Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ebben a helyzetben ti vennétek...

Ebben a helyzetben ti vennétek lakást vagy inkább maradnátok az albérletben és még gyűjtenétek tovább önerőt?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:

Albérlet jelenleg 130 ezer/hó + rezsi

2 szobás panel nem egy extra környéken: 39 millió

(pl. ez: [link]


Babaváró: 10 millió

Önerő: 2 millió

Szükséges hitel: 27 millió


Törlesztőrészlet: 246 ezer (babaváró 46 ezer + 27 millió 25 éves fumatidővel 10 éves kamatperiódussal átlag 200 ezer)

Havi nettó bevétel jelenleg 700 ezer, szeptembertől 800 ezer.


2022. aug. 9. 12:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól fog ki miben hisz. Most egy nagyon rég nem látott szar helyzet van.

Aki abban hisz, hogy ez még bőven romlani fog, tehát alapkamat nő, lakás árak nőnek, annak mindenképp, mert minden nappal csak veszít.


Aki hisz abban, hogy lesz olyan fos a helyzet, hogy túl sok az alapkamat, túl nagy az infláció és ez még jó ideig kitart és a rezsidémon is lecsap és így a kereslet megcsappan szépen lassan így az áraknak muszáj csökkenniük valamelyest, annak érdemesebb kivárni.


De az biztos, hogy akinek igencsak jó fizetése van és önereje is van, mondjuk nektek épp nincs sok fura mód ilyen fizetés mellett, az nem igen veszít ezen a szar helyzeten.

Max ha 2 év múlva bedől ez a röhejesen luxus áras ingatlanpiac, de ezt senki se tudja, meg én ezzel a kormánnyal nem is fogadnék rá.

Ezeknek mindenük az ingatlanpiac pumpálása teljesen nonszensz dolgokkal.

2022. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ekkora fizetéssel a hitelt ki is fizethetnétek előre 20 év helyett 5-7-10 év alatt is előtörlesztéssel. Én is előtörlesztek a hitelembe és a futamidőmtől függetlenül szeretném kifizetni a 8 millió lakáshitelemet 3-4 év alatt.
2022. aug. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#10:

Tavaly még 600 ezret sem kerestünk, 3 éve pedig még 500 ezret sem és már 6 éve albérletben élünk plusz vannak sajnos más kötelező költségeink is, amit fizetni kell vagy kellett eddig, pl diákhitel törlesztő, tavaly kis esküvő + nászút.

Idéntől lett érezhetően jobb az anyagi helyzetünk és szeptembertől nő 800 ezerre a fizu, szóval panaszra most már nincs okunk.

Egyébként nem csak 2 milliónk van félreteve, az csak azaz összeg amit beforgatnánk a lakásönerőbe.

Van 1,7 millió illetékre, 400 ezer ügyvédi költségre, 4 millió berendezésre + kisebb felújításra, ezenkívül pedig van 2 millió vésztartalék, amit semmiképpen nem akarunk felhasználni.

Továbbá, TBSZ számláinkon jelenleg 2,5 millió ft van, de ezt leghamarabb 2024-ben tudjuk felvenni bukó nélkül, ezenkívül önkéntes nyugdíjpénztárat fizetünk néhány éve, amihez majd csak 65 évesen akarunk nyúlni :)


Talán az illetékre félretett pénzt hozzácsapjuk az önerőhöz, mert azt ugye havi kamatmentes részletekben is lehet kérni az egy összeg helyett.

2022. aug. 9. 22:51
 14/18 anonim ***** válasza:
95%
max 12 havi részletben lehet fizetni az illetéket. Ha 1,7 az illeték akkor az ~ 142000/hó.
2022. aug. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
13. Így már kerek a történet. A 20 éves hitelt ki tudnátok fizetni 5-10 év alatt ezek szerint. Így nem fogtok olyan iszonyú sok kamatot kifizetni a banknak, mintha az eredeti futamidő szerint fizetnétek ki. Így már vennék fel hitelt a helyetekben.
2022. aug. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 évre vettem fel, végig fix kamattal még idén télen. És az a helyzet, ez volt életem legjobb döntése :)))). Több mint a dupláját fizetném ugyan ezekkel a feltételekkel, ha most venném fel. Bár úgy tervezem kb 15 év után vég törlesztem.

Az első 5 évben biztosan nem lesz plusz befizetés, mert elviszi a ház befejezése, udvar rendezés, kerítés, garázs, medence.

Az autóm már 18 éves 1.9 PD-TDI, de eszembe sincs lecserélni amíg ki nem tiltják Győrből. Fillérekből fenntartható, megbízható, kényelmes. Ráadásul sok új autóhoz képest csendesebb is belül (tapasztalat). pl: opel, skoda, renault, ford és a hasonlók. Csakhogy ezek 8-10 millába kerülnek jelenleg, hasonló teljesítménnyel!


Bár a fő kérdés, hogy belenyúlnak-e a végig fix hitelekbe. Ha igen biztosan per lesz belőle! Szüleim helyett is bepereltem 2 bankot a deviza hiteleik miatt, és mindegyiket megnyertem. Szóval nem lehetetlen a dolog. Az egyikből még vissza is fizettek, pedig szerintük még 2+ év volt hátra, a másik pedig 9 millióról 2,2-re csökkent, 0% kamattal 0,1% THM volt rajta. Az ügyintéző írásba adta, hogy nem fizethetem ki a tőkét sváci frankban egy összegben... és ezzel megfogtam őket :) + jó ügyvéd!

2022. aug. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
91%

Sokkal több önerővel inkább kintebb jöttem budapestről, és vettem ikerházat, van kertem, van levegőm, van 125 nm lakóterem, és nem vagyok bezárva egy 2 szobás panelban, a lakáshitelem meg csak 12M.


Szerintem ilyen kis tőkével ti is gyertek kintebb, főleg ha gyereket akartok.

2022. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nekem is fix a hitelem, már most 40-50ezerrel több lenne a törlesztőm, ha most venném fel, és még nincs vége a kamatemelésnek..
2022. aug. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!