokáig, 1 évig dolgoztam az egyetemen, utána váltottam és már jóval többet keresek. Viszont kb. ugyanannyit költök a lakhatáson kívül, így bőven tudok félretenni is már. Spórolni igyekszem józan paraszti ésszel, nem veszek felesleges dolgokat, kihasználom az akciókat meg a kuponokat.
2022. júl. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
38%

Átlagosan havi nettó 250 ezret keresek. Feketemunka, általában dolgozom fél évet (minimálbér feketén + amit lehet okosítani = kb 500 e Ft havonta), utána ha meleg a pite akkor olajra lépek és nem melózok fél évig.


Spórolni kaján szoktam, anyámékhoz megyek heti 2x és viszek el kaját másnapra is amit főzött. Ruhákat, laptopot, ilyesmit szülinapra, karácsonyra stb szintén ajándékba kapom. Szórakozni, nyaralni nem járok, mivel se fejre, se testalkatra nem vagyok modell típus. Hetente 1x elmegyek lakásos prostihoz, ennyi fér bele.


Bp XIV. ker, saját lakás (örökségből kaptam, a nagyiék házát megvették tavaly telekárban 370 misiért, kaptam belőle 70 gurigát). Drágábbra igényem sincs és a fent részletezett adottságaim miatt csok, babaváró nem játszik.


29 F

2022. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Szobát kell bérelni 200-250 nettóval, nem egész lakást.


Nekem részben családi segítséggel lett saját lakásom. A szüleim örökségből adtak 12 milliót, én saját magamtól összespóroltam már 7,5 milliót (abból 5 ment a lakás vételárába) és még vettem fel 8 millió lakáshitelt. Vidéki nagyvárosban felújított panelt vettem.


28/F

2022. júl. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
3%
Budapesten lakunk férjemmel albérletben, hitelt csak akkor tudnánk felvenni lakásra, ha nyomorognánk, mint most, ugyanis emelést most fog kapni a férjem. Eddig hitelt vettünk fel élelmiszerre, mert másképp nem tudtuk volna kifizetni. Jelenleg is én sütöm a kenyeret mindennap. Mindketten cégvezetők vagyunk, de ez a mai világban semmit se számít. Keményen dolgozunk, hogy talán egyszer lehessen lakásunk nyomorgás nélkül. 25N
2022. júl. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%
"cégvezetők vagyunk" XD inkább pancserok XD
2022. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
20%
Jajj mar, fingod sincs.milyen céget vezetni
2022. júl. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
Tanár vagyok, 36 éves, csak otthon élve tudtam úgy havi nettó 190 ből 2 éve 150 et, tavaly 215 nettóból 180 at, idén havi nettó 265 ezerből (ped II és ofi pótlék) 220 at félretéve összespórolni 9 milliót, most fogok 40% önerővel lakást venni Nyíregyházán.
2022. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A 250 nettó jelenleg nem minimálbér, Borsodban 260 nettó az átlag, de mediánban az kb 230, Szabolcsban 240 az átlag nettó, mediánban 210 körül lehet. Csak a fővárosban és a nyugati megyékben átlag alatti az. A minimálbér 133 nettó, a szakmunkás 172 nettó.
2022. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Igen 8# igaza van a számok tekintetében.


Én 172e Ft minimál bér én már csak tudom.


Semmire sem elég. Ott hagytam őket. Most duplájára nőtt a fizetésem így már ok.


Ebből lehet szépen félre tenni.

2022. júl. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Igen való igaz. Végülis a számok a lényegek nem a hozzájuk társított fogalomi meghatározás.

Azt hittem borsodban a legrosszabb a helyzet Hajdú-Bihar után. Ott is megkeresik a 260 nettót nyolcórában egy műszakban?

2022. júl. 31. 16:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!